Remont zawieszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Remont zawieszania

Post autor: presario » śr lis 15, 2006 00:18

Witam
Mam pytanko co musze wymienic w zawieszeniu....tzn jakie czesci bo chce zrobic kompleksowy remont ..nalezy sie mojemu golfowi ..wiem ze musze wymienic tak :
- tarcze + klocki (http://moto.allegro.pl/item140175057_sp ... t_kpl.html ) te z allegro beda pasowac ?
- amorki + sprezyny + odboje ( czy jako to sie tam nazywa ) ( to zarowno przod jak i tyl )
- tuleje gumowo-metolowe tyl


No wlasnie i co z przodu sie jeszcze wymienia ? i Co sadzicie o tych klockach i tarczach..bo cos niska cena jak na brembo i ferodo...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr wrz 19, 2007 16:05 przez presario, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » śr lis 15, 2006 00:31

Z przodu możesz jeszcze wymienić: poduszki amortyzatorów i łożyska tych poduszek i tzw ochraniacze na teleskop amortyzatora.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » śr lis 15, 2006 08:59

przód
Amortyzatory
osłony + odboje
poduszki amortyzatorów
tuleje w wahaczach
sworznie
łączniki stabilizatora
tył
Amortyzatory
osłony + odboje
poduszki amortyzatorów
tuleje w belce
+ jak mówisz hamulce



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » śr lis 15, 2006 15:47

O czasu kiedy wymieniłem tuleje wahaczy z przodu oraz tuleje tylnej belki zawieszenie jest o wiele cichsze. Prawie nic się nie tłucze (przed wymianą było dość głośno) zatem polecam ich zmianę.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » śr lis 15, 2006 19:41

a co polecacie ze swiec i kabli napieciowych ???? znalazlem w sklepie jakies bosha ale sa jednokatodowe...20 zł za sztuke...a z kabli to jakies noname 65 zł za komplet ( co wydaje mi sie smieszna cena...pewnie sa badziewne ). Wczoraj sprawdzilem czy te co mam obecnie sa ok..postawilem samochod w ciemnym miejscu i szwagier gazowal..widac bylo chyba dwie iskry...ktore pojawialy sie...ale wygladalo tak jak w przewodzie :/ Czy przy dobrych przewodach bedzie widac jakies minimalne iskry ? czy tez nie powinno byc nic...ciemno ?



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr lis 15, 2006 21:51

Świece powinno się dobierać do konkretnego typu silnika ponieważ ważna jest odległość i ilość elektrod. Ja w ABU mam 3 elektrodowe świece NGK Bur 6 et - dość drogie bo 20 zł za szt. Kable kupiłem firmy Sentech. Jak widać było iskre to kable do wymiany.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » śr lis 15, 2006 22:11

Co do świec weź NGK V-line 01 - koszt 50zł komplet
Przewody NGK, Bosch, Beru a jak nie masz na nie kasy to Sentech też ujdzie



Awatar użytkownika
Gozdus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 09, 2006 17:45
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: Gozdus » śr wrz 19, 2007 12:08

Witam!!

Mam pytanie z jakim kosztem trzeba sie liczyc przy takim kompleksowym remontem zawieszenia? Chodzi mi o cene czesci + robota (bo chyba troche bedzie roboty przy tym wszystkim). Interesuje mnie rowniez wymiana na czesci uzywane.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » śr wrz 19, 2007 13:14

wszystko zależy od firmy czy org czy zamiennik ja za same amory do golfa dałem przód kolumny bilsteina chyba 400 zł na tył kba po znizce 40% ok 200 zł tyleje z tyłu ok 50 zł sworznie wachccza ok 50-60 zł łaczniki drązka stalilizatora to ok 20-30 zł tuleje bede wymieniał ale nie wiem jaki jest koszt jesli chcesz dłuzej pojeżdżic kup lepszej furmy a jak krótko tani zamiennik ja mam w kilku miejscach znizki i cześc po znjaomosci takze tez mnie to taniej wynosi wszystko wzgledne odboje i osłony tez zależy ok 70 zł


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

buczah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 10, 2007 13:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: buczah » śr wrz 19, 2007 15:23

Pojedz na stacje kontroli pojazdów, niech wrzuca samochod na trzepaczke i bedziesz wiedzial co masz wymienic jesli chodzi o zawieszenie :bigok:



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » śr wrz 19, 2007 16:14

Paweł_G pisze:Świece powinno się dobierać do konkretnego typu silnika ponieważ ważna jest odległość i ilość elektrod. Ja w ABU mam 3 elektrodowe świece NGK Bur 6 et - dość drogie bo 20 zł za szt. Kable kupiłem firmy Sentech. Jak widać było iskre to kable do wymiany.
Kolega ma rację.

Ja też śmigam na świecach NGK i kablach Sentech i jest cacy :pub:



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » czw wrz 20, 2007 09:42

Polecam robić wszystko samemu tylko potem musisz jechać na geometrie i zbieżność. Odnośnie wymiany jak już robić to wszystko czyli jak pisali koledzy wcześniej. Jak zrobisz sam masz satysfakcje oraz minimum z 200zł w kieszeni bo pewnie tyle by wziął za to mechanik.
Uwaga żeby się nie narobić i nie denerwować zbytnio polecam pożyczyć od kogoś ściągacze do sprężyn, warto także dorobić sobie z kawałka rurki kluczyk do odkręcania nakrętki z amora (znacznie skraca czas wykręcania oraz wkręcania).


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości