Dziwne brzeczenie :-/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BUSH

Dziwne brzeczenie :-/

Post autor: BUSH » czw mar 03, 2005 13:59

Witalski :-)
Nie sprawdzalem w archiwum bo i trudno mi wyszukac tego typu temat takze jezeli bylo to sorry :-)
Podczas delikatnego przyspieszania bez wzgledu na to na ktorym biegu jade w granicach 1500-1700 obrotow slysze dziwny, cichy, metaliczny dzwiek - brzeczenie. Po przekroczeniu 1700 brzeczenie cichnie.
Nie wiem z ktorej strony dobiega ten odglos ale obstawialbym, ze z przedniej czesci auta.
Czy ktos wiec co to moze byc? Spac nie moge jak wiem, ze cos jest nie wporzadku :-)


Z gory dzieki, pozdrawiam
Bush



Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » czw mar 03, 2005 14:42

Chciałbym Ci pomóc ale po tym opisie trudo cokolwiek doradzic!!! przede wszystkim czy na postoju przy takich samych obrotach tez tak brzeczy??? :pub:



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » czw mar 03, 2005 14:44

Chyba bez uslyszenia tego brzeczenia nikt Ci nie pomoze bo naprawde brzeczen moze m,nóstwo zeczy


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

BUSH

Post autor: BUSH » czw mar 03, 2005 14:59

Adzien77 pisze:Chciałbym Ci pomóc ale po tym opisie trudo cokolwiek doradzic!!! przede wszystkim czy na postoju przy takich samych obrotach tez tak brzeczy??? :pub:
Licza sie dobre checi :pub:
Nie, na postoju po rozkreceniu silnika do wspomnianego zakresu obrotow, procz czystej pracy silnika nie slychac nic innego.
Brzeczenie (jezeli w ogole mozna jakos opisac brzeczenie :-) ) przypomina dzwiek jakby telepala sie jakas podkladka albo srubka czy inna sprezynka.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw mar 03, 2005 16:18

może linka prędkościomierza



Elmero

Post autor: Elmero » czw mar 03, 2005 19:10

BUSH pisze:
Adzien77 pisze:Chciałbym Ci pomóc ale po tym opisie trudo cokolwiek doradzic!!! przede wszystkim czy na postoju przy takich samych obrotach tez tak brzeczy??? :pub:
Licza sie dobre checi :pub:
Nie, na postoju po rozkreceniu silnika do wspomnianego zakresu obrotow, procz czystej pracy silnika nie slychac nic innego.
Brzeczenie (jezeli w ogole mozna jakos opisac brzeczenie :-) ) przypomina dzwiek jakby telepala sie jakas podkladka albo srubka czy inna sprezynka.
Moim skromnym zdaniem to łożysko na alternatorze. Miałem to samo i jak sie pózniej okazało to właśnie łożysko należało wymienić.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw mar 03, 2005 19:27

mi np. brzęczała osłona katalizatora, zdjąłem ją i po kłopocie :)



BUSH

Post autor: BUSH » czw mar 03, 2005 23:17

Elmero pisze:Moim skromnym zdaniem to łożysko na alternatorze. Miałem to samo i jak sie pózniej okazało to właśnie łożysko należało wymienić.

Ktos juz tez mowil mi o lozysku alternatora tyle, ze na przykladzie Fiata Uno. No nic, bede szukal przyczyny srubka po srubce ale w kazdym razie dzieki wielkie za wszelkie sugestie :-)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt mar 04, 2005 02:21

Ja mam ten sam problem.To dzieje się tylko po porannym odpalaniu w niskim zakresie obrotów gdzieś w okolicy rozrządu.Łożysko w alternatorze napewno nie bo wymieniłem.Jeżdze z tym już dwa lata i powoli zaczynam się przyzwyczajac do tego dźwieku.Nikt nie może stwierdzić co to,bo musiałby być rano przy tym jak auto odpalam,bo jak jest ciepły to nie warczy.



Awatar użytkownika
jabol79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:33
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: jabol79 » pt mar 04, 2005 20:49

Ja mailem ten sam problem.Ale juz znalzlem przyczyne.Brzeczala mi oslona kolektora wydechowego.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości