MK4 Problem ze światłami (chyba?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

MK4 Problem ze światłami (chyba?)

Post autor: Radion » sob lis 18, 2006 18:53

Witam wszystkich,
Postanowiłem dołączyć do waszego forum, gdyż prawdopodobnie wkrótce zostanę właścicielem Golfa MK4 w wersji kombi z 2002r.
Auto które mam zamiar kupić jest sprowadzone z Austrii i było rozbite...Widziałem jak wyglądało przed naprawą, dostało w lewy przód, tak jakby od góry, jakby ktoś się wbił lewą stroną pod TIRa... Poduchy oczywiście wystrzeliły... Wymienione zostały lewe drzwi kierowcy, lewy błotnik, pas przedni, podłużnica nie była ruszona, trochę cofnięty do tyłu był kielich...
Nie wiem czy problem z tematu to faktycznie jest problem, gdyż zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce od razu zapalają się przednie światła, mimo tego, że włącznik świateł jest w pozycji "0", tylne lampy się nie świecą, zapalają się dopiero po przekręceniu włącznika. Wygląda to tak, że włączonych świateł nie da się wyłączyć...dopiero wyjęcie kluczyka ze stacyjki gasi światła.
Sprzedający usiłuje mi wmówić że ten typ tak ma, ale mi się jakoś nie chce w to wierzyć...
Napiszcie proszę jak to jest z tymi światłami.

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob lis 18, 2006 19:06

Auta skandynawskie tak mają że po przekręceniu stacyjki zapalają się światła ale chyba postojówki i z tyłu raczej też:)



Awatar użytkownika
artur_golfiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob sie 26, 2006 16:32
Lokalizacja: gg

Post autor: artur_golfiv » sob lis 18, 2006 19:12

to normalne w krajach w ktorych na swiatlach jezdzi sie caly rok,
swiatla mijania ktore trzeba uzywac w dzien to tylko i wylacznie swiatla przednie, tylne nie musza byc wlaczone.
Jest to ulatwienie zeby nie zapomiec o swiatlach, a wlacznik praktycznie sluzy do swiatel tylnich.
Niestety Polska jest 20 lat za murzynami i u nas takich bajerow w samochodzie nie ma :)



greg

Post autor: greg » sob lis 18, 2006 19:13

wygląda to na zwarcie gdzieś w przewodach bo Austria to nie skandynawia - jesli juz to powinno się zapalać wszystko razem tj przód i tył. Ale to juz nie taki znowu problem - trzeba by poszukać w skrzynce bezpiecznikó - moze coś się zwarło i dlatego tak jest

[ Dodano: Sob Lis 18, 2006 6:15 pm ]
zresztą gdyby to była taka wersja to zapalałby się i przó i tył a nie tylko przód



Awatar użytkownika
artur_golfiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob sie 26, 2006 16:32
Lokalizacja: gg

Post autor: artur_golfiv » sob lis 18, 2006 19:25

Swiatala mijania jak sama nazwa wskazuje to swiatla ktore widac z przeciwka nadjezdrzajacego samochodu :)
dlatego w krajach gdzie jezdzi sie caly rok na swiatalch, produceci zakladaj instalacje ktora zapala wraz z stacyjka swiatla przednie - mijania - bez tylu!!!!!



greg

Post autor: greg » sob lis 18, 2006 19:45

artur_golfiv, ale ze schematu oświelenia - świaeł dziennych wynika że załączany jest automatycznie i przód i tył. POnieważ nie widziałm orginalnej instalacji to się bardzo nie upieram ale w schemacie jest jak byk i przód i tył

[ Dodano: Sob Lis 18, 2006 6:47 pm ]
żeby było ciekawiej to hella produkuje w miejsce kratek reflektory które wyglądają jak halogeny ale jest napisane że są do jazdy dziennej i załącza się je normalnym włącznikiem przy włączonych światłach pozycyjnych (czyli i przód i tył)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob lis 18, 2006 21:59

może to coś rozjaśni
kumpel ma Volvo S60 rocznik 2004 i światła włączają się automatycznie w chwilę po odpaleniu silnika PRZEDNIE I TYLNE


