[MK3] Kontrolka ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[MK3] Kontrolka ABS

Post autor: blachy » wt paź 31, 2006 07:00

Witam,

Od około 2 miesięcy borykam się z problemem świecącej (bądź nie) kontrolki abs. Pierwszy raz zaświeciła się, gdy samochód postał sobie tydzień na dworze bez ruszania (wyjazd służbowy). Jednak przejechałem nim kilka metrów i kontrolka zgasła. I tak w kółko, z tym że potrzebny do przejechania dystansa aby kontrolka zgasła wydłużał się (nawet kilka km). VAG wykazał błąd czujnika w prawym przednim kole. Koło było zdjęte, wtyczka przeczyszczona, czujnik przedmuchany, błąd skasowano. Pomogło na 2 dni. Wczoraj znów abs się zaświecił. Oczywiście zgasł po przejechaniu kilkuset metrów. Czujnik nie jest drogi (allegro 25zł + przesyłka), jednak wolę się upewnić czy konieczna jest jego wymiana czy szukać dalej. Zima idzie i warto aby abs był sprawny. Co o tym myślicie? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro
Ostatnio zmieniony wt paź 31, 2006 10:48 przez blachy, łącznie zmieniany 1 raz.



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » wt paź 31, 2006 08:40

Najprawdopodobniej bedzie to wina czujnika , sprawdź jeszcze raz Vagiem czy wyskoczył jeszcze raz ten błąd , ale czujniki ABS to częsta dolegliwość Golfów . Pozdrawiam



_Rajtuz_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: _Rajtuz_ » wt paź 31, 2006 08:40

Witam.....

Miałem to samo u siebie. Próbowałem wszystkiego i nic. Na koniec kupiełem nowy czujnik na allegro, wymieniłem i problem się skończył. Czujnik to koszt około 30 zł + 50 zł za wymiane.



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » wt paź 31, 2006 11:49

jesli VGA wskazał bład tego czujnika to nie ma na co czekac tylko wymien go na nowy i po kłopocie


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » wt paź 31, 2006 14:01

Dzięki Panowie. Zamawiam czujnik. Dam znać jak wyszło po wymianie.

Pozdro



beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: beeck » ndz lis 05, 2006 12:23

Witam
Tez mam problem z kontrolką ABS przy mk3 1.6 97 r . Jak jest zimno albo wilgotno to nie gasie po zaapleniu , nieraz zgasie po przejechaniu jakiegos odcinka. Wczesniejsze wypowiedzi mowią o czujniku.
Jam mam pytanie gdzie ich szukac , i czy da sie je wymienic samemu jak bede wiedział ktory padł ??? A moze czyszczenie styków wystarczy ?



greg

Post autor: greg » ndz lis 05, 2006 13:21

_Rajtuz_ pisze:50 zł za wymiane.
za co??? za wymianę???
beeck, zacznij od sprawdzenia połączeń tj wtyczka- czujniki bo być moze coś zaśniedziało.. to samo blachy, - kasowanie się kontrolki po kilku metrach może być wskazówką nie tylko czujnika tylko braku styku (u kumpla była przerwa na przewodzie).



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz lis 05, 2006 17:35

greg pisze:zacznij od sprawdzenia połączeń tj wtyczka- czujniki bo być moze coś zaśniedziało.. to samo blachy, - kasowanie się kontrolki po kilku metrach może być wskazówką nie tylko czujnika tylko braku styku (u kumpla była przerwa na przewodzie).
masz rację greg że styki mogą powodowac właśnie takie zjawiska jak
zaświecanie sie kontrolki i za chwilkę po kilku metrach zgaśnięcie
dodam od siebie jeszcze co może być, otóż czujnik jest jakby źródłem magnesu
i jesli ktoś miał l zjechane klocki że metal o metal zaczął lekko drzeć to opiłki
mogły się przykleić do czujników, w momencie jak stoisz to opiłki próbują pomiędzy
czujnikiem a tarczą lub przegubem sie "rozprostować" i stykać się z nim
w momencie gdy koło się ruszy opiłki albo sie odrywają albo pochylają sie zgodnie
z ruchem koła i przestają stykać, lub czy nie jest ich na tyle dużo że pobrudziły czujnik
i stykają się z częścią metalową gdzie jest on zamocowany

uwierzcie mi to autentyk ! sprawdzony na mojej własnej furze :-) !
więc warto schylić się lub wejść pod samochód i obejrzeć czy nie ma przy czujnikach
żadnych opiłków metalu i nie ważne czy klocki tarly Wