[Mk2] Nagrzewnica... Pilnie potrzebuje waszej pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
toofast_38
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 07, 2006 19:46
Lokalizacja: Toruń/Wiedeń
Kontakt:

[Mk2] Nagrzewnica... Pilnie potrzebuje waszej pomocy!

Post autor: toofast_38 » wt lis 21, 2006 13:11

Od jakis dwóch dni zauważyłem że podłoga pasażera jest lekko wilgotna (nie mokra). Dzisiaj jak jechałem do pracy temperatura była lekko ponad norme, ale jak troche później zajżałem pod maske-zero płynu w wyrównawczym, pod samochodem lekko mokra plama przy progu od strony pasażera, a co do ogrzewania-no działa i to dziwne (jedynie z początku troche niemrawo)... Co zrobić, bo w "szukaj" nie było jeszcze takiej sytuacji!


Dobrze => Lepiej => Volkswagen :)

Mój Golfik jest na sprzedaż! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=890843#890843

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt lis 21, 2006 15:04

toofast_38, płyn przez nagrzewnicę płyniei działa, a nieszczelność powoduje, ze znika płyn i jest mokro. Sprawdź jeszcze czy na szybach nie masz osadu, dość tłusty. Nagrzewnica prawdopodobnie do wymiany.



Awatar użytkownika
toofast_38
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 07, 2006 19:46
Lokalizacja: Toruń/Wiedeń
Kontakt:

Post autor: toofast_38 » wt lis 21, 2006 15:08

Co do szyby to zaraz pójde i sprawdze... Jak najłatwiej to zrobić samemu? Masz może jakis schemat albo coś? Kurde ciekaw jestem ile tu kosztuje nagrzewnica... :panna: To pewnie przez to że niedawno zmieniałem pompe... Jak leci to wszystko po kolei.. Blee

[ Dodano: 21 Lis 2006 15:37 ]
No teraz to jestem już kompletnie zgubiony... Płyn jest w zbiorniczku (troche poniżej min. ale jest)... Pod samochodem sucho, szyba czyściutka.. Odpaliłem go żeby się nagrzał, sprawdziłem wszystkie kable od pompy, aż do wejścia do kabiny-wszystko suche - mam jakieś zwidy czy co??!! Rano jak jechałem z nagrzanym już silnikiem na początku jak włączyłem ogrzewanie wiało zimne powietrze, i dopiero po kilkunastu sek. zaskoczyło (dlaczego?) - działa do teraz! Skąd więc wilgotny dywanik? Już sam nie wiem, chyba mam jakieś shizy...


Dobrze => Lepiej => Volkswagen :)

Mój Golfik jest na sprzedaż! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=890843#890843

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt lis 21, 2006 16:55

toofast_38, jeśli masz za mało płynu to ogrzewanie może słabo działać. Dolej.
Obserwuj dalej czy nie robi się mokro. Wyciek może wrócić.



Awatar użytkownika
toofast_38
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lip 07, 2006 19:46
Lokalizacja: Toruń/Wiedeń
Kontakt:

Post autor: toofast_38 » wt lis 21, 2006 17:02

Doleje płynu jak mówisz i zobaczymy.. Oby było dobrze. A ogrzewanie działa i to dość mocno-lepiej niż w niektórych nowych furach! Tyle tylko że rano coś nie zaskoczyło, dlatego się zmartwiłem.. Ojciec mówi że układ mógł się zapowietrzyć-może tak być? Bo po paruset metrach już wiało normalnie gorrące i potem cały dzień było ok! Dzięki :pub:


Dobrze => Lepiej => Volkswagen :)

Mój Golfik jest na sprzedaż! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=890843#890843

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 21, 2006 18:34

toofast_38 pisze:Doleje płynu jak mówisz i zobaczymy..
dopóki nie zlokalizujesz wycieku dolewaj wody destylowanej (póki nie ma mrozów -- potem już płyn) taniej cię wyjdzie i nie zasyfisz tak wnętrza auta - jeżeli wyciek jest przez nagrzewnicę


:-k ...

Awatar użytkownika
Kamil Włodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 20:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

VWitam

Post autor: Kamil Włodi » wt lis 21, 2006 19:24

bodzio_j pisze:toofast_38 Sprawdź jeszcze czy na szybach nie masz osadu, dość tłusty. .

upsss!!!!

co to znaczy ja tak mam i to mnie wkurze że nie wiem co!!! muszę raz na tydzień czyścić szybę przednią bo jest jakby ktoś mleko wylał....
a jeśli to nagrzewnica to jak ją wymienić dużo roboty???
może jakiś schemacik albo jakieś zdjęcia z naprawy..


pozdrawiam



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » wt lis 21, 2006 20:11

Roboty jest dużo musisz rozkręcić całą konsole środkową obudowę od wentylatora, zdemontować cały ten tunel co powietrze idzie do tej komory za konsolą potem musisz odłączyć te wszystkie przewody od sterowania(powietrze zimne, ciepłe,szyby,nogi itd)
Jest kilka śrub na tej obudowie za konsolą ale łatwo je znaleźć. Reszta trzyma się na zatrzaskach plastikowych. Pod maską musisz odłączyć węże co idą do kabiny i są jeszcze 2 śruby chyba 10 musisz je odkręcić wtedy możesz wyjąć wszystko(to co jest za konsolą środkową) i spokojnie wyciągnąć nagrzewnice z takiej jakby kieszeni. Potem składasz wszystko w odwrotnej kolejności. Tylko pozakładaj wszystkie uszczelki itd. Trochę roboty jest ale lepiej zaoszczędzić 50zł i mieć przyjemność z wykonanej pracy. Powodzenia :bigok:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 21, 2006 20:15

PAWEL89 pisze:Trochę roboty jest ale lepiej zaoszczędzić 50zł i mieć przyjemność z wykonanej pracy. Powodzenia
=D> i o to chodzi


:-k ...

Awatar użytkownika
Kamil Włodi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 20:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kamil Włodi » wt lis 21, 2006 21:31

Trochę roboty jest ale lepiej zaoszczędzić 50zł i mieć przyjemność z wykonanej pracy. Powodzenia
hmm a skąd te 50zł. bo chyba coś nie zakumałem:)

pozdrowiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 21, 2006 21:55

Kamil Włodi pisze:hmm a skąd te 50zł. bo chyba coś nie zakumałem:)
chodzi o to że lepiej samemu (oczywiscie jak sie ma pojęcie o tym) to zrobić niż 5 dych wydawać -- proste :bigok:


:-k ...

cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » wt lis 21, 2006 22:47

Nagrzewnica kosztuje śmieszne pieniądze http://allegro.pl/item142613849_nagrzew ... nowa_.html jeżeli masz na naprawie 50 zl to jeszcze Ci zostanie na piwko niezbędne w czasie wymiany nagrzewnicy :bigok:



gor7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:49
Lokalizacja: augustów
Kontakt:

Post autor: gor7 » wt lis 21, 2006 22:50

Nie straszcie tak olegi nie jest to aż tak skomplikowane, nie musisz odłaczać cięgien przynajmniej jak ja zmieniałem nagrzewnice to nic takiego nie odłaczałem zrobiłem wg tej porady i wszystko mi działa: http://vw2.info/vwforum/nagrzewnica.html
A jak zajechaałem do warsztatu i zapytałęm o wymianę nagrzewnicy to usłyszałem 200-250 zł, więc dostałem dodatkową motywację. Wymiana kosztowała mnie 34 zł za nagrzewnicę i około 2 godzinek robotki.


vwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvwvw

Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » śr lis 22, 2006 17:28

Ja nie wiem czy to prawda czy nie (ale na zimne dmucham) ... byłem ostatnio na serwisie sprawdzić mój płyn w chłodnicy i ewentualnie go dolać. Kupiłem wcześniej małą butelkę BORYGO. Znajomy mechanik na dzień dobry kazał mi ten płyn zostawić w bagażniku. Według niego i innych mechaników ten płyn rozszczelnia nagrzewniczki w autach marki VW produkowanych do któregoś roku ( nie pamiętam do którego )...... nie wiem czy to prawda ale wole ryzyka nie podjąć.....
Uważajcie co wlewacie do układu chłodzenia......
Pozdro :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 314 gości