[MK2] Głośno pracujący silnik i przerywanie na zimnym ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

[MK2] Głośno pracujący silnik i przerywanie na zimnym ??

Post autor: Gwizdek1982 » pt lis 17, 2006 08:43

Witam !!
Ja nadal wracam z tym samym problemem :) po wizycie u pompiarza silnik zaczął głośno chodzić (tzn. jak chodzi na luzie to jeszcze oki ale wtedy przerywa na jednym garku, ale jak się nagrzeje to przerywanie pzechodzi ale stukanie tak jakby się zawór nieotwierał bądz niedomykał zostaje oczywiście też się to troche wycisza ale jak mu dam troche gazu podczas jazdy to to słychać), no i tak byłem u Pana pompiarza i mówiłem co i jak kazał zostawić samochód no i jak przychodze mówi że nic nieda się zrobić bo kąt wtrysku na pompie już jest z bardzo dużym wyprzedzeniem coś tam. 12 :) do stroboskopu, i mówił że trzeba tak jeździć :( i że to chyba zawory, no cuż mi się wydaje że Pan pompiarz wziąk kase i spierdolił robote a puźniej nawet niemiał kiedy to poprawić więc powiedzcie mi jak poluzować pompe abym na słuch sprubował ustawić kąt wtrysku, i czy taka metoda ustawiania czymś grozi ??
Musze sam to zrobić bo silnik strasznie cierpi po tej wyzycie a przed był oki z tym że palił więcej bo miał rozregulowane końcówki wtrysków :(
Tak więc z góry dzięki za pomoc !!



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » pn lis 20, 2006 14:22

nie ruszaj tej pompy - lepiej poszukaj kogoś innego kto z tym robił kiedyś i ma jakieś doświadczenie - bo widzisz - fachowiec pompiarz to też człowiek i czasem chłopak po technikum samochodowym (czytaj czasem !!!) może zrobić to "na ucho" lepiej..... ale ja bym sam nie grzebał z pompa bo możesz już nie odpalić furki


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn lis 20, 2006 20:12

Gwizdek1982 pisze: po wizycie u pompiarza silnik zaczął głośno chodzić
najprawdopodobniej pan pompiarz przyspieszyl za bardzo wtrysk i jest efekt odpowiadajacy spalaniu stukowemu w benzyniaku.
Gwizdek1982 pisze:no i tak byłem u Pana pompiarza i mówiłem co i jak kazał zostawić samochód no i jak przychodze mówi że nic nieda się zrobić bo kąt wtrysku na pompie już jest z bardzo dużym wyprzedzeniem coś tam
no to skoro wczesniej bylo ok a teraz jest zle to zadaj kategorycznie reklamacji!!!!
Gwizdek1982 pisze: i mówił że trzeba tak jeździć
jazda z rozregulowanym wtryskiem jest tak samo niebezpieczna jak spalanie stukowe w benzynie. W krotkim czasie doprowadzi do wypalenia tlokow, uszkodzenia panewek i w konsekwencji do potrzeby remontu silnika.
Gwizdek1982 pisze:i że to chyba zawory, no cuż mi się wydaje że Pan pompiarz wziąk kase i spierdolił robote a puźniej nawet niemiał kiedy to poprawić
albo tak albo zrobil to celowo abys wrocil do niego na remont generalny.
Gwizdek1982 pisze:więc powiedzcie mi jak poluzować pompe abym na słuch sprubował ustawić kąt wtrysku, i czy taka metoda ustawiania czymś grozi ??
grozi zniszczeniem silnika! wiec nawet nie prubuj robic tego sam w domu bez jakiegokolwiek sprzetu specjalistycznego i jak najmniej jezdzij samochodem!
Gwizdek1982 pisze:Musze sam to zrobić bo silnik strasznie cierpi po tej wyzycie a przed był oki z tym że palił więcej bo miał rozregulowane końcówki wtrysków
Tak więc z góry dzięki za pomoc !!
jedz do jakiegos zakladu gdzie wystawia ci ekspertyze na temat poprzedniego ustawienia i ustawia prawidlowo. Wtedy domagaj sie zwrotu kosztow od pompiarza ktory ci namieszal ale ABSOLUTNIE nie prubuj robic czegos sam!!!!



Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Gwizdek1982 » pn lis 20, 2006 21:24

co dziwne stuka tylko wtedy jak jest zimno na zewnątrz teraz np przez pare dni niesłychac nic bo jest ciepło :) tylko od czasu do czasu cos usłysze :( tak więc niewiem co to jest :( jak macie jakieś pomysły to piszcze co mam teraz zrobić ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości