Zamarznięty centralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » czw lis 02, 2006 15:02

pobaw sie Wd-40 psiknij go w zamki a moze masz nie szczelny ze nie chce co rygli podnieść bo u mnie zawsze podnosił zobacz pompke od pnełmatyczego moze za małe cisnienie powietrza daje znajdziesz ja pod prawa tylnna lampa patrzeć od tyłu samochodu pozdro


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw lis 02, 2006 15:07

U mnie też w zeszłą zimę nie chciał otworzyć auta ,nie wiem co jest grane , mam nadzieje że to się nie powtórzy, a pompka w variancie znajduje się pod klapą w bagażniku , tam gdzie jest koło zapasowe , w takiej obudowie styropianowej .

pozdrawiam
damcio151



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » czw lis 02, 2006 15:11

Ja dzisiaj rano miałem to samo, otwieram z pilota slychac ze troche rygle poszły do góry i znowu zaraz sam zamyka ! ale troche sie pomęczyłem z pilotem i otwarłem. Co to moze być? Aha tez pneumatyczny i Variant.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw lis 02, 2006 17:52

Temat poruszany byl na forum dosc czesto.
Zabawa z WD-40 n na nic sie nie zda. WD-40 faktycznie jest tylko do zabawy.
Nie uzywaj go lepiej, bo Ci zamek pordzewieje.
Probem jest w mechanizmie zamykajacym. Nalezaloby zdemontowac i przemyc w specjalnym oleju technicznym, ktory jak wyschnie, tworzy na czesciach film ochronny.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw lis 02, 2006 22:40

pkirylcz to mnie pocieszyłes u mnie tak samo raz w zime działą a raz nie. Otworze drzwi a one sie zamykaja poproctu centralny mi je zamyka zaraz. Masakra tylko tak w zmie mam...

Pozdrawiam



akwarysta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:05
Lokalizacja: Łódź Bałuty
Kontakt:

Post autor: akwarysta » sob lis 10, 2007 20:50

Odświeżę ten temat. Dziś po pierwszych przymrozkach pojawił sie problem z centralnym. Nie podnoszą się rygle w przednich drzwiach. Jutro sprawdzę te połączenia w drzwiach.
Pytanie jest o pompkę od centralnego. Jeśli dobrze kumam to pompka pompuje powietrze i rygielki pneumatycznie podnoszą się lub opadają. Czyli musi tam być jakieś powietrze pod jakiś ciśnieniem. Czy wie ktoś jakie powinno być to ciśnienie żeby wszystkie drzwi się otwierały ? Bo sądzę że odpinają wężyk i wstawiając tam jakiś manometr możnaby zmierzyć wartość tego ciśnienia i wtedy wiedziałby czy pompka jest ok, lub czy i gdzie są jakieś nieszczelności.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » sob lis 10, 2007 21:41

Panowie taki urok naszych golfów!! Szczęsciarze Ci którzy mają garaże!!! Na te zamki nie ma bata-nawet po naoliweniu każdego elementu za miesiąc będzie to samo.Ja po każdym myciu leje do zamków ok 1 cm ze strzykawki r3 od hamulców i jest git!! Nie widzę innej opcji na mróz-poza tym przeważnie jest tak że ten kto ma z tym problem to automatcznie nie ma nawet gdzie tych drzwi porozbierać!!! A ściąganie plastików w mróz grozi pęknięciem!!! bodzio38, lej r3 i zobaczysz że dzisiaj w nocy zamki Ci nie zamarzną.Posmaruj sobie uszczelki silikonem i rano myśle że uda Ci się wsiąść drzwiami.. :bigok:

[ Dodano: 10 Lis 2007 20:43 ]
A centralny jest taki ze jak mu nie idzie otworzenie to nie traci energi tylko zamyka spowrotem i koniec.Wystarczy zamarznięty jeden zamek i pozamiatane!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » sob lis 10, 2007 22:29

Czy MK IV też mają pneumatyczny centralny zamek?? Jeżeli, to gdzie jest pompka, pozdrawiam.



ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » sob lis 10, 2007 22:36

problem centralnego nie jest nowy miałem kiedys problem i też właziłem przez bagaznik wystarczy dobrze sprawdzic połączenia koncówek na wężach fakt ze jest trochę roboty oraz działanie pompy ja w kombasie mam ją za kołem zapasowym czasami jest tak ze obudowa ta z gąbki lub podobnego tworzywa zamoknie ale pomaga suszenie i zdecydowanie solidna konserwacja zamkow gdy przewody są nieszczelne a co za tym idzie nastepuje spadek cisnienia i central zamyka drzwi z powrotem pozdro
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 22:39 przez ralfi33, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » sob lis 10, 2007 23:17

Ryszardo, w mk4 zamki są elektryczne, co do mk3 - u znajomej walczyłem przez tydzień w zeszłą zimę aż w końcu wyjąłem cały zamek, przemyłem i przesmarowałem



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » sob lis 10, 2007 23:28

Greg, czyli nie powinno być takich problemów zimą?? Czy też elektryczne mają inne wady?? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » ndz lis 11, 2007 01:33

A mi wlasnie zamarzl zamek w klapie;/ i niestety nie idzie go otworzyc, tak to jest bez garazu;/


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości