[MK2 RP] Na benzyne sie obrazil??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » czw lis 09, 2006 01:54

nie wiem jak jest w mk2 ale u mnie pod autem, cwiartka gdzie prawe tylne kolo. Wystarczy ze podniesiesz auto lewarkiem i jestes go w stanie wymienic - mi sie udalo



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lis 09, 2006 07:27

bartas_pn pisze:gdzie prawe tylne kolo
w mk2 rp tez



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw lis 09, 2006 09:09

Można temu zaradzić montując reset kompa.

Częsta przypadłość RPków zasilanych gazem. Trzeba zobaczyć jakie ciśnienie jest z pompy paliwa. Ale jeśli by się zatarła to by szumiała i to znacznie. To od razu można wykryć. Trzeba na wszelki wypadek wymienić filtr paliwa.

To nigdy go nie odpalałeś z rana na benzynie? Nie przejeżdżałeś ani trochę? Może być taka sytuacja że gdzieś podciśnienie nie trzyma na aparacie zapłonowym. Na gazie będzie ok a na benzynie już się robią problemy. U mnie tak się zadziało.

Ja bym jeszcze zerknął do wtrysku. Rozebrał i wymył bo gaz jest różnej jakości i tam też cuda potrafi zdziałać nasz gazior :)


Obrazek

$limak

Post autor: $limak » czw lis 09, 2006 09:49

jak pompa jest odcinana automatycznie to też nie dobrze bo wtedy nie jest smarowana i po prostu wysycha i się może zatrzeć, lepiej żeby pracowała cały czas i mieć po prostu trochę więcej paliwa.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lis 09, 2006 12:32

TheGwiazdor pisze:Można temu zaradzić montując reset kompa.

Częsta przypadłość RPków zasilanych gazem. Trzeba zobaczyć jakie ciśnienie jest z pompy paliwa. Ale jeśli by się zatarła to by szumiała i to znacznie. To od razu można wykryć. Trzeba na wszelki wypadek wymienić filtr paliwa.

To nigdy go nie odpalałeś z rana na benzynie? Nie przejeżdżałeś ani trochę? Może być taka sytuacja że gdzieś podciśnienie nie trzyma na aparacie zapłonowym. Na gazie będzie ok a na benzynie już się robią problemy. U mnie tak się zadziało.

Ja bym jeszcze zerknął do wtrysku. Rozebrał i wymył bo gaz jest różnej jakości i tam też cuda potrafi zdziałać nasz gazior

zawsze odpalam na gazie, pozniej jak sie zagrzeje to mi sie przelacza, chiciaz teraz coraz czesciej robi tak ze nawet na mrozie przegazuje i sie przelacza na gaz przy 2 tys obrotow, musze sie przejachac do gazownikow bo wiem ze to raczej nie jest zdrowe dla reduktora.



jak pompa jest odcinana automatycznie to też nie dobrze bo wtedy nie jest smarowana i po prostu wysycha i się może zatrzeć, lepiej żeby pracowała cały czas i mieć po prostu trochę więcej paliwa.


no to lepiej zeby chodzila???:> ja zawsze mam beznyne w baku tylko nie zawsze z niej korzystam :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

TomiVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:27
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TomiVW » czw lis 09, 2006 13:21

mi rp na gazie chodzi normalnie a na paliwie przy duzych obrotach zamula ale to pewnie zapchany filtr paliwa



