[MK3] gotuje się silnik --- pomocy !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

[MK3] gotuje się silnik --- pomocy !!!!

Post autor: Jarecki26 » czw lis 09, 2006 00:04

witam. dziś zagotował mi się silnik. dopiero jak stanołem w korku to zobaczyłem że się gotuje. zatrzymałem się. silnik ostygł. dolałem wody. zakręciłem korek. odpalił bez problemu. ruszyłem i wtedy zaczął się dusić i tracić moc.
generalnie jest tak że się gotuje. barzdo szybko łapie temperaturę. górny przewód od chłodnicy momentalnie jest gorący. dolny zimny. wiatrak sie nie załącza. do tego jest problem z odpaleniem. wcześniej palił od razu bez gazu a teraz trzeba go męczyć i z nogą w podłodze.

co o tym myślicie ????? od czego zacząć ??? termostat czy uszczelka spod głowicy??? jak to spardzić ??? silnik 1,8.



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » czw lis 09, 2006 00:11

Jak mi woda sie gotowała to szukałem wszedzie i znalazłem...
Korek od wlewu płynu chłodniczego ma taką uszczelkę i ona po prostu spadła. Nie było cisnienia w układzie...
Oczywiście może to być termostat, który sie nie otwiera i nie ma obiegu wody albo niedrożna nagrzewnica... Jeśli ogrzewanie działa w aucie to na pewno termostat.
Może być teżtak że wydmuchało ci uszczelke pod głowicą jesli nie równoi silnik pracuje.



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » czw lis 09, 2006 00:27

truskawaa pisze:Jak mi woda sie gotowała to szukałem wszedzie i znalazłem...
Korek od wlewu płynu chłodniczego ma taką uszczelkę i ona po prostu spadła. Nie było cisnienia w układzie...
Oczywiście może to być termostat, który sie nie otwiera i nie ma obiegu wody albo niedrożna nagrzewnica... Jeśli ogrzewanie działa w aucie to na pewno termostat.
Może być teżtak że wydmuchało ci uszczelke pod głowicą jesli nie równoi silnik pracuje.
taaa z ta uszczelka to prawdopodobne ale z tym odpalanie cosik nei tak jest hmmmm moglo uszczelke juz uszkodzic wiec glowiczka w gore i jazda


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » czw lis 09, 2006 00:39

ogrzewania nie ma pomimo że woda w zbiorniczku się gotuje a korek nowy, dziś kupiony.

[ Dodano: 08 Lis 2006 23:40 ]
a silnik na gazie nie ma wolnych obrotów ale na benzynie w miarę normalnie pracuje.



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » czw lis 09, 2006 00:54

Podejrzewam że to nagrzewnica jest zapchana.



Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » czw lis 09, 2006 00:58

co w takim wypadku należy zrobić?? gdzie sie znajduje ???



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » czw lis 09, 2006 01:02

może pompa wody nie dziala i ciśnienia nie daje



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » czw lis 09, 2006 01:29

Jarecki26 pisze:co w takim wypadku należy zrobić?? gdzie sie znajduje ???
Nagrzewnica znajduje sie w okolicach między srodkowym tunelem a drzwiami pasażera z pprzodu pod deską rozdzielczą.Dokładnie nie wiem bo nigdy nie demontowałem tego ale bede musiał bo mi przecieka. wiem że gdzieś na forum już było coś na temat nagrzewnicy



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw lis 09, 2006 02:59

Jarecki26 pisze:witam. dziś zagotował mi się silnik. dopiero jak stanołem w korku to zobaczyłem że się gotuje. zatrzymałem się. silnik ostygł. dolałem wody. zakręciłem korek. odpalił bez problemu. ruszyłem i wtedy zaczął się dusić i tracić moc.
generalnie jest tak że się gotuje. barzdo szybko łapie temperaturę. górny przewód od chłodnicy momentalnie jest gorący. dolny zimny. wiatrak sie nie załącza.
objawy wskazują na uszkodzenie termostatu. Woda się zagotowała ( gorący górny wąż) ale termostat nie puścił do chłodnicy (zimny dony wąż). W takiej sytuacji wentylator nie mógł się załączyć . Nie wiem jak długo czekałeś z dolaniem wody, ale jeśli od razu na gorącym silniku to błąd.Jak zachowuje się bardzo rozgrzany metal przy gwałtownym schłodzeniu to chyba wiesz. ( takie szkło np. pęka, metal podobnie)
Sądzę, że nie obejdzie się bez sprawdzenia uszczelki, głowicy.



Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » czw lis 09, 2006 08:43

silnik ostygł zanim dolałem wody. czy jak jest uszkodzona uszczelka to wyjdzie to przy sprawdzaniu kompresji na cylindrach??



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw lis 09, 2006 10:20

Jarecki26 pisze:zy jak jest uszkodzona uszczelka to wyjdzie to przy sprawdzaniu kompresji na cylindrach??
jeśli jest wypalona między cylindrami tu napewno wyjdzie .
najpierw wymień termostat i sprawdż kompresję


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

LECH gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: sob gru 10, 2005 23:48
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

zmien termostat a przy okazji wypłukaj chłodnicę

Post autor: LECH gti » czw lis 09, 2006 10:32

może to pomoże dolej wody lub płynu i sprawdz czy termostat puszcza ,kompreche sprawdz na samym końcu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości