[MK2] Problem z rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

[MK2] Problem z rozrusznikiem

Post autor: asterix27 » sob lis 04, 2006 23:57

Witam

Od pewnego czasu gdy odpalam swojego golfa II 1.6 rok prod. 1989 benzyna + gaz zazgrzyta coś w rozruszniku. Dzieje się tak szczególnie rano jak jest zimny. Za pierwszym razem gdy przekręcę kluczyk zazgrzyta, za kolejnym już odpala bez problemów. Dzieje się tak raz na jakiś czas, ale coraz częściej. Podejrzewam bendix rozrusznika. Jaki najlepiej kupić bendix na wymianę oraz jaki jest jego koszt?

Pozrawiam i dzieki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 00:34 przez asterix27, łącznie zmieniany 1 raz.



Kozathe1st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kozathe1st » ndz lis 05, 2006 00:20

Też mam MKII, 1,6 PN i podobny problem. Charczy przy odpalaniu. Nie przepuszcza tyklo charczy. Ostatnio podczas wymiany oleju i filtrów przed zimą kazałem mechaniorowi wymienić bendiks. Powymianie jest jeszcze gorzej. Chrczy prawie przy każdym odpalaniu.
Podłanczam sie do pytania... co jest przyczyna tego dziwnego zjawiska??



asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: asterix27 » ndz lis 05, 2006 11:29

U mnie to raczej będzie bendix, nie wiem jak u Ciebie się to objawia często i w jakich warunkach. U mnie to wygląda tak że przy pierwszym przekręceniu stacyjki zazgrzyta, wtedy przerwyam rozruch i za drugim już jest ok. Pozniej juz caly dzien tez odpala bez zgrzytów i problemów, ale kolejnego dnia rano znowu zazgrzyta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 258 gości