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » ndz lis 19, 2006 04:14

mój ojciec ma tak w lagunie 00 rok nawet jak sa wyłączone światła na manetce to po przekręceniu zapłonu automatycznie się włączają i nie da się ich wyłączyć,a bez kluczyka działają normalnie(tzn.można je normalnie włączyć i wyłączyć manetką)i auto nie jest na skandynawię tylko z polskiego salonu:)z pełym wyposażeniem oprócz skóry(czujniki cofania deszczu climatronic itp..i z tego co dowiedział sie w salonie ma wpięty taki moduł który automatycznie to załącza żeby nie zapomniec o światłach(opcja dla zapominalskich):)
chciał to odłączyć na poczatku więc pojechał do salonu ale mu powiedzieli że to przecież dobra sprawa bo niezapomni przynajmniej włączyć świateł i tak zostawił,ale jakby chciał to wystarczy chwila i mu to wypną,wiec nie jest chyba nic namotane w kablach.(włączają sie światła przód + tył)co do zakupu takiego auta to musi być chyba mega dobra cena jak sie na niego decydujesz:) przestawiony kielich wywalone poduchy????ja bym się zastanawiał wolałbym poszukać starszego nawet auta o kilka lat ale bez dzwona,lepiej sie zastanów dobrze nad tym,miałem kiedyś auto po dzwonku i wiem ze to już nie to samo co fabryka a i potem przy odsprzedaży są problemy,ja osobiście teraz wole kupić auto z gorszym wyposażeniem starsze ,ale w dobrym stanie.



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » ndz lis 19, 2006 18:49

Thug77 pisze:co do zakupu takiego auta to musi być chyba mega dobra cena jak sie na niego decydujesz:) przestawiony kielich wywalone poduchy????ja bym się zastanawiał wolałbym poszukać starszego nawet auta o kilka lat ale bez dzwona,lepiej sie zastanów dobrze nad tym,miałem kiedyś auto po dzwonku i wiem ze to już nie to samo co fabryka a i potem przy odsprzedaży są problemy,ja osobiście teraz wole kupić auto z gorszym wyposażeniem starsze ,ale w dobrym stanie.
Jak pisałem na początku auto jest już po naprawie, na bieżąco obserwowałem cały proces naprawy. Pogięte blachy nie były klepane, tylko wymieniane na nowe, szpachli nie ma prawie wcale. Faktycznie jedyną niepokojącą rzeczą jest ten kielich...Teraz tylko muszę podjechać na badanie podwozia, punktów kontrolnych - chyba tak to się nazywa. Jak będzie OK to kupuję.
A wracając do świateł, da się to przerobić tak żebym to ja decydował czy chcę włączyć światła? Jaki to może być koszt?

Pozdrawiam
Radek



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » ndz lis 19, 2006 19:16

pewnie każdy elektryk ci to zrobi(tylko teraz czy masz zrobione to faktycznie na jakiś moduł jak mój ojciec oryginalnie czy poprostu po tym dzwonie coś jest w elektryce zrobione na pic)poduszki też gośc powymieniał?czy zaslepki powsadzał? lepiej sobie dobrze wszystko posprawdzaj w elektryce czy nic się nie świeci na konsoli(czujniki które powinny zgasnać a nie gasną)itp. i nie ufaj sprzedającemu że nieraz wystarczy skasować błąd w komputerze bo spotkałem się już kilka razy z takim czymś ze np błąd był gośc go skasował a za 2 dni znowu wyskoczył(kumpel po podobnym dzwonie w toledo miał duze problemy z elektryką wbił się wramę dostawczaka i mimo tego że auto było robione w serwisie seata nie było juz takie samo,cała elektryka szwankowała potem)



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » ndz lis 19, 2006 19:30

Poduszki są wymienione, osobiście je widziałem przed i po montażu. Zapomniałem dodać że auto to szykuje dla mnie mój znajomy, więc chyba raczej mnie nie próbuje oszukać... Przed robiciem też lampy świeciły, a przynajmniej ta z prawej strony co nie była rozbita w drobny mak...Auto po wypadku było jeżdżące, wjechało i zjechało z lawety o własnych siłach



krispol68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:11
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: krispol68 » ndz lip 12, 2009 14:19

Witam serdecznie. Proszę o poradę w następującej kwestii. Dzisiaj zauważyłem,że w lewym przednim reflektorze nie świeci żadna żarówka, oprócz kierunkowskazu. Sprawdziłem bezpieczniki i żarówki. Są w porządku, toteż mam pytanie co może być przyczyną takiego stanu. Czy może to być przekaźnik?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 467 gości