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lis 09, 2006 16:14

ile taki filtr kosztuje u Was?? bo ja sobie pomyslalem ze moze wymienie to cudo i gosc mi powiedzial 55 zł :( czy to normalna cena??
i co ile sie powinno wymieniac? bo ja juz przemierzylem golfikiem 80 tys z czego tylko 20 % tego na gazie
zauwazylem ze smierdzi paliwem strasznie jak odpale i czuc tak jakby go zalewało,
myslalem ze to niebieski czuujnik nawala ale ssanie dziala prawidłowo
przy wciskaniu gazu sie na chwile zastanawia, pozniej ciagnie ale zdarza mu sie strzelic z wydechu czarnym dykmiem przy puszczeniu gazu, zdarza mu sie na wolnych prwie zgasnac?? co to moze byc? nie mowcie ze sonda :( bo nie tyle ze Ciezko ja zdobyc co bardzo ciezko wykrecic.Po resecie kompa sie poprawia ale to nie jest jednak to co powinno byc, na gazie jest ok , obroty ok , przyspieszanie ok, spalanie ok 10 --11 gazu
jakies pomysły co to moze byc? Bede wdzieczny za pomoc .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » czw lis 09, 2006 17:21

ja zaplacilem za filtr 26 zl, a le normlana cena to tak 40, jezeli 55 z wymiana to chyba ok, ale jak idzie taniej zakupic sam filtr i masz warunki zeby sie pobawic z zalozeniem to sam sprobuj


+ za pomoc

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » sob lis 11, 2006 19:40

guti, nie chcę palnąć głupoty ale jak ci strzela przy puszczaniu gazu to masz albo coś z zapłonem albo za bogatą mieszankę czyli za dużo gazu dostaje (wydaje mi się że to bardziej prawdopodobne). Z resztą 10-11 l gazu to chyba trochę za dużo. Z tego co wiem normą jest ok 9 l. Mój RP`ek pali średnio 7,3 l a to dlatego, że nie mam komputera do gazu.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 12, 2006 01:59

Monsteer pisze:guti, nie chcę palnąć głupoty ale jak ci strzela przy puszczaniu gazu to masz albo coś z zapłonem albo za bogatą mieszankę czyli za dużo gazu dostaje (wydaje mi się że to bardziej prawdopodobne). Z resztą 10-11 l gazu to chyba trochę za dużo. Z tego co wiem normą jest ok 9 l. Mój RP`ek pali średnio 7,3 l a to dlatego, że nie mam komputera do gazu.
ale po resecie kompa juz jest ok, nie wiem co mu sie pierniczy pod ta niemiecka kopułka :)
co do spalania to ja kiedys tez zszedlem do ok 8 litrow ale wtedy to jezdzilem jak dziadzius, a tak normalnie to pali wlasnie ok 10-11 , mowisz ze Twoj pali 7 l? w jakim cyklu? na trasie 110? bo ja tez tak potrafie, a jezeli mowisz ze srednio to tym razem ja nie chce palnac głupoty ale gazu zawsze powinien palic wiecej jak benzyny , bo w takim przypadku jak ty mowisz to sobie spalasz zawory. Za mało tez niedobrze, jak na 1,8 to mało ale zeby nie za mało.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » ndz lis 12, 2006 19:22

Nie jeżdżę jak dziadziuś ani też nie jestem "szybki i wściekły". Nie twierdzę również, że to jest dobre spalanie i wcale się tym nie chwalę. Generalnie to autko nie ma kopyta bo tego gazu mu brakuje To fakt i zgadzam się z tobą ale jak dla mnie w zupełności wystarcza. Wina tkwi po stronie gaziarzy którzy wpakowali mi nie kompletną instalację. Brak komputera i zaworu z silniczkiem krokowym. Za to jest tylko zaworek który mogę ręcznie pokręcić. Dowiedziałem się o tym długo, długo po założeniu instalacji. Trudno. Jak się powściekam to łyknie do 8 l gazu. Normalnie 7,3 - 7,7 l Mam manię i liczę przy każdym tankowaniu. Jeżdżę tak od pięciu lat. I dodam,że jest to cykl mieszany z przewagą trasy.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz lis 12, 2006 19:32

$limak pisze:jak pompa jest odcinana automatycznie to też nie dobrze bo wtedy nie jest smarowana i po prostu wysycha i się może zatrzeć, lepiej żeby pracowała cały czas i mieć po prostu trochę więcej paliwa.
Jak się może zatrzeć skoro nie pracuje ? :panna: Co w niej wysycha :chytry: ?


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości