[MK3] Piszczace hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

[MK3] Piszczace hamulce

Post autor: kaktus1 » śr lis 22, 2006 13:45

witam
ostatnio coraz czesciej hamulce mi piszcza przy hamowaniu.co moge z tym zrobic?olac to czy cos zrobic?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » śr lis 22, 2006 13:53

Sprawdź, w jakim stanie masz klocki hamulcowe. Przy prawidłowym ustawieniu nic nie powinno piszczeć, chyba że się kończą - wtedy trą o tarcze. Jeżeli piszczy podczas PUSZCZANIA ped.ału hamulca to jest to częsta przypadłość trójek - piszczą sprężynki w bębnach
Trochę za dużo tych "jeśli" ale za słabo sprecyzowałeś - czy piszczy z przodu czy z tyłu, czy klocki stare czy świeżo po wymianie

pozdr :pub:



Awatar użytkownika
GrEger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 18, 2006 21:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: GrEger » śr lis 22, 2006 13:56

A zmieniałeś może ostatnio klocki hamulcowe? Taki efekt często powstaje właśnie po zmianie, ewentualnie może po prostu Ci się zapiekły(jak łapią ci hamlce? Jeśli się zapiekły to usuniecie tego nie jest drogie :P). Wiele osób piszczeniem się niepokoi, ja słyszałem natomiast że to raczej dobra oznaka ; ] Poprostu klocki mocno trą(często dzieje się tak gdy są nowe) - producenci starają się ograniczać ten efekt, ale całkowicie możliwe to nie jest. Mój ojciec miał ten sam efekt w Pandzie, po jakimś czasie samo przeszło.



kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Post autor: kaktus1 » śr lis 22, 2006 14:09

niedawno sprowadzilem to autko i ogladalem klocki.wypas grube.tarcze tez jak nowe.moze rzeczywiscie byly dopiero wymieniane i piszcza z tego powodu.piszcza przy wciskaniu,po puszczeniu juz nie.z przodu piszcza.hmm...chyba teraz dokladnie sprecyzowalem?



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » śr lis 22, 2006 14:17

GrEger pisze:Wiele osób piszczeniem się niepokoi, ja słyszałem natomiast że to raczej dobra oznaka
Może nie tyle dobra co nie oznacza to że są zużyte.
Jeżeli zdarzy się nam mocniej zahamować albo hamować dość intensywnie żeby mocno się zagrzały heble to może się delikatnie przypiec cieniutka warstwa okładziny klocka.
Wtedy przy hamowaniu będzie piszczeć dopóki ta warstewka się nie zetrze.
Zapobiegają temu tarcze z nacięciami.
Właśnie te nacięcia odprowadzają pył powstający w wyniku ścierania się klocka.
Ale standardowo samochody (zdecydowana większość ;) ) nie jest wyposażana w takie tarcze - stąd właśnie efekt piszczenia ;) ;)

Oczywiście jeżeli klocki są starte to też zaczynają piszczeć w momencie gdy trze metal o metal.
Ale skoro mówisz, że są grube to pewnie stało się to co wyżej opisałem ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
llukasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:15
Lokalizacja: >GS<->KPL<
Kontakt:

Re: [MK3] Piszczace hamulce

Post autor: llukasz » śr lis 22, 2006 16:28

najprostrzym rozwiazaniem jest wyjecie klockow z wozu i konkretne wyczyszczenie!!! klocki potrafia zajsc taka czklana warstwa i wtedy piszcza!!!!wez papier scierny np:80( najlepiej zrob to na szke, bedzie napewno prosto ) i czesc scierna klocka potrzyj kilka razy!! to powinno pomoc!! :okej:


Teeeeeemperamencik....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości