Temperatura silnika - ostatnie starcie !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt mar 01, 2005 00:11

Ja w szwabskiej mam że normalna temperatura pracy silnika to 90stopni.


Obrazek

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt mar 01, 2005 00:25

70 oC to temperatura oczywista w zime, nie ma czym sie przejmowac, szkoda kasy na wymiane bo nic to nie da,wiec nie polecam. Chodzi o to ze nie kazdy golf tak ma. Jakie macie silniki? bo podobno w wiekszosci 1.4 tak sie dzieje. Pozatym jak popracuej dluzej sinlik to powinna skoczyc na 90 i trzymac sie kolo tej temp. Wiec dlugej drogi zycze :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt mar 01, 2005 01:15

guzik prawda ma byc 90 stopni i juz :D.
Wczoraj zrobilem 500 kilometrow w trasie w zamieciach gdzie plyn do spryskiwaczy mi zamarzal a auto trzymalo mi temperature rowno 90 stopni wiec nie piszcie ze 70 to norma w zimie.
Jesli po wymianie termostatu nadal tak macie to albo zly termostat albo plyn. Ja kupilem termostat za 37.50 i dziala superowo. Wczesniej wskazowka temperatury nie wychodzila powyzej 4 pierwszych kresek czyli nawet do 70 nie dobijala. A teraz trzyma tak jak mowilem.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt mar 01, 2005 01:18

speede pisze:70 oC to temperatura oczywista w zime, nie ma czym sie przejmowac, szkoda kasy na wymiane bo nic to nie da,wiec nie polecam. Chodzi o to ze nie kazdy golf tak ma. Jakie macie silniki? bo podobno w wiekszosci 1.4 tak sie dzieje. Pozatym jak popracuej dluzej sinlik to powinna skoczyc na 90 i trzymac sie kolo tej temp. Wiec dlugej drogi zycze :)
Coś ktoś się mija z prawdą. 90stopni powinno być. U mnie nawet jak było -15 to bez problemu taka była. 70stopni to po prostu niedogrzany silnik.

A co do 1.4 miałem Clasica i o dziwo bardzo szybko sie rozgrzewał do 90stopni. Nie ma reguły czy to jest 1.4 czy 1.8 czy jeszcze inny. Jeżeli wszystko jest ok z układem chłodzenia to bez problemu 90stopni uzyskuje.


Obrazek

chudy69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lut 24, 2005 18:10
Lokalizacja: Stargard Szcz
Kontakt:

Post autor: chudy69 » wt mar 01, 2005 01:32

Jesli trapi cie niska temp plynu
A ja wam powiem tak kupcie nowy termostat i wymontujcie stary(nie jest to trudne) wrzućcie je do gara i podgrzewajcie wode az sie zagotuje wtedy zobaczycie ze stary termostat otwiera sie o wiele szybciej niz ten nowy. :hmm: I wszystko jasne co jest przyczyna, A jesli jast inaczej...... to powodzenia.



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt mar 01, 2005 02:02

speede pisze:70 oC to temperatura oczywista w zime, nie ma czym sie przejmowac, szkoda kasy na wymiane bo nic to nie da,wiec nie polecam. Chodzi o to ze nie kazdy golf tak ma. Jakie macie silniki? bo podobno w wiekszosci 1.4 tak sie dzieje. Pozatym jak popracuej dluzej sinlik to powinna skoczyc na 90 i trzymac sie kolo tej temp. Wiec dlugej drogi zycze :)
sie kolega z prawda myli bardzo :crazy: :helm: :jezor:
juz nie bede pisal bo Koledzy wszystko napisali co potrzeba...
moze LPG ma :hmm:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt mar 01, 2005 09:58

nie za bardzo rozumiem co ma LPG do grzania silnika. Jesli ma LPG to moze mu dluzej zajac osiagniecie temperatury badz wogole nie bedzie potrzebowal wiatraka, ale temperature pracy czyli 90 st. powinien osiagnac i niezaleznie czy ma LPG czy nie. W moim poprzednim aucie mialem LPG i nie bylo roznicy z temp. w zimie. A jezdzilem tylko na LPG


