[MK4] Czujnik Temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasts1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:17
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] Czujnik Temperatury

Post autor: lukasts1 » wt lis 07, 2006 23:17

Witam mam taki problem nie działa mi wskazówka od temperatury silnika ,czy to jest czujnik ktory znajduje sie po prawej stronie na takim grubym węzu ,i jak sie wyjmuje z tego węza to ulewa sie płyn czy to toś innego Dzieki Pozdrawiam !!!!

[ Dodano: 07 Lis 2006 22:18 ]
Aha chciałbym dodac ze jak właczam zapłon to ta wskazówka jak by milimetr szla w gore ...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK4] Czujnik Temperatury

Post autor: RobertP » wt lis 07, 2006 23:56

lukasts1 pisze:Witam mam taki problem nie działa mi wskazówka od temperatury silnika ,czy to jest czujnik ktory znajduje sie po prawej stronie na takim grubym węzu ,i jak sie wyjmuje z tego węza to ulewa sie płyn czy to toś innego
gruby górny wąż z chłodnicy idzie w kierunku tego czujnika,
do czujnika u Ciebie dochodzi prawdopodobnie 4 żyłowy kabel
wymiana jest prosta i troszkę się uleje tego płynu, może masz mozliwość coś podstawić
abu deczko uratować, ale dużo w sumie nie ucieknie, aha jak chcesz wymienić to
wymieniaj na zimnym silniku bo się poparzysz płynem
lukasts1 pisze:Aha chciałbym dodac ze jak właczam zapłon to ta wskazówka jak by milimetr szla w gore ...
to może być wina czujnika a czy po dłuższej jeździ podchodzi jeszcze troszkę ?
jak tak to stawiam właśnie na ten czujnik



lukasts1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 27, 2006 11:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lukasts1 » śr lis 08, 2006 00:28

nie juz wiecej mi nie idzie w gore zawsze tak samo Dzieki !!!! Tylko mysle jak taki czujnik może sie popsuc ,tam chyba nie ma nic do popsucia !!!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lis 08, 2006 00:42

lukasts1 pisze:Tylko mysle jak taki czujnik może sie popsuc ,tam chyba nie ma nic do popsucia !!!
może z czestych zmian temperatur, ale uszkodzenie tego czujnika to nie tylko u Ciebie
dodam jeszcze że to dość częsta usterka w VW ... :okej:



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pn lis 27, 2006 18:36

Poczytaj sobie mój temat o czujniku.

Ja wymieniłem w ASO Skody bo z czujnikami różnie bywa jedne działają 10 lat inne 3 miesiące. Zamienniki w tym temacie to już całkiem do niczego są.

Wiem że mogłem to zrobić sam i zaoszczędzić 25zł ale ASO daje dwa lata gwarancji na czujnik.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... +p%B3yn%2A

Wymień go szybko bo z tym spalaniem paliwa to podobno prawda.
Czujnik podaje fałszywą temperaturę do komputera, ten ustala za mocną mieszankę i nie chodzi o nadmierne spalanie ale o to że taka jazda na dłuższą mete jest dla silnika zabójcza.


kiedyś MK IV

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 27, 2006 21:54

Seru79 pisze:Wiem że mogłem to zrobić sam i zaoszczędzić 25zł ale ASO daje dwa lata gwarancji na czujnik.
co z tego że dają 2 lata gwarancji bo albo znajdą przyczynę bo z elektryką w samochodzie
bywa różnie powiedzą że było przebicie z jaki kabla u czujnik pójdzie w pi..u i gwrancja też
a ty biedaku będa w ASO wyciagasz kolejną kasę i płacisz bo co w ASO mają zawsze rację
a poza tym nie sądzę abyś trzymał paragon w portelu czy w segmencie w barku przez 2 lata
no ale kazdy robi jak woli lub umie, albo na co go stać, ja kupię ten sam czujnik poza ASO
i też będzie mi tyle działał jak każdeamu...
także z gwarancjami to bywa różnie i chyba nie zaplombują Ci czujnika żebyś tam nie grzebał
a co sie stanie jak będziesz od ASO z 2000km to co wracasz do ASO i kupujesz znowu czujnik
e tam ja juz omijam jak większość takie serwisy ... :okej:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 28, 2006 00:42

zanim wymienisz to jeszcze możesz pszeczyścić styki na nim i zobaczyć czy coś to da bo mogły zaśniedzieć...


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lis 28, 2006 01:38

A najlepiej go najpierw zmierz :bigok:
nie masz multemetra? Na Allegro, Tesco i w każdym elektronicznym kosztuje mniej niż 20 zł (czyli nieco więcej niż kawa w poczekalni ASO :P )
P.S. Kiedyś do MOTORU napisał czytelnik, że mu w ASO rozpórkę z Felicii zapierd***ło :panna: Najpierw udawali, a potem (po groźbach zgłoszenia kradzieży) kiero ASO Śkody powiedizł, że... pracownicy wzięli na przymiarkę :rotfl:
Nie pamiętam w jakim mieście :(
Pozdrawiam.
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 281 gości