[MK4] dziwny odgłos tłumika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adas80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 09, 2006 23:45
Lokalizacja: irlandia
Kontakt:

[MK4] dziwny odgłos tłumika

Post autor: adas80 » pn lis 13, 2006 21:28

czy ktoś tez miał taki problem? tłumik nie jest dziurawy a przy 2900 obr. słychac jakby sie cos przewracało bardzo szybko w puszce od piwa.dziwne



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn lis 13, 2006 21:31

możliwe że tłumik się w srodku wypalił i wszystko lata luzem-----wymiana



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » pn lis 13, 2006 21:44

to bardziej mi wyglada na kata wjedz na kanał najlpeij i pouderzaj pokoleji we wszystkie elementy i zobaczysz co jest luzne lub gdzie coś lata ale obstawiał bym kata


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

adas80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 09, 2006 23:45
Lokalizacja: irlandia
Kontakt:

Post autor: adas80 » pn lis 13, 2006 21:45

a jak to sprawdzic? Tłumik to sporo szmalcu



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » wt lis 14, 2006 03:02

już kiedyś pisałem o tym co u mnie było przy takich objawach(coprawda nie w IV a w III ale ten sam problem)był to katalizator który się rozleciał w środku(podczas dodawania gazu przy zagrzanym aucie porcelanka w katalizatorze fruwała i dawala taki własnie dżwięk)a ponieważ cena za kata była bandycka gośc od tłumików rozciął mi go od góry wysypał zawartośc zaspawał i tak jezdziłem :) i jezeli tak jest też u ciebie tez radziłbym coś z tym zrobić bo jak kawałek porcelanki przeleci dalej i coś przytka to moze być już większy problem,dodam ze u mnie mechanicy nie wiedzieli co moze wydawac ten odgłos( mówili ze coś w silniku lata)a 1szy lepszy tłumikarz po wjechaniu na kanał odrazu wiedział że to kat., z tego co rozkminił gość i tak mogło być stało sie to po wjechaniu autem na myjnie i myciu podwozia (zimna woda na gorący kat różnica temp. i lipa),zresztą potem i tak powycinałem wszystko i wstawiłem strumiennice i sport wydech czego bardzo żałowałem(dawne dzieje) ale to juz inna historia :)ale gośc który odemnie kupił tą III parę lat temu był bardzo zadowolony:) i jeżdi chyba do teraz.



adas80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 09, 2006 23:45
Lokalizacja: irlandia
Kontakt:

Post autor: adas80 » śr lis 15, 2006 00:30

wszystko ok.ale na wyspie nie da rady chyba przejsc przeglądu bez kata.trzeba bedzie sie popytac.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 15, 2006 13:16

sam ci sie może po jakimś czasie ładnie wypróżnić z puszki a są u tumnikarzy uniwersalne bo orginał troche drogi i je wspawowują w miejsce statego


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » czw lis 16, 2006 03:33

sam to sie chyba raczej nie opróżni(jeśli to w ogóle katalizator a nie polużnione jakies mocowanie wydechu poprostu)jak przeleci mu dalej porcelana i zaklinuje się np w ostatnim tłumiku to będzie musiał jeszcze tylni tłumik wymienić:)(takie przypadki opowiadał mi kolo od wydechów)a rozcięcie i opróżnienie kata to koszt max z 50-60 pln z wszystkim(demontaż spaw i montaż)przynajmniej ja tyle płaciłem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 412 gości