[MK3] Sączenie ze skrzyni biegów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

opton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 12:43
Lokalizacja: Rzeszów

[MK3] Sączenie ze skrzyni biegów.

Post autor: opton » pn lis 20, 2006 13:27

Witam,

Chciałem dolać nieco oleju do skrzyni, gdyż zaczełą huczeć na biegu 4 i 5 i przy okazji dojrzałem lekkie sączenie przy wejściu wałka sterowania biegów do skrzyni. Spuściłem z niej olej aby się dobrać do uszczelnienia, było około 2,5litra.
I teraz pytanie, czy to uszczelnienie to simering i wystarczy kupić i wcisnąć w tulejkę czy też wymienia się to razem z tulejką i czy jest to do kupienia.
Na razie nic nie wyciągałem, bo nie chciałbym zepsuć na dobre, zwłaszcza gdy okaże się że ciężko to kupić. Wygląda to tak jak na zdjęciu, zaznaczyłem strzłką ową tulejkę w której jest uszczelnienie. Czy brak około 0,6l oleju w skrzyni objawiał by się już huczeniem?
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



etczarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:30
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: etczarny » pn lis 20, 2006 15:25

Witam
Cieknie z symeringu wybieraka. Sam symering to wydatek około 10 złotych. Mozliwa jest jego wymana bez wyciągania skrzyni. Wymiana samego symeringu w niczym nie pomaga /powrót wycieku po dosłownie 2-3 tys. km/. Symering jest osadzony w tuleji, która jest do dostania tylko u VW. Jej wymiana nic nie daje ale trzeba wyciągnąć całą skrzynie. Jedyny sposub na definitywne usunięcie tej usterki to wymiana: symeringu, tuleji symeringu i samego palca wybieraka. Tylko czy sie to opłaca ?! Ten typ tak ma. Wszystkie VW, Seaty i Skody ze skrzyniami z wybierakiem u dołu mają ten sam problem.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pn lis 20, 2006 15:38

Mialem u siebie dokladnie to samo.Znajomy mechanik wymienil mi simering i ta tuleje w ktorej siedzi (i absolutnie nie trzeba do tego wyciagac skrzyni!!!) i od 3tys. jest sucho jak na pustyni :D .Koszty calej operacji niewielkie ale dokladnie ile to w tej chwili nie pamietam.



opton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 12:43
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: opton » pn lis 20, 2006 16:47

Ok,
dzięki za informacje, spróbuje na początek wymienić simering, dobre jak i na chwilę pomoże. Auto stalo kilka dni pod domem na kostce brukowej i nieco ją poplamilo.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 502 gości