Silnik Krokowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Silnik Krokowy

Post autor: bladiiik » czw mar 03, 2005 23:33

Bylem dzis moim Passkiem na diagnostyce.moje autko mechanior podlaczal do trzech kompow:):):) I jestem bardzo zadowolony,teraz przynajmniej czuc te 90KM ktore siedza pod maska:) problem w tym ze diagnostyk stwierdzil ze musze wymienic silnik krokowy bo to jest przyczyna wchodzenia silnika na wysokie obroty jak sie nagrzeje.
Moje pytanie dotyczy ceny takiego silniczka krokowego.podobno nowy kosztuje 400zl :kac:
a mechanior powiedzial ze moze mi cos takiego zalatwic za 100 uzywane ale w 100% dobre,bo ma dojscia.
chcialem zapytac co wy na to??
czy te ceny sa realne??


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

kroko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 11, 2005 01:35
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: kroko » pt mar 04, 2005 04:17

jak powiedzial ci stowe za to to bierz i sie nie zastanawiaj bo to kupa jest bardzo drogie :) pozdro


grzeczne dziewczynki ida do nieba a niegrzeczne tam gdzie chca;)

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » pt mar 04, 2005 11:56

za 100 to bierz z miejsca



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » pt mar 04, 2005 17:32

Za 100 naprawde sie oplaca :bajer:



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » pt mar 04, 2005 19:31

Jesli chodzi o to czy mechanik nie chce w dzwonka Cie zrobic to nie robi Cie podal Ci praktycznie realna cene :okej:


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

kondzio2001

Post autor: kondzio2001 » pt mar 04, 2005 20:03

Nowy na allegro z gwarancja kosztuje 300zl, a urzywki w moim miescie chodza 100-150zl wiec mechanior nie wali cie w rogi. :bigok:



Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » pt mar 04, 2005 20:38

A ja powiem ci coś dzięki czemu zaoszczedzisz te 400 czy nawet 100zł. Silniczek krokowy odpowiada za stabilzacje obrotów na biegi jałowym. Podstawowa przyczyną jego złej, nieprawidłowej pracy jest brud, który w nim się zbiera. Poprostu wymontuj go z autka, kup litr benzynki ekstrakcyjnej i przemyj go dokładnie, nalewaj do środka, potrząsnij i wylewaj brud. Jeśli to pierwsze czyszczenie to zadziwiajaco dużo czarnej mazi z niego wyleci. Przerabiałem to w swoim VR6. Obroty mi szalały niemiłośiernie, po przeczyszczeniu wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku a obroty na biegu jałowym mam równiusienkie. Wypróbuj najpierw moj sposób a jestem pewien, ze ci pomoze. :)
Sprawdzone na wielu samochodach. :bajer:


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » pt mar 04, 2005 20:47

Tez mi sie tak wydaje.bo ten gosc jest juz sprawdzony.zeby pojechac do niego na diagnostyke auta to trzeba 2 tyg wczesniej przyjechac i sie umowic na konkretny dzien i godz.bylem dzis w szklarskiej porebie na desce pojezdzic i auto szlo jak mazenie.300 km zrobilem i wszystko oki.mniej mi spalil a nie zalowalem go :cool: tylko dwa razy mi sie ten silniczek krokowy zeswirowal ale autko ostyglo przy wyciagu na stok i wszystko wrocilo do normy.jutro bedzie do mnie dzwonil i powie czy zalatwil:)


a tak wogole to jaka jest dokladnie zasada dzialania tego silniczka krokowego????
moze mi ktos wytlumaczyc????? :kufel: :)
bo zauwazylem taka zaleznosc ze wszystko jest oki na nagrzanym silniku dopoki nie przyswiruje i nie wprowadze silnika na wysokie obroty (ostre ruszenie i gwizd opon na sliskiej nawierzchni:) ) wtedy tak jakby przepustnica sie blokuje i trzyma go na wysokich obrotach.
Ostatnio zmieniony pt mar 04, 2005 21:15 przez bladiiik, łącznie zmieniany 1 raz.


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt mar 04, 2005 20:50

Cena jest OK



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob mar 05, 2005 00:08

moze warto go najpierw przeczyscic a jak to nie pomoze to kupic od mechaniora


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob mar 05, 2005 05:42

Cena jest oki - brat wymienial przy paskudku z 89r. koles wymienil mu silnik z calym tym osprzetem (jakis plastik z *#cenzura#* i ten silniczek - nie wiem jak to tam dokladnie wygladan, nie przygladalem sie :() za 150zl. Gasnal na wolnych obrotach.
Z tego co wiem to silniczek powinien sie wysunac jak masz zimny silnik dajac mu wieksze obroty a w miare jak sie nagrzewa powinien te obroty zmniejszac az do momenty jak silnik sie nagrzeje i zostaje na nominalnych obrotach dla cieplego silnika. Czasami podobno szwankuja tez czujniki czy tez czujnik - nie wiem dokladnie, nie bylem z bratem jak koles to robil ( a szkoda, ale czasu nie mialem :() Niekiedy ten silniczek potrafi sie rozsypac w srodku :( - jesli sie myle i gdzies kit wciskam to prosze o sprostowania ;)

Pozdro:

Slawek.



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » sob mar 05, 2005 09:45

za 100 to dobra cena



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » sob mar 05, 2005 10:07

ja czyściłem dwa razy i jest ok, może lepiej najpierw samemu wyczyścić zanim wyda sie 100 zł
a jeśli już chcesz go wymienić to zaznacz sobie jakoś ten stary silniczek i spradz czy zamontował ci nowy czy ten sam tylko przeczyszczony :-)



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Silnik Krokowy

Post autor: kesier » sob mar 05, 2005 10:18

bladiiik pisze:Bylem dzis moim Passkiem na diagnostyce.moje autko mechanior podlaczal do trzech kompow:):):) I jestem bardzo zadowolony,teraz przynajmniej czuc te 90KM ktore siedza pod maska:) problem w tym ze diagnostyk stwierdzil ze musze wymienic silnik krokowy bo to jest przyczyna wchodzenia silnika na wysokie obroty jak sie nagrzeje.
Moje pytanie dotyczy ceny takiego silniczka krokowego.podobno nowy kosztuje 400zl :kac:
a mechanior powiedzial ze moze mi cos takiego zalatwic za 100 uzywane ale w 100% dobre,bo ma dojscia.
chcialem zapytac co wy na to??
czy te ceny sa realne??
Witam,jak mozesz zdradzic adres tego mechaniora to bardzo bym prosil :pub: ,bo u mnie nie ma nikogo z pewna reka,a czesto jestem we Wrocku to bym podlaczyl swoje autko,ile Cie skasowal za ustawienia?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości