[mk3] wyłączanie się radia na wybojach i przy skręcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotr3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 04, 2006 13:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[mk3] wyłączanie się radia na wybojach i przy skręcie

Post autor: Piotr3k » sob lis 04, 2006 13:47

Witam
Mam taki problem przy włączaniu kierunku lub skręcie kierownicą, jazda po wybojach (obojętnie w która stronę) radio się wyłącza (modelu to blaupunkt cyferek nie znam ale odblokowuje się je przez TP + TA, bo już zdarzyłem zablokować :hmm: ). Może ktoś wie gdzie tkwi przyczyna? Ostatni wyjmowałem i lutowałem przewody zasilające do radia (bo były poskręcane) bo myślałem że to może być przyczyna, ale problem występuje nadal.
Dzięki



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob lis 04, 2006 16:06

wiec tak :
do radia dochodzi stały plus i plus po stacyjce (łącznie z masami) musisz sprawdzić czy nigdzie nierobi się zwarcie lub czy niejesr gdzieś przewód przełamany , pozatym wszystkie kostki od radia (jego zasilania)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 04, 2006 18:52

Zacznij od tego że wyciąg radio, zostaw podłączone kostki i włącz radio. Ruszaj potem kablami oraz uderz lekko radio ręką, dojdziesz w ten sposób gdzie jest brak styku, czy w radio czy w kablach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Piotr3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 04, 2006 13:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Piotr3k » ndz lis 05, 2006 16:15

marek2907 pisze:wiec tak :
do radia dochodzi stały plus i plus po stacyjce (łącznie z masami) musisz sprawdzić czy nigdzie nierobi się zwarcie lub czy niejesr gdzieś przewód przełamany , pozatym wszystkie kostki od radia (jego zasilania)
Paweł Marek pisze: Zacznij od tego że wyciąg radio, zostaw podłączone kostki i włącz radio. Ruszaj potem kablami oraz uderz lekko radio ręką, dojdziesz w ten sposób gdzie jest brak styku, czy w radio czy w kablach.
Dzięki chłopaki za radę zrobię to jak będzie trochę cieplej bo teraz jak dla mnie jest za zimno, jak rozbierałem, aby polutować końcówki do wtyku to jak wyciągałem radio to był taki dziwny efekt kabel od radia był jakoś dziwnie połączony ze światełkiem w schowku i robiło się raz cicho raz głośniej jak naprężałem kabel (tylko nie pamiętam który to był czy od głośników czy od zasilania)



Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » ndz lis 05, 2006 17:30

Ja miałem u siebie podobny problem,mianowicie na zakretach też wyłączało się,zmienilem kable od zasilania i dalej było to samo,ale problem tkwił w kablu od głośnika w drzwiach-był przetarty,i na zakretach i na wybojach radio sie wyłączało(niby takie zabezpieczenie przed spaleniem radyjka)
Pzdr GziQ



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości