[mk3] łożysko czy moze przegób dziwne tarcie w kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

[mk3] łożysko czy moze przegób dziwne tarcie w kole

Post autor: falla_x » ndz lis 05, 2006 15:55

witam przejzalem mnustwo tematow zwiazanch z lozyskami i przegubami , i mimo ze w mk2 wymienialem jedno i drugo teraz w mk3 sam jzu nie wiem co to moze byc pocztkowo stawialem na opony zimowe ale to raczej nei to bo odglos jest bardziej taki mechaniczny niz jak by t miala byc opona , dodam ze przed zmiana opon bylo wszystko ok, i teraz mam pytanie bo dowidzailem sie ze lozystko buczy na wprost i wraz ze wzrostem predkosci dziwiek sie nasila?? a u mine na wprost nic nei wyje przynajmniej ja nie slysze , zato buczy przy pocnij skreconych kolach podaczas manewrowania na parkingu czy podczas pokonywania wiekszych lukow , odglos ten wlsasnie przypomina tarcie lozyska , ale jak ktos mi powiedzial ze przy jezdzie na wprost tez buczy to juz tera sam nei wiem , no bo przeciez przegub to by gruchotal wali pstrykal kllikal czy jak to tam nazwac , a co wy na ten temat sadzicie ?? czy zawsze lozysko buczy przy jezdzie na wprost ?? bo jak mialem padneite w mk2 to tez chyba na wprost nic nei buczalo tylko przy lukach i skreconych kolach ? ale zawsze lepiej sie komus doradza i wie sie lepiej a jak przyjdzie cos zrobic we wlasnym aucie to czacha dymi , a dodam ze niedawno wpadlem w dziure i rozwalilem felge i opone ale pozniej jakis czas bylo jeszcze ok i nic nie buczalo



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » ndz lis 05, 2006 16:23

podnieś na lewarku i złap dwoma rękami 12.30 i szarp ,umnie jak jechałem to na zakrętach robiło taki bz bz a na prost nic lekko ruszałem kierownice i znowu bzbz



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz lis 05, 2006 16:27

szpak pisze:na prost nic
czyli lozysko nie koniecznie buczy na wprost ? zawsze wydawamlo mi sie ze lozysko buczy przy skreconych kolach mniej lub bardziej skreconych , moze na wprost wyje tylko wtedy kiedy juz naprawde jest padniete ? kurcze nei mam lewarka tak pod reka wiec moze podjade do jakiegos mechaniora niech mi sprawdzi


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lis 05, 2006 16:32

sprawdź czy hałas jest większy jak przyspieszasz na skręconych kołach, jeżeli tak to bardziej przegub niż łożysko.



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » ndz lis 05, 2006 16:33

jadądz na wprost było ok , jeżeli złapiesz tak jak ci napisałem i szrpniesz z dołu do góry lub na odwród jezeli łożysko jest do wymiany powinno być taki przełamanie



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz lis 05, 2006 17:39

Qto pisze:sprawdź czy hałas jest większy jak przyspieszasz na skręconych kołach, jeżeli tak to bardziej przegub niż łożysko.
nie raczej glosnie nie jest dzwiek jest jednostajny , pozatym ten dzwiek wydawany jest na bardziej skreconych kolach wiec na takich skreconych kolach trudno jechac szybciej



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz lis 05, 2006 18:20

hm.. łożysko huczy przy większych prędkościach(chociaż jak juz zajechane bardzo to przy mniejszych też słychać) i przy jeździe po łuku tak samo będzie słychać, przegub tłukłby przy pzyspieszaniu itp.
Napisałeś , że przy manewrowaniu na parkingu też słychać to może wspomaganie??



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz lis 05, 2006 19:01

irekczek pisze:Napisałeś , że przy manewrowaniu na parkingu też słychać to może wspomaganie??
to slychac raczej tylko przy srecie w lewo wiec watpie ze wspomaganie zreszta to raczej inny odglos by byl


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » ndz lis 05, 2006 19:18

u mnie było słychać tak jak u ciebie tylko w lewo i łożyska były do wymiany i jeszcze łożyska mc persona bo stukały



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn lis 06, 2006 12:06

witam dzs rano pojechalem na przejazdzke w celu dokladniejszego zlokalizowania tego tarcia i okazalo sie ze to trze zrowno jak skreca kierownica w prawo jak i w lewo to tarcie przypomina rozwalajace sie lozysko i chyba na wprost tez buczy tylko duzo slabiej, wiec to co moze byc ?? obechalem wszystkich mechanikow w miescie i wszyscy sa tak zajeci ze nie maja czasu pogadac naawet wiec nei wiem kiedy dostane sie do ktoregos na maly przeglad moze poprostu pojade na stacje diagnotyczna i oni jakos to obejrza wywale 50 zl za ogledziny :/ , jesli macie jakies propozycie lub przypuszczenai co to moze byc dajcie znac , czy lozysko moze buczec jak sie kreci kierownica w lewo i prawo ??


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

kaniak102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 09, 2005 03:15
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kaniak102 » wt lis 28, 2006 17:34

Witam, u mnie to samo... mogę podać dokładny opis. Jak jadę szybko na wprost nic nie słychać. Głośny hałas z zawieszenia przedniego wydobywa się przy szybkim pokonywaniu ostrych zakrętów (90 stopni , skrzyżowanie, z hamowaniem do końca i skręt - raz tak przegiąłem, że aż zajęczało) ale generalnie jak jade spokojnie to jest OK tzn przy skrecaniu coś tam skrzypi ale niezbyt głośno.. , czasem jak jadę wolno np po hamowaniu "dojeżdzam"- słychać taki lekki łozgot z kół. Dodam jeszcze że sprawdzałem temperaturę bębna i jest wysoka.
Ile kosztuje wymiana łożysk kół przednich????



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » wt lis 28, 2006 18:38

u mnie od kad napisalem tenat nic sie nie zmienilo bylem w serwisie VW w lodzi i powiedizeli mi ze to nic co dalo by sie wymienic ze to nie lozysko , ani przegob a ni nic z tych zeczy wiec pytam co ???? dalej nie wiem wiec moze to opony ? ni ebede juz przekladal na letenie bo to nie ma sensu skoro bylem u 3 mechanikow i w servisie vw i kazdy poweidzial ze to raczej nie lozysko no to sam juz nie wiem : ( tak bardzo to ja im nie wieze :) przeciez jak skrecam w lewo i prawo to z prwego kola dobiega taki dziewiek ze dal bym sobie lapy uciac ze to wlasnie lozysko mam zimowki debice frigo 2 ona nie ma jakiegos tam wystajacego bierznika zeby taki odglos dawala ale moze .. hmmm


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 28, 2006 18:42

Obejrzyj jeszcze czy ciężarek wyrównanwczy na prawej półosi ( o ile go masz) nie obluzował się i nie lata. Może tak trzeć wtedy o wachacz jak się przesuwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 165 gości