[MK4-BORA] hamulce -pewien problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

[MK4-BORA] hamulce -pewien problem

Post autor: hauer » wt lis 14, 2006 09:03

szanowanie. Panowie i Panie mam pewien problem z hamulcami w moim autku. Generalnie wszystko jest OK i hebelki działają bez zarzutu. Kłopot pojawia się w czasie deszczu, kiedy przejadę kilkaset metrów po mokrym coś dziwnego dzieje się z pedałem hamulca. Zaczyna pracować z wyraźnym oporem i do hamowania trzeba się troszeczkę przyłożyć żeby pokonać ten opór. W czasie hamowania pedał nie przesuwa się płynnie tylko jakby w początkowej fazie troszkę się blokował i potem puszcza. Nie ma przy tym problemu z hamowaniem poza tym że bywa trochę gwałtowniejsze.
macie coś takiego w swoim aucie? w ASO się z czymś takim nie spotkali.

pzdr



greg

Post autor: greg » wt lis 14, 2006 10:37

wygląda to na problem z elektryką dochodzącą do pompy - sprawdź styk na kablach przy pompie i ewentualnie zlej wodą w tym miejscu, jeśli zacznie się to samo dziać po polaniu to trzeba zabezpieczyć przed wilgocią



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt lis 14, 2006 15:37

dzieki, przetestuje.
generalnie przy całym syfie jaki mam z autem to będzie drobnostka.
w najbliższym czasie szykuje się rozebranie motoru na kawałki i sprawdzenie dlaczego na 3 cylindrze spadła kompresja o 40-50%. Jak nie urok to sraczka.

thx i pzdr

[ Dodano: Sob Lis 18, 2006 09:49 ]
wyjaśniło się.
okazało się że pękł przewód ciśnieniowy przy serwie. zestaw naprawczy za 9złych załatwił podobno sprawę. czekam na mokre dni żeby to sprawdzić.
pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 286 gości