[MK3] Przepala bezpiecznik wskażnika paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

falek55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 28, 2004 23:49
Kontakt:

[MK3] Przepala bezpiecznik wskażnika paliwa

Post autor: falek55 » sob lis 11, 2006 11:49

Ostatnio w czasie jazdy zauważyłem że wskażnik poziomu paliwa poprostu mi opad ,okazało się ze jest przepalony bezpiecznik .Nowy też odrazu się przepalił .Gdzie szukać przyczyny?Którędy idą kable od wskażnika?
Ostatnio zmieniony sob lis 11, 2006 12:44 przez falek55, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 11, 2006 16:27

Zerknąłem na schemat: nie widzę osobnego bezpiecznika do tego wskaźnika. Są dwa bezpieczniki zasilające licznik. Napisz który to numer bezpiecznika, i czy przepala ci go tylko na włączonym zapłonie czy również przy wyłączonym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

falek55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 28, 2004 23:49
Kontakt:

Post autor: falek55 » śr lis 15, 2006 17:08

Bezpiecznik numer 16 ,przepala się tylko na włączonym zapłonie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 15, 2006 17:54

On jest również od oświetlenia schowka, pojemnika na kasety, i różnych kontrolek, dochodzi (czarny) do licznika. Trzeba szukać. POnieważ nie mam schematów wewnętrznych licznika to więcej nie pomogę. Proponuję wyciągnąć wtyczkę od licznika i włączyć zapłon, jeśli wina jest w liczniku to się bezpiecznik nie spali, i na odwrót.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lis 15, 2006 19:28

bezpiecznik F16 zabezpiecza cały zegar czyli przetwornik wskażników nie ma jako takiego bezpiecznika do wskaznika paliwa , w ten bezpiecznik masz wpiętą tak samo kontrolke ładowania jak i alternator D+ kabel niebieski moze tam coś nie gra?



falek55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt gru 28, 2004 23:49
Kontakt:

Post autor: falek55 » czw lis 16, 2006 17:40

dziś się troche pobawiłem wiem już że to nie wina bezpieczników ,bezpiecznik przepalał się od lampki schowka.Ale nadal nie doszedłem czemu nie chodzi wskażnik paliwa ,wiem że sam silniczek działa bo zamieniałem go z wskażnikiem temp. wody i wskazywał ok.Jak myślicie gdzie szukać przyczyny?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lis 16, 2006 17:56

sprawdzałeś czy dochodzi zasilanie do wskaźnika? może czujnik w baku uległ uszkodzeniu.



Awatar użytkownika
AdiWRoc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 18:29
Lokalizacja: Wrocław Polska / Ijmuiden Holandia

Post autor: AdiWRoc » śr cze 25, 2008 13:12

Qto pisze:sprawdzałeś czy dochodzi zasilanie do wskaźnika? może czujnik w baku uległ uszkodzeniu.
a jeśli jakimś cudem wysiadł pływak i to jego wina że nie pokazuje stanu paliwa to jak to diabelstwo wymienić w VW POLO rocznik 96? proszę o pomoc :crazy:


Moje XX Jahre viewtopic.php?f=88&t=391092" onclick="window.open(this.href);return false;
Sarkazm TEAM Member
"Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ... "

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 258 gości