Golf 1.3 benzyna przy zakupie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw mar 03, 2005 09:35

Jeżeli to auto z Niemiec, nie spodziewaj się jakich kolwiek poważnych usterek. Po sprowadzeniu do wymiany to co najwazniejsze: olej, filtry, paski i w drogę!


Volskwagen - Das Auto.

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » pt mar 04, 2005 12:47

Witam !

ja kupilem Golfa MKII rocznik 1988 z silnikiem 1.3 na gazniku, skrzynia 5, przebieh 196 tys. km. Samochod ten kupowalem w bardzo duzym pospiechu, zanim dokonalem zakupu - tylko pobieznie obejrzalem go niczego nie sprawdzajac :/ I to byl moj najwiekszy blad !!
Nawet do domu dobrze nie dojechalem bo gasl na wolnych obrotach, pozniej zaczal silnik wogole swirowac - przestal pracowac na jednym cylindrze. Na dzien dobry wydalem 600 zl na zrobienie silnika w warsztacie. Kiedy zrobilem silnik tak, ze jakos jezdzi to dopiero z dnia na dzien odkrywalem coraz to nowe usterki i niedomagania. Wiekszosc to typowe bolaczki tej generacji Golfow. Z dokumentacji jaka otrzymalem do auta wynika, ze jest to swiezo sprowadzony egzemplarz z Niemiec. Wlascicieli mial kilkoro - ostatni wlasciciel to byl chyba Jugoslawianin ( i sadze, ze to on tak zaniedbal ten samochod ) bo do niemcow to raczej niepodobne aby tak zapuscic samochod, ze polowa rzeczy w nim nie dziala.

Reasumujac jesli stoisz przed zakupem MKII to sprawdz najczesciej pojawiajace sie tematy postow na tym forum a dowiesz sie na co zwrocic szczegolna uwage kupujac takie auto.

Wg. mnie bardzo istotne bylyby takie sprawy jak:
- gaznik ( o ile bedziesz kupowac auto na silniku z gaznikiem ) najczesciej Pierburg - bywa awaryjny i bardzo klopotliwy w ustawieniach
- sprawdzenie silnika pod katem wyciekow oleju
- sprawdzenie ukladu chlodzenia pod katem wyciekow ( chlodnica, nagrzewnica, blok )
- cisnienie sprezania na cylindrach ( o ile bedziesz mial mozliwosc sprawdzenia to zrob to )
- wykladziny w kabinie ( bardzo czesto sa wilgotne na skutek wycieku plynu chlodniczego z nagrzewnicy lub nieszczelnosci kabiny, uszczelek - przedostaje sie do srodka woda )
- skrzynia biegow ( sprawdzic jak wchodza biegi i czy nie nie ma zgrzytow przy przelaczaniu )

Najogolniej to tyle co moge doradzic, choc usterki w tak wiekowym aucie zdarzac sie moga co chwile. Pocieszajace jest to, ze te auta maja prosta budowe i wiele rzeczy mozna naprawic samemu przy odrobinie dobrych checi i umiejetnosci. Ponadto z czesciami nie ma zadnego problemu, zarowno ich dostepnosc i ceny sa na przyzwoitym do zaakceptowania poziomie.

Mam nadzieje, ze pomoglem :)

Bozz



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » pt mar 18, 2005 17:54

Cześć! pewnie autko już kupione(lub nie), ale ja generalnie nie mam problemów z tym autem(1.3 MH). Fakt, rakieta to to nie jest ale jako środek transportu dosyć niezawodny sprawdza się bardzo dobrze, owszem miałem problem z urwanymi mocowaniami deski rozdzielczej, mokrymi dywanikami, pompą wody i sworzniami, ale to normalne w każdym aucie. Gaźnik Pierburg to osobny temat, trzeba dbać o bestie.
Golfa oceniam bardzo dobrze tak wiec jesli nie jest skorodowany to myśle ze warto.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 467 gości