Domykanie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

goni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw sie 03, 2006 22:32
Lokalizacja: Świerklaniec

Domykanie szyb

Post autor: goni » ndz sie 20, 2006 17:23

witam
chce zalozyc sobie alarm z funkcja komfort-domykanie szyb(alarm podaje impuls masy przez 30sek).czy da sie to wykorzystac i wpiąć do oryginalnej instalacji aby wszystko dzialalo ? :) jaki kolor kabelka by tym sterowal w samochodzie.
pozdro

[ Dodano: 22 Sie 2006 19:51 ]
nikt nie wie??bede musial sam dojsc do tego :/
Ostatnio zmieniony czw sie 07, 2008 13:01 przez goni, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » ndz wrz 24, 2006 13:11

do modułu komfortu wystarczy tylko impuls zeby zaczoł domykac dziwie sie ze nikt sie nie wypowiedział. kabelek to musisz znalesc odpowiedzialny za zamykanie centralnego teraz juz nie pamietam jaki ale sprawa jest prosta napewno znajdziesz co do centralnego to serowany jest plusem oryginalny a moduł chyba minusem ale to nie jest problem zeby to zmienic , troche wiary w siebie i do dzieła



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz wrz 24, 2006 13:20

goni pisze:czy da sie to wykorzystac i wpiąć do oryginalnej instalacji aby wszystko dzialalo ? :) jaki kolor kabelka by tym sterowal w samochodzie.
Poszukaj na forum o podlaczaniu oryginalnego pneumatycznego centralnego zamka do alarmu - sporo postow o tym..
Jak podlaczysz tak alarm wg. porad (bodajze zielony i zielony z paskiem za to odpowiadaja + przekazniki, zeby polaryzacje zmienic) to domykanie bedzie normalnie smigac - tak jak z kluczyka..



kolodko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:57
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kolodko » sob lis 04, 2006 00:42

Co do schematów i domykania, mam taki motyw:
Jak przytrzymuje w pozycji zamknietej kluczyk w drzwiach, zamki sie zamykaja a szyby otwierają! i odwrotnie, jak w otwartej pozycji to zamki otwieraja ale szyby domykają...
Rewelacja, czy wystarczy sie zainteresowac shematem i zamienic kabelki czy jak? Samochod niedawno kupiony ale nie wierze zeby poprzedni wlasciciel zrobil to umyslnie. Czy cos sie ostro zepsuło czy tylko cos tam zamienic? (wiem, musze poszukac schematu...)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob lis 04, 2006 14:32

Przemo440 pisze:do modułu komfortu wystarczy tylko impuls zeby zaczoł domykac dziwie sie ze nikt sie nie wypowiedział
Chyba zartujesz :bajer:
Krotki impuls wystarczy tylko na zamkniecie centralnego. Do domkniecia szyb/szyberdachu musi byc caly czas podawane napiecie az do zamkniecia. Dlatego tez trzeba caly czas trzymac przekrecony kluczyk, lub w przypadku alarmu/zdalnego sterownika centralnego - napiecie musi byc podawane przez odpowiednio dlugi czas...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 04, 2006 15:49

kolodko pisze:Jak przytrzymuje w pozycji zamknietej kluczyk w drzwiach, zamki sie zamykaja a szyby otwierają! i odwrotnie, jak w otwartej pozycji to zamki otwieraja ale szyby domykają...
na pewno jakaś pomyłka przy montażu szyb lub dodawaniu alarmu. Wygląda na top że zamieniony miejscami kabel zielony z szarym w wiązce drzwiowej, lub gdzieś dalej koło skrzynki bezpieczników

[ Dodano: Sob Lis 04, 2006 2:52 pm ]
goni pisze:witam
chce zalozyc sobie alarm z funkcja komfort-domykanie szyb(alarm podaje impuls masy przez 30sek).czy da sie to wykorzystac i wpiąć do oryginalnej instalacji aby wszystko dzialalo ? jaki kolor kabelka by tym sterowal w samochodzie.
pozdro

[ Dodano: 22 Sie 2006 19:51 ]
nikt nie wie??bede musial sam dojsc do tego :/
wiemy. masowy impuls z alarmu musisz zamienić na plusowy, który podłączasz do kabelka szarego w wiązce dzrzwiowej. Zeby zmienić minus na plus kupujesz przekaźnik i podłączsz tak:
Obrazek

[ Dodano: Sob Lis 04, 2006 2:55 pm ]
Łoj. odgrzebał sie post z sierpnia. Sorki że się wychyliłem z drugą częścią odpowiedzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Elwis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: czw sie 24, 2006 10:45
Lokalizacja: Tarczyn , Warszawa
Kontakt:

Post autor: Elwis » sob lis 04, 2006 17:10

U mnie przy moim alaramie jest tak ale co do przkaźnika powinieneś zastosować taki sam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4dc ... 9582b.html


Mój GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=644984#644984



[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/178429.html][img]http://images.spritmonitor.de/178429_3.png[/img][/url]

kolodko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:57
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kolodko » pn lis 20, 2006 17:38

Paweł Marek pisze:
kolodko pisze:Jak przytrzymuje w pozycji zamknietej kluczyk w drzwiach, zamki sie zamykaja a szyby otwierają! i odwrotnie, jak w otwartej pozycji to zamki otwieraja ale szyby domykają...
na pewno jakaś pomyłka przy montażu szyb lub dodawaniu alarmu. Wygląda na top że zamieniony miejscami kabel zielony z szarym w wiązce drzwiowej, lub gdzieś dalej koło skrzynki bezpieczników
Alarmu nie mam. Moze przy naprawie szyb cos sie zamieniło... Ale obie szyby sie tak zachowują więc chyba trzeba szukać gdzies koło tej skrzynki bezpieczników o której wpspominałeś. Jakos nie miałem czasu poszukać schematów. Moze w sobote znajde czas zanim sie sciemni i pogrzebie coś.



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » śr sie 06, 2008 23:12

mam takie pytanie bo hmm nie wiem czy mam u sibie taki moduł bo mam wymontowane zamki i nie da sie domknąc z kluczyka ... jest jakis sposob zeby sprawdzic czy da rade zrobic takie domykanie z pilota ?? czy musze kupić taki moduł ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości