[mk4] problem z wskaźnikiem ilości paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

versacecom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 10, 2006 10:35
Lokalizacja: POLAND

[mk4] problem z wskaźnikiem ilości paliwa

Post autor: versacecom » sob lis 04, 2006 20:46

Dzisiaj kupiłem golfa IV 1.9 sdi diesel z 2002r. Prawie wszystko jest super, bo gdy pojechałem na stacje i zatankowałem, to wskaźnik poziomu paliwa się nie podniósł. Pokazuje jakby nie było wogóle paliwa w baku. Co powinienem zrobić? Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi, bo niedługo wyjeżdzam na tydzień.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » ndz lis 05, 2006 18:25

pewnie cos jest z plywakiem nie halo lub albo cos ze wskaznikiem. na jakiej pozycji jest wskaznik? po zgaszeniu powinien opadac w lewo ponizej kresek.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 05, 2006 19:16

versacecom, witamy na forum :)
Złącz na ułamek sekundy przewody idące do potencjometra przy pływaku (w MK3 są to te cieńsze idące arzem z tymi do pompy). Jeśli wskaźnik zareaguje to znaczy, że uszkodzony jest pływak.
Jeśli nie, to przewody, bądź silniczek unoszący wskazówkę we wskaźniku (mało prawdopodobne). Można też sprawdzić wtyczkę do zegarów, ale nie wiem jak w MK4 zegary wyjąć.
Pozdrawiam.



versacecom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 10, 2006 10:35
Lokalizacja: POLAND

Post autor: versacecom » pn lis 06, 2006 16:49

ksionc pisze:pewnie cos jest z plywakiem nie halo lub albo cos ze wskaznikiem. na jakiej pozycji jest wskaznik? po zgaszeniu powinien opadac w lewo ponizej kresek.
wskąźnik jest cały czas poniżej kresek
powiedz mi jeszcze, czy pokazuje ci na komputerze w samochodzie ile możesz jeszcze przejechać km na paliwie, które jest w baku, bo u mnie pokazuje tego nie pokazuje?



zimowisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lis 07, 2006 21:15
Lokalizacja: Haslington
Kontakt:

Post autor: zimowisko » wt lis 07, 2006 22:09

w mk4 z 2002 roku moze byc tez problem ze zlym zaadaptowaniem plywaka do komputera. jesli jest tam oryginalny plywak powinno byc ok jesli bylo cos zmieniane to moze byc powodem. wtedy nalezy oproznic calkowicie zbiornik paliwa wlac do niego ok 7-8 litrow i zaadaptowac z kompa. Jednak jesli wskazowka nie rosza sie wcale podejrzewam ze wadliwy jest wskaznik na desce rozdzielczej np brak zasilania. plywak nie moze wskazywac az tak niskiej pozycji.



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » wt lis 14, 2006 21:09

kolego ...powiem tak odkręc koło zapas w swojej 4 -ce i zdziel czyms np. młotkiem w okolice czujnika ( bak) u mnie pomogło a ma 4 tdi z równiez 2002 roku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 462 gości