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » wt mar 01, 2005 10:53

a u mnie jest 90C czasem jak za bardzo go przycisne tzn tak kolo 140km/h jade tak z 10-20km rowno to sie wychyli w prawo...

ale mam super tanie borygo wlane i dziadostwo jednym slowem wiec pewnie spuszce je jak bede przy kasie


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » wt mar 01, 2005 11:40

Koledzy tylko jedną sprawe trzeba wziąc pod uwage !!! mam w swoim golfiku licznik ortginalny taki z zegarem analogowym i teraz pokazuje mi temp około 80 stopni ale jak wymieniłem na licznik z obrotomierzem od golfa z 95 roku to cały czas mi pokazuje 90 stopni rożnica 10 stopni (a układ jest OK bo jakiś miesiac temu wymieniłem płyn w układzie chłodzenia i termostat) sprawdzcie sami w nowszych golfach wskaźniki od temp i paliwa podnoszą się momentalne do takiego satanu jaki jest a w starszych licznikach podnosi sie powli.



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » wt mar 01, 2005 11:41

Koledzy tylko jedną sprawe trzeba wziąc pod uwage !!! mam w swoim golfiku licznik ortginalny taki z zegarem analogowym i teraz pokazuje mi temp około 80 stopni ale jak wymieniłem na licznik z obrotomierzem od golfa z 95 roku to cały czas mi pokazuje 90 stopni rożnica 10 stopni (a układ jest OK bo jakiś miesiac temu wymieniłem płyn w układzie chłodzenia i termostat) sprawdzcie sami w nowszych golfach wskaźniki od temp i paliwa podnoszą się momentalne do takiego satanu jaki jest a w starszych licznikach podnosi sie powli.



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt mar 01, 2005 12:21

Adamm pisze:nie za bardzo rozumiem co ma LPG do grzania silnika. Jesli ma LPG to moze mu dluzej zajac osiagniecie temperatury badz wogole nie bedzie potrzebowal wiatraka, ale temperature pracy czyli 90 st. powinien osiagnac i niezaleznie czy ma LPG czy nie. W moim poprzednim aucie mialem LPG i nie bylo roznicy z temp. w zimie. A jezdzilem tylko na LPG
to so tylko takie moje i nie tylko moje podejzenia, pare razy spotkalem sie z przypadkiem ze po zalozeniu LPG na trasie silnik nie dogrzany byl, ale nie jest to regula jak widac.


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt mar 01, 2005 14:37

Mialem Poloneza z gazem i wlasnie szybciej sie grzal bo gaz podobno ma wyzsza temperature spalania niz benzyna...

A co do temperatury w Golfie to wymienilem termostat i mi wskazuje dokladnie tak jak powinien 90...a wczesniej nawet bardzo za biale pole nie wychodzil...

Musze jeszcze potwierdzic ze stare zegary Golfa dopiero po pewnym czasie wskazuja tak jak potrzeba (paliwo i temperatura)



czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » wt mar 01, 2005 14:53

JEŻELI DOLNA RURA ZARAZ PO ODPALENIU NIE NAGRZEWA SIĘ RAZEM Z GÓRNĄ TO TERMOSTAT TRZYMA(JEST OK) NATOMIAST "TE"70 STOPNI
TO WINA CZUJNIKA LUB WSKAŻNIKIA.
TO JEST JEDEN Z PARU UROKÓW GOLFÓW PRZEWAŻNIE "TRÓJEK"



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

u

Post autor: tomileszek » wt mar 01, 2005 15:55

u mnie zauwazylem takie cos. Jak zagrzeje silnik na postoju do 90 stopni to w czasie jazdy jest 90 lub troszke mniej a jak zagrzeje go do 70 to jest w granicach 70. Nie mam oslony silnika od spodu wiec mrozne powietrze jeszcze bardziej mi go ochladza.termostat wymienialem (na 100% jest dobry), plyn takze.Do -10 stopni jest w porzadku, gorzej jak jest wiecej niz -10 to wtedy wlasnie mam takie problemy jak ww.Mam tez LPG ale wydaje mi sie ze to nie od tego.Zalezy tez od szybkosci jazdy, jak jade powyzej 80 km/h to jest w porzadku ale jak teraz np.50 km/h to slabiej sie nagrzewa


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości