Wtrysk wielopunktowy, a "zwykła" inst. gazowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » ndz lut 27, 2005 22:49

Ja mam wielopunktowy wtrysk i instalacje gazowa najzwyklejsza. Strzalow kilka mialem (za duzo gazu, gdy silnik sie dusil :)) ale nic nie wyrabalo, bo przed kolektorem mam zalozone awaryjne ujscie gazu :) Mniej wiecej wyglada to tak jakby guma szerokosci 1 cm zalozona wokol rury, jesli wybucha to podwija gume i nic nie rozwala. Zaznaczam, ze to nie jest zabezpieczenie robione domowa robota, a "orginalnie* zalozone przez gazownikow :)

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » pn lut 28, 2005 17:27

gogi pisze: Strzalow kilka mialem (za duzo gazu, gdy silnik sie dusil :))
A jak się objawia taki strzał? To jakiś huk słychać (mocny?)? Silnik gaśnie, jak wywali tą gumę? etc. Opisz toto troszkę pleaseee.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pn lut 28, 2005 19:10

Mariusznia pisze:
gogi pisze: Strzalow kilka mialem (za duzo gazu, gdy silnik sie dusil :))
A jak się objawia taki strzał? To jakiś huk słychać (mocny?)? Silnik gaśnie, jak wywali tą gumę? etc. Opisz toto troszkę pleaseee.
huk, czasmi przepływomierz traci dno :grin: klapa sie wykrzywia czasami auto gasnie,


www.vrservice.pl

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » pn lut 28, 2005 21:44

Mariusznia pisze:
gogi pisze: Strzalow kilka mialem (za duzo gazu, gdy silnik sie dusil :))
A jak się objawia taki strzał? To jakiś huk słychać (mocny?)? Silnik gaśnie, jak wywali tą gumę? etc. Opisz toto troszkę pleaseee.
Wystrzal dosyc glosny w srodku, nie wiem jak na zewnatrz, czasem sie przestrasze :) ale nie ma tragedii. A silnik gasnie, z tego wzgledu, ze dostaje sie wtedy za duzo powietrza do obiegu. Ale jesli przelaczysz na benzyne to jeszcze to wytrzyma i do momentu az bedziesz mogl poprawic gume to spokojnie mozesz jechac.

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » pn lut 28, 2005 22:46

O żesz...
Takie "strzały", to raczej wątpliwa przyjemność :hmm:



gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » wt mar 01, 2005 17:30

Mariusznia pisze:O żesz...
Takie "strzały", to raczej wątpliwa przyjemność :hmm:
Hehe :) do przyjemnosci nie nalezy, ale jak bedziesz jezdzil normalnie (czyli bedac na 5 i jadac 60 km/h nie wcisniesz gazu do dechy) :) to nie powinno strzelac. Mi strzela statystycznie raz na miesiac. To jest ten raz jak sobie zapomne i sobie wcisne :)

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr mar 02, 2005 00:45

a to mi nie grozi,bo raczej obrotkiem poniżej 2500 nie schodze,a przy 60 to raczej na 4 jade,a jak chce przyspieszyć to od razu 3 wbijam a czasami nawet 2,jak pod górke
;)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn maja 23, 2005 17:13

gogi pisze:
Mariusznia pisze:
gogi pisze: Strzalow kilka mialem (za duzo gazu, gdy silnik sie dusil :))
A jak się objawia taki strzał? To jakiś huk słychać (mocny?)? Silnik gaśnie, jak wywali tą gumę? etc. Opisz toto troszkę pleaseee.
Wystrzal dosyc glosny w srodku, nie wiem jak na zewnatrz, czasem sie przestrasze :) ale nie ma tragedii. A silnik gasnie, z tego wzgledu, ze dostaje sie wtedy za duzo powietrza do obiegu. Ale jesli przelaczysz na benzyne to jeszcze to wytrzyma i do momentu az bedziesz mogl poprawic gume to spokojnie mozesz jechac.

Pozdrawiam
Nie to raczej nie tak.
Nie rozumiem stwierdzenia ze dostaje sie wiecej powietrza?? Przeciez turbiny sa robione po to zeby tloczyc powietrze w autach z turbodoladowaniem.
Strzal wyglada zupelnie inaczej. Jesli mowimy o inst. gazowej w wielopunkcie, to dzieje sie tak dlatego ze w kolektorze dolotowym moze zbierac sie mieszanka wybuchowa, czesto mieszanka paliwa i gazu plus powietrze. Dojscie iskry powoduje wybuch, a przez co w kolektorze dolotowym sa spaliny. Auto zamiast dostac powietrze z tlenem dostaje spaliny bez tlenu i dlatego auto gasnie.
A jesli wybuch nastapi to najczesciej pada kolektor dolotowy i klapa filtra powietrza. Naprawa nie jest tania, chyba ze chcesz sklejac kolektor do usr.. smierci.

Sekwencyjny gaz jest podawany bezp. do wtryskiwaczy, a nie jak w II gen do kol. dolotowego.
W gazie trzeba dbac o kable WN i o swiece. Kable wymieniamy co 60tys. km a swiece co 20tys.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn maja 23, 2005 17:15

marceliii pisze:a to mi nie grozi,bo raczej obrotkiem poniżej 2500 nie schodze,a przy 60 to raczej na 4 jade,a jak chce przyspieszyć to od razu 3 wbijam a czasami nawet 2,jak pod górke
;)
Wybuchy nie powstaja podczas jazdy kiedy sie gazuje auto. Moze wystapic wtedy kiedy auto gasnie, dodajemy mu gazu, gwaltownie zbiera sie duzo mieszanki paliwowej, iskra i wybuch.
Nie wolno tez jezdzic na luzie, tzn nie wskazane jest.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » sob cze 18, 2005 19:34

luki58 pisze:To ja sie podepne. A jak wyglada sprawa instalki LPG w 16V KR. Zamontowana jest I Generacji. Co o tym sadzicie ?
Mam coś takiego, Instalacja Lovato. Chodzi OK. Niiiiiiigdy nie "kichnął".
Przy małej prędkości i wysokim biegu auto po prostu kiepsko się zbiera (co zresztą jest logiczne) ale nie strzela jak u coponiektórych na tym forum.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » sob cze 18, 2005 23:29

zodiak pisze:
luki58 pisze:To ja sie podepne. A jak wyglada sprawa instalki LPG w 16V KR. Zamontowana jest I Generacji. Co o tym sadzicie ?
Mam coś takiego, Instalacja Lovato. Chodzi OK. Niiiiiiigdy nie "kichnął".
Przy małej prędkości i wysokim biegu auto po prostu kiepsko się zbiera (co zresztą jest logiczne) ale nie strzela jak u coponiektórych na tym forum.
No ale jaki ty masz silnik.
Strzaly pojawiaja sie w instalacjach II generacji montowanych na wielopunktowym wtrysku. Strzelaja tez w monowtrysku.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » sob cze 18, 2005 23:36

pkirylcz pisze:
zodiak pisze:
luki58 pisze:To ja sie podepne. A jak wyglada sprawa instalki LPG w 16V KR. Zamontowana jest I Generacji. Co o tym sadzicie ?
Mam coś takiego, Instalacja Lovato. Chodzi OK. Niiiiiiigdy nie "kichnął".
Przy małej prędkości i wysokim biegu auto po prostu kiepsko się zbiera (co zresztą jest logiczne) ale nie strzela jak u coponiektórych na tym forum.
No ale jaki ty masz silnik.
Strzaly pojawiaja sie w instalacjach II generacji montowanych na wielopunktowym wtrysku. Strzelaja tez w monowtrysku.
Było pytanie o KR-a i instalkę I generacji to odpowiadam :) .


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » sob cze 18, 2005 23:47

jeśli pojedziesz do jakieś porządnej firmy to w instalacji powinni ci założyć takie ustrojstwo za przepływomierzem żeby ci go nie uszkodziło przy tym wybuchu (płomień zwrotny) jakto nazywacie...
ja mam instalke Landi, i zmagam sie tylko z taką niedogodnością jak niskie obroty biegu jałowego...ale to ponoć taka przypadłość w sterowaniu komputerowym przy takim silniku i instalacji gazowej :(



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz cze 19, 2005 10:00

zodiak pisze:
pkirylcz pisze:
zodiak pisze: Mam coś takiego, Instalacja Lovato. Chodzi OK. Niiiiiiigdy nie "kichnął".
Przy małej prędkości i wysokim biegu auto po prostu kiepsko się zbiera (co zresztą jest logiczne) ale nie strzela jak u coponiektórych na tym forum.
No ale jaki ty masz silnik.
Strzaly pojawiaja sie w instalacjach II generacji montowanych na wielopunktowym wtrysku. Strzelaja tez w monowtrysku.
Było pytanie o KR-a i instalkę I generacji to odpowiadam :) .
TYLE ZETRACI MOC TAKA KR. I NIE MA CO MOWIC ZE TAK NIE JEST BO SPRAWDZONE Z FAKTYCZNYCH 140 PS ROBI SIE JAKIES 125 PSsorry za caps :) a co do mocy z dolu slabej nie jest to logiczne bo mozna zrobic tak zeby nie oslabl wtych partiach obrotowych na gazie


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości