[mk2] Długo kręci zanim odpali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rickim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 31, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

[mk2] Długo kręci zanim odpali

Post autor: rickim » wt lis 14, 2006 15:13

Witam
Mam taki problem do którego odpowiedzi nie znalazłem na forum, chodzi o odpalanie na benzynie. Mam Mk2 1.6 gaźnik p2e2, problem polega z rozruchem samochodu zwłaszcza jak dłużej postoi(2-7dni), muszę długo kręcić nawet ok 10-15 sekund zanim załapie. Nie chodzi tu o temperaturę powietrza, bo gdy jest zimno i silnik jest zimny, a samochód był odpalony powiedzmy 8 godz. wcześniej to nie ma kłopotu, pali od pierwszego razu. Porblem jest po dłuższym postoju, czy może to być wina pompy paliwa, (cofanie się paliwa)??



adam_franciszek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pt gru 10, 2004 21:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: adam_franciszek » wt lis 14, 2006 15:50

Sprawdz sobie akumulator... moze cos ci go rozladowuje za szybko albo umiera...potem sprawdz filtr beznynki i powietrza (wymien jak trzeba)... potem wymien przewody Wysokiego Napiecia i swiece (jak trzeba).... sprawdz paluch rozdzielacza zaplony i kopulke... sprawdz tez filtr blaszany (tzw. odstojnik benzyny - moze zapchany)... jedz na przeglad i sprawdz parametry sondy lambda (moze padla i zle podaje dawki benzyny)... moze to pompa paliwa... i na koniec tankuj dobra benzynke (moze masz w baku wode? - jak malo tankujesz to moze sie cos skroplilo). Te objawy to moze byc tak wiele... ze sie nie dziw, ze brak podpowiedzi :bajer:


Czolem!

Wszystko jest trudne nim stanie się proste.

esio32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 20, 2006 00:23
Lokalizacja: pieszyce
Kontakt:

Post autor: esio32 » wt lis 14, 2006 16:29

tez kiedys mialem taki problem to pojechalem na shella i zatankowalem shell V-power racing za 120zl (do pelna) i nie oszczedzalem na obrotach i powiem Ci ze teraz nie mam problemu. ale sprwadz tez ladowanie i wode w aku. pozdrawiam :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 499 gości