[MK III ABD] w jaki sposób naciągnąć pasek rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zbyszek_f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 18, 2006 15:32
Lokalizacja: Koszalin

[MK III ABD] w jaki sposób naciągnąć pasek rozrządu

Post autor: zbyszek_f » ndz lis 19, 2006 17:51

W jaki sposób naciągnąć pasek rozrządu w silniku 1,4 ABD? Podobno na pompie wody się to reguluje, ale w jaki sposób? Nie widze tam żadnych śrób regulacyjnych, a pasek mam wydaje mi sie ze za luzny. Byl wymieniany ok 2kkm temu i juz przy wymianie zwróciłem mechanikowi uwage czy aby nie jest za luźny, to skwitował to że tak musi być :-/ Nie przeszkadzało by mi to gdyby nie hałas od strony rozrządu na zimnym silniku i obrotach biegu jałowego. Dźwięk jest taki jak by coś było luźne i wpadało w rezonans, takie nieregularne chrobotanie, jakby plastik stukał o plastik, trudno mi to opisać. Dzieje się to tylko przez pierwsze kilka minut, dopóki silnik jest zimny.
Jeżeli ktoś się z czymś takim spotkał to będę wdzięczny za wszelkie rady. Z góry dziękuję.



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Post autor: snowak » ndz lis 19, 2006 19:18

Sciągnij górną osłonę i w połowie wysokości między kołem rozrządu i kołem wału korbowego chwyć pasek kciukiem i palcem wskazującym i spróbój obrócić. Jak dasz radę obrócić o 90 st to jest ok. Jak mniej to za bardzo naciągnięty jak więcej to za mało. Naciąg paska reguluje się popuszczając śruby od pompy i przesuwając ją w lewo (większy naciąg) i prawo (mniejszy naciąg).

A to rzęrzenie to pewnie łożysko w pompie wody. Trochę pochodzi, rozgrzewa się i cichnie. Powinno się co drugą wymianę paska wymienić też pompe, żeby uniknąć takich niespodzianek i dodatkowych wydatków. Jeśli to ona to przygotuj się na ok. 100 za pompe + tyle ile dales za rozrzad bo to ta sama robota.

P.S.
Tak, jestem sprzedawcą pomp......... żartowałem :bigok:


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 136 gości