[Polo 1,6 AEE] Coś huczy. Przegub wewnetrzny czy skrzynia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

[Polo 1,6 AEE] Coś huczy. Przegub wewnetrzny czy skrzynia?

Post autor: Kavior » pt lis 17, 2006 21:35

Witam wszystkich.
Od nie dawna jezdze VW Polo 6N0 z 1996 roku z silnikiem AEE ktory byl montowany miedzy innymi w golfach dlatego pozwoliłem sobie zapytac sie o kilka rzeczy:
Mianowicie:
1.Gdy podniose przod auta,wrzuce luz i zakrece prawym kołem słychac taki dziwny szum ktory wydobywa sie jakby ze skrzyni biegow.Zostało juz zmienione łożysko w kole bo mocno huczało i przegub zewnetrzny,tarcze i klocki.Teraz podejrzewam przegub wewnetrzny lub cos w samej skrzyni :( Co ciekawe jak zakrece lewym kołem nic nie słychac, kreci sie cichutko.Moje pytanie - czy moge z tym jezdzic? Jesli wymienie jeszcze przegub wewnetrzny a problem pozostanie to czy mam zaczac sie rozgladac za nowa skrzynia ? Cały czas sie pocieszam ze skoro lewa strona kreci sie cichutko to skrzynie jest ok. Olej w skrzyni sprawdze dopiero we wtorek wiec dam znac jaki jest stan
2.Mocno faluja mi obroty-od 800 do prawie 2000.Jak silnik złapie temperature obroty sie stabilizuja ale wczoraj miełem przypadek ze po przejechaniu 40km i stojac na swiatłach obroty pływały sobie 800-1500. Z tego co wyczytałem w archiwum czeka mnie czyszczenie przepustnicy i jej adaptacja. W poniedziałek jade do mechanika by to zrobic. Jesli to nie pomoze to winowajca moze byc sonda lambda ? Auto pali mi prawie 10litrow przy spokojnej jezdzie po miescie.Wydaje mi sie ze to troszke duzo tym bardziej ze jezdze spokojnie. Wydaje mi sie ze czuc benzyne z wydechu, jakby jej nie przepalał całej.
3.Juz kilka razy zdarzyło mi sie ze wychodze z pracy, odpalam auto na dotyk, pochodzi chwilke i gasnie.Tak jakby go zalewało.Odczekam chwilke i odpalam bez problemu ( oczywiscie obroty faluja ) i moge spokojnie jechac. Co moze byc tego przyczyna ?
Przepraszam ze tak sie rozpisałem ale chciałem dokladnie opisac wszystko.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lis 17, 2006 21:40 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 17, 2006 22:13

Kavior pisze:Gdy podniose przod auta,wrzuce luz i zakrece prawym kołem słychac taki dziwny szum
A jak jedziesz to to słychać? Szum czy stukanie? Jak stuki to na 90% przegub, a szum... to już więcej możliwości, ale przegub też bardzo prawdopodobny (wewnętrzny oczywiście)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt lis 17, 2006 22:15

daj wsteczny i ogien, jak cos przeskoczy to przegub przy skrzyni...



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 17, 2006 22:16

Kavior pisze: Auto pali mi prawie 10litrow przy spokojnej jezdzie po miescie.Wydaje mi sie ze to troszke duzo tym bardziej ze jezdze spokojnie. Wydaje mi sie ze czuc benzyne z wydechu, jakby jej nie przepalał całej.
Sprawa z obrotami i spalaniem - podłacz auto pod komputer - oczywiście sonda też jest możliwa, ale nie tylko


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt lis 17, 2006 22:40

Własnie nic nie stuka.Jak jade to sam nie wiem czy to słychac opony (185/55 R14 ) czy własnie to cos.To moje pierwsze w zyciu auto i pewnie dlatego nie potrafie dokladnie tego stwierdzic :blush: W kazdym razie jesli nawet cos słychac to nie tak bardzo.Wczesniej wyło łozysko w kole i to wyraznie słyszałem :bigok: Martwi mnie tylko czy skrzynia nie pada :crazy:
Na wstecznym nawet jak mocniej wcisne gaz nic niepokojacego nie zauwazyłem.
Tak jak pisałem pod kompa podpinam sie w poniedziałek i mam nadzieje ze wszystko bedzie jasne i naprawa nie bedzie za droga :chytry:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 17, 2006 22:45

Kavior pisze:Martwi mnie tylko czy skrzynia nie pada
Nie martw się na zapas - jak ma paść to padnie :grin: , ale szum to jeszcze nie koniec skrzyni i nie przejmuj się.
Zostaje tylko kwestia spalania - tym trzeba sie zająć


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt lis 17, 2006 22:56

Adamtd pisze:
Kavior pisze:Martwi mnie tylko czy skrzynia nie pada
Nie martw się na zapas - jak ma paść to padnie :grin: , ale szum to jeszcze nie koniec skrzyni i nie przejmuj się.
Zostaje tylko kwestia spalania - tym trzeba sie zająć
To fakt ! W sumie szukałem golfa z takim silnikiem ale trafila sie polowka i pomyslałem ze auto mniejsze i lzejsze to powinno mnie palic a tu zonk :grrr: Moj rekord to 8,3litra na 100km z czego 70km to trasa przez wioski 70km/h bez zadnych swiatel.Sprawdzam na pelnym zbiorniku i po 100km dolewam do pelna.Troche duzo.Kumpel z takim silnikiem z Golfie III variant na trasie schodzi ponizej 6litrow a na miescie okolo 8.ja tez tak chce :jezor:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 18, 2006 10:08

Kavior, ale spalanie to sobie raczej licz po wyjechaniu całego baku - pomiar bardziej miarodajny


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości