[MKIII] Problem z przednią szybą...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

[MKIII] Problem z przednią szybą...

Post autor: untaztood » czw lis 23, 2006 18:18

Do tej pory nie chciałem się chwalić moimi przygodami z przednią szybą, ale dziś nie wytrzymałem i to zrobię.

Golfa mam nieco ponad rok.
Na samym początku jak go kupiłem postanowiłem wymienić wycieraczki. Niestety pech chciał, że docisk wycieraczki uderzył mi w szybę... I ją zabił na miejscu.
Następnego dnia wymieniłem szybę i tak pojeździłem pół roku. W sierpniu 2006 na trasie Siekierkowskiej otworzyła mi się maska... Szyba znowu zginęła na miejscu.
Wymieniłem, wyklepałem dach. Pojeździłem 2 tygodnie. Oddałem samochód do warsztatu na remont silnika. Podczas jego wyciągania za szeroko otworzyli mi maskę. No i szyba poszła. Wymienili na swój koszt.
Jadę dzisiaj znowu trasą Siekierkowską i dostałem kamieniem w szybę... Odprysk i pajęczyna. Tak jak dziś dawno się nie naklnąłem! Zatrzymałem się, zakleiłem taśmą i pojechałem do EuroGlass'u. Tam wypełnili mi odprysk tak, że jest tylko mała, mikroskopijna kropka. Ale... Zabrali mi za to 100 zł.

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak pojeździć dłużej z całą przedną szybą? :otepienie:



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » czw lis 23, 2006 18:23

untaztood, 100zł to dużo, ja bym już wolał trochę dołożyć i wymienić. Masz strasznego pecha z tą szybą, może naklej na nią folię przeciwwłamaniową ;)


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 23, 2006 18:35

untaztood nie chcę sobie wykrakać ale marzę o jednym takim zdarzeniu jak tobie się trafiły. Ale tylko jednym. A dlaczego? Bo mam szybę z taką ilościa drobnych odprysków, że nocą i pod słońce jazda jest problemem. A póki jest cała to szkoda mi kasy na nową :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw lis 23, 2006 18:35

Skoro masz takiego pecha to lepiej wstaw z pleksy. Bedzie sie szybciej rysowac ale chociaz nie peknie ;)

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Fugi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 13:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fugi » czw lis 23, 2006 18:36

Hehe no dokladnie tyle razy poszla juz??? ale faza;p



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw lis 23, 2006 19:09

Paweł Marek pisze:untaztood nie chcę sobie wykrakać ale marzę o jednym takim zdarzeniu jak tobie się trafiły. Ale tylko jednym. A dlaczego? Bo mam szybę z taką ilościa drobnych odprysków, że nocą i pod słońce jazda jest problemem. A póki jest cała to szkoda mi kasy na nową :)
Mam tak samo jak Ty i bede wymieniał szybę bo w nocy i pod słonce to tragedia, i od razu wymienie koniecznie na szybe z paskiem przeciwsłonecznym.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 23, 2006 19:18

To może jeszcze ktoś ceny poda. Bo w Kraku 450, za taką z paskiem :(


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzywa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob mar 25, 2006 13:52
Lokalizacja: POZNAŃ/okolice

Post autor: Grzywa » czw lis 23, 2006 19:44

w z tego co pamietam to w poznaniu za ok 280zl z paskiem tylko ze to bylo rok temu nie wiem jak teraz :hmm:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=239728][b]mk3[/b][/url]

Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » czw lis 23, 2006 20:49

Oczywiście że jest na to sposób..

musisz do maksimum ograniczyć powierzchnie szyby:

Obrazek

Obrazek

:helm: :hmm:


be quick or be dead..

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw lis 23, 2006 21:14

undertow pisze:Oczywiście że jest na to sposób..

musisz do maksimum ograniczyć powierzchnie szyby:

jest jeszcze jeden wklej przednią szybe w tylną klapę :rotfl: ( ale przy twoim szczęściu ktoś pewnie zaraz wpakuje ci się w kufer) :crazy:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Marcins237
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 27, 2005 14:35
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

Post autor: Marcins237 » czw lis 23, 2006 21:33

ale masz kolego pecha....weź okratuj ją tak jak policyjny radiowóz :panna:



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » czw lis 23, 2006 21:38

o! nie jestem rekordzistą :D ja najpierw miałem strzała - 50zł i zalepiona, około miesiąca później walnąłem uchwytem wycieraczki = pajączek -> wymiana, pojeździłem pół roku i tak szczęśliwie chwyciłem lusterko wsteczne do regulacji że trzasnęła szyba na cztery strony świata spod miejsca klejenia :) w sumie załatwiłem dwie szyby w ciągu 6 miesięcy i uważam na nią jak na jajko :) gdy podczas jazdy uderza jakiś kamień to serce mi normalnie zamiera

trzymaj się untaztood, będzie lepiej ! :), śit hapens jak mawiał forest gump


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » czw lis 23, 2006 22:00

Tobie pekła a ja dostałem w tym roku juz dwa razy z bocznej szyby. Raz jak miałem wypadek a drugi jak robiłem matce dzwi i za mocno przykreciłem szybe i strzeliła :/



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » śr sty 17, 2007 11:39

Odświeżam temat ;) Szyba, o której pisałem, to już przeszłość - mimo, że ciągle jest na samochodzie.
Do tej pory miałem uszkodzony plastik (ten, który przykrywa filtr przeciwpyłkowy).
Nie dawno kupiłem nowy, ale musiałem usunąć jakoś sylikon, który tam był.
I niby usunął się ładnie, ale niestety w jednym z miejsc musiałem lekko ukruszyć szybę, bo właśnie z tamtąd leci pęknięcie w góre, przez całe czarne pole. Co dziennie przybywa pęknięcia...

[ Dodano: 17 Sty 2007 19:38 ]
untaztood pisze:Odświeżam temat ;) Szyba, o której pisałem, to już przeszłość - mimo, że ciągle jest na samochodzie.
Do tej pory miałem uszkodzony plastik (ten, który przykrywa filtr przeciwpyłkowy).
Nie dawno kupiłem nowy, ale musiałem usunąć jakoś sylikon, który tam był.
I niby usunął się ładnie, ale niestety w jednym z miejsc musiałem lekko ukruszyć szybę, bo właśnie z tamtąd leci pęknięcie w góre, przez całe czarne pole. Co dziennie przybywa pęknięcia...
Zanim pojechałem do EuroGlassu pękniecie poszło do samej góry, aż do lusterka... Zgadnijcie co zrobiłem będąc już w EuroGlassie ;) Poprosiłem o 5kg młotek i dokładnie sam wybiłem całą szybę ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości