[MK4] Falujace obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasts1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:17
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] Falujace obroty

Post autor: lukasts1 » wt lis 21, 2006 17:40

Witam w moim golfie cos zaczeły spadac obroty, na postoju przewaznie jest 900 ale jakos ta wskazowka sie buja dol i gora dzis jak jechalem po garbach na luzie to mi zgasl cos za niskie obroty czy cos ,Prosze o pomoc Dziekuje !!!!



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » wt lis 21, 2006 17:50

hmm przyczyn mozę być kilka ja miałem podobny problem w audi i przyczyną był silniczek krokowy może być równierz sonda lampda!sprawdz równierz ukłąd zapłonowy swiece kable palec kopułka itd napewnoe znajdziesz przyczyne!!!pozro


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » wt lis 21, 2006 18:23

Pewnie czyszczenie przepustnicy cie czeka
tutaj masz opis :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114


Aha jest opcja Szukaj u góry :) tam zazwyczaj wszystko znajdziesz, bo z obrotami bylo juz pisane z $#%# razy :)



paw_wen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 21, 2006 23:46
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: paw_wen » śr lis 22, 2006 00:09

Ja mam identyczny problem obroty faluja i czasem kiedy dojerzdzam do skrzyzowania gasnie.... dzisiaj nawet zdjołem filtr powietrza uruchomiłem silnik i zauwarzyłem ze przepustnica minimalnie sie porusza sama od siebie i kiedy sie przymyka obroty spadaja a kiedy otwiera rosna czym to jest spowodowane a moze tak ma byc niewiem co dopiero kupiłem ten samochód i na golfach sie nie znam... juro biore sie za czyszczenie przepustnicy a moze mi ktos powiedziec w kturym miejscu znajduje sie silniczek krokowy i czy można go przeczyscic jakos??? Golf III 1,6 silnik AEE


KOPCI KASZLE ALE "BRYKA" VW Golf III 1,6 silnik AEE (pb95 / LPG sekwencja "Vector")

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr lis 22, 2006 16:00

paw_wen pisze:Ja mam identyczny problem obroty faluja i czasem kiedy dojerzdzam do skrzyzowania gasnie.... dzisiaj nawet zdjołem filtr powietrza uruchomiłem silnik i zauwarzyłem ze przepustnica minimalnie sie porusza sama od siebie i kiedy sie przymyka obroty spadaja a kiedy otwiera rosna czym to jest spowodowane a moze tak ma byc niewiem co dopiero kupiłem ten samochód i na golfach sie nie znam... juro biore sie za czyszczenie przepustnicy a moze mi ktos powiedziec w kturym miejscu znajduje sie silniczek krokowy i czy można go przeczyscic jakos??? Golf III 1,6 silnik AEE
Hehe, to samo mialem w 1.6AEE.
Tylko, ze mam gaz i byc moze wina bylo to ze komputer sie przeprogramowal. Teraz dzieje mi sie to po jakis 10tys km. Resetuje komputer i wszystko.

Jak pierwszy raz cos takiego mialem, wyczyscilem kilka razy przepustnice, skasowalem bledy, skasowalem komputer(powinno sie przeprowadzic jej adaptacje, tak jak z wszystkimi nowo przylaczonymi urzadzeniami po odlaczeniu akumulatora)

Wez benzyna ekstrakcyjna wyczysc.


Pozdrawiam,
Piotrek

paw_wen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 21, 2006 23:46
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: paw_wen » śr lis 22, 2006 18:31

Powiem tak zdjołem filtr przeczysciłem przepustnice tak tylko sucha szmatka od góry bez wykrecania i rozbierania jutro moze wezme tej benzyny ekstrakcyjnej zeby to porzadnie zrobic nastepnie odpiołem kleme na jakies 15 min. i narazie ucichło obroty nie faluja zobacze jak długo:

pkirylcz

a mozesz mi powiedziec jak zrobic ta adaptacje???
:)


KOPCI KASZLE ALE "BRYKA" VW Golf III 1,6 silnik AEE (pb95 / LPG sekwencja "Vector")

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw lis 23, 2006 10:56

paw_wen pisze:Powiem tak zdjołem filtr przeczysciłem przepustnice tak tylko sucha szmatka od góry bez wykrecania i rozbierania jutro moze wezme tej benzyny ekstrakcyjnej zeby to porzadnie zrobic nastepnie odpiołem kleme na jakies 15 min. i narazie ucichło obroty nie faluja zobacze jak długo:

pkirylcz

a mozesz mi powiedziec jak zrobic ta adaptacje???
:)
Witam.
Wiesz co, w takim razie wogole jej nie wyczysciles. Jak nie chcesz wykrecac jej z kolumny silnika, to wez rozkrec tylko ta czarna plastikowa obudowe, kup spray do czyszczenia przepustnic i przedmuchaj to. Przeschnie, podlacz akumulator i bedzie czysta. Nie bedziesz musial przeprowadzac wtedy adaptacji. A zreszta, fachowo po kazdym odlaczeniu akumulatora powinno sie to zrobic. Silnik bedzie dzialal na poczatku tak, ze obroty beda spadac powolutku z ok 1200 na 680 jak dodasz gaz i puscisz. Przepustnica sama sie zaadoptuje po ok 10 startach samochodu.
Co do adaptacji, i wykonaniem tego interfejsem, to szukalem u siebie na dysku materialow odnosnie adaptacji i nie moge znalezc a wiem ze na 100% mialem to.


Pozdrawiam,
Piotrek

paw_wen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 21, 2006 23:46
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: paw_wen » czw lis 23, 2006 19:46

ok Dzieki a czy to mozliwe ze po samym odłaczeniu akumulatora sie poprawiło????
dobra musze załatwic te smieszne klucze do tej obudowy i to poczyscic dzieki za rade.. jak bys znalazł ten program to daj znaka ok???
jeszcze raz dzieki...:):) :)


KOPCI KASZLE ALE "BRYKA" VW Golf III 1,6 silnik AEE (pb95 / LPG sekwencja "Vector")

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » czw lis 23, 2006 22:59

program do adaptacji to vagcom 3.11 , vwtool, vagpl itp. + interfejs
vagpl tutaj np:
http://obd2.pl/obd2/dok/vagpl.zip
interfejs VAG np.
http://www.viaken.pl/artykuly.php?strona=5&lang=pl



Jak sie nie myle adaptacja polega na przylaczeniu nowego urzadzenia :) natomiast po 10 odpaleniach nastepuja samoonauka przepustnicy jakos tak :D moge sie mylic , kto mi to tlumaczyl tak ostatnio

Adaptacje wykonuje sie kasujac aktualne ustawienia przepustnicy przez ustawianie fabrycznych a nastepnie Je ustawiając jako podstawowe :D
w innym wypadku dziala oczywiscie prawidlowo badz......np. przerywa przy 2600obr (jak by brak paliwa) jak to mialem ostatnio :)

Sa jeszcze inne metody np.
1.krotkie zetkniecie + i - oczywiscie gdy klemy zdjete ( nie polecam oczywiscie)
2. zdjecie klemy - i jazda ok. 15 min roznym stylem jazdy ( nie wiem nie sprawdzalem)
3. samonauka po ok. 10 jazdach (jak kolega napisał)
4. uzycie interfejsu najpewniej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 317 gości