<mk3> Blokada przed włamaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrekkk22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 05, 2006 11:01
Lokalizacja: Kraków

<mk3> Blokada przed włamaniem

Post autor: piotrekkk22 » sob lis 04, 2006 14:12

Mam taki problem: kupiłem niedawno Golfa mk3 1,9 TDI i nie mam w nim jeszcze żadnego zabezpieczenia przed złodziejami. Planuje założenie blokady drązka zmiany biegów (bear lock) i jakiegoś eletrozaworu z odcięciem paliwa. Problem taki że na razie nie mam kasy na to i czekam do wypłaty. Chciałbym sie poradzić użytkowników mk3 czy mozna w jakis sposób zabezpieczyć auto np. wyciągając jakis bezpiecznik, przekaźnik lub odłączając jakąś wtyczkę, tak żeby to źle nie podziałało na auto (myślałem o przekażniku sterownika silnika, ale jeszcze nie próbowałem) . Nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie wiec proszę o pomoc. Często zostawiam auto w mieście, czy pod supremarketem na parę godzin i troche sie o niego boję. Dziekuje za odpowiedzi.


Piotrek

greg

Post autor: greg » sob lis 04, 2006 16:55

BearLock kupisz w Krakowie za 245złotych , poszedł priv

[ Dodano: Sob Lis 04, 2006 3:56 pm ]
co do przekaźnika od silnika - tu bym się zastanwawiał bo wielokrotne wyjmowanie i wkłądanie tego do gniazda moze sie skończyć albo uszkodzeniem przekaźnika albo wyrobieniem gniazda



Elwis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: czw sie 24, 2006 10:45
Lokalizacja: Tarczyn , Warszawa
Kontakt:

Post autor: Elwis » sob lis 04, 2006 17:35

możesz wyjąć przkaźnik od pompki. nie jestem pewien czy masz wszytko identycznie jak w beznynie ale spróbuj nic się nie stanie. Patrząc na skrzynke w prawym dolnym rogu u mnie kolor szary z numerem 167.A jak nie poszkukaj na tym deklu od bezpieczników lub instrukcji.
Mój brat w polo robił tak przez 6 lat i nic się nie stało. A bez przekaźnika go nie odpalisz.
Ja też tak robiłem, tyle że to troche uciążliwe. ale wole tak niż rano zejść pod blok i zobaczyć puste miejsce po mk. Takie czasy


Mój GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=644984#644984



[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/178429.html][img]http://images.spritmonitor.de/178429_3.png[/img][/url]

greg

Post autor: greg » sob lis 04, 2006 18:04

Elwis pisze:Mój brat w polo robił tak przez 6 lat i nic się nie stało.
a mój kumpel przez jakieś 6 imesięcy wyciągał przekaźnik świec żarowych i trzeba było kupić nowy - coś się w nim porozlatywało.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob lis 04, 2006 18:13

NR. 15- 10A elemęty elektryczne slinika liczac od lewej
NR. 18- 20A pompa paliwa , sąda lambda

Przekaznik NR.3-sterowanie silnikiem pierwszy rząd trzeci od lewej
NR 12-sterowanie pompa paliwa, świece żarowe na dole ostatni z prawej



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 04, 2006 18:15

a jesli masz drazek zmiany biegow na precie to zlodziej podnosi maske rozlancza drazek wbija 2 bieg i jedzie mimo blokady drazka w aucie



greg

Post autor: greg » sob lis 04, 2006 18:17

piotr2 pisze:a jesli masz drazek zmiany biegow na precie to zlodziej podnosi maske rozlancza drazek wbija 2 bieg i jedzie mimo blokady drazka w aucie
chyba w twoim - on ma na linkach

[ Dodano: Sob Lis 04, 2006 5:19 pm ]
to raz a dwa - musi najpierw wypchnąć wycofać auto, potem otworzyc maskę, potem rozkręcic zmimeniacz, potem wbić wcelować odpowiedni bieg zamknąć maskę i dopiero jechac z maksymalną 60km/h - no nie wiem... strata czasu= duuże ryzyko wpadki.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 04, 2006 18:19

greg, dlatego napisalem "a jesli"



greg

Post autor: greg » sob lis 04, 2006 18:20

kumpel złamał kluczyk w bblokadzi ei powiem szczerze że do warsztatu było około 1 kilometra - sezon zimowy - szybciej zrobilismy jadąc to na wstecznym niż walczyc z dawno nie używanymi śrubami

[ Dodano: Sob Lis 04, 2006 5:22 pm ]
piotr2, w mk3 miałem blokadę auta nie wyjęli, w mk4 też mam - auto jak na razie stoi - w mk2 miałem "własne odcięcia" bez bearlock- auto poszło z zamkniętego, ogrodzonego, strzeżonego terenu.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob lis 04, 2006 18:32

A żeby pojechać normalnie,to wystarczy potraktować brzeszczote(a to jest moment),tylko nie blakadę,ale skrócić drążek.
Nie ma jak ukryty wyłącznik.Dobrze przemyślany tak,żebyś tylko wiedział Ty.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lis 04, 2006 18:32

najlepsze jest wlasnej roboty odciecie,nie firmowe a zwlaszcza jak jeszcze naklejaja nakleji jakiej firmy ma zabezpieczenie to juz porazka



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob lis 04, 2006 18:33

Ale dobrze jest zapodać np SCORPIONA,a nalepić CHITACH


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

piotrekkk22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 05, 2006 11:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piotrekkk22 » sob lis 04, 2006 18:55

Dzieki za odpowiedzi, na pewno zastosuje których z tych "patentów" w moim mk3. A jesli chodzi o to ciągle wyciąganie przekaźnika to w moim przypadku by to wyglądało tak ze bym go wyciągał bardzo rzadko, np 1-2 razy w tygodniu porzed jakis miesiąc dopóki nie kupie jakies blokady.
Co do Bear lock to zauważyłem ze jezeli tylko z kims rozmawiam o tej blokadzie to każdy stara sie mi udowodnic ze bardzo łatwo jest odjechać autem z Bear Lock. Czyzby ona byla naprawde taka nieskuteczna? Czytałem wiele na jej temat i wydawało mi sie ze to dobre rozwiązanie. Ja bym do Bear Lock dolozyl jeszcze jakies odcięcie paliwa i/lub zaplonu(tez jakis własny patent i niestandardowe miejsce włącznika) i mysle ze auto byloby dobrze zapezpieczone, jak uwazacie?


Piotrek

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob lis 04, 2006 18:59

Bear Lock akurat miałem założoną przy kupnie,a czasem ją zakładam,bo jak napisałem nie jest ona problemem.Dołożyłem jeszcze wyłącznik zapłonu i można sobie kręcić i kręcić i......nie zapali.

[ Dodano: 04 Lis 2006 18:01 ]
A złodzieje to już z przekaźnikami na szyi łażą.....Stary numer jak świat.Co sprytniejsi,to nawet ze swoimi komputerami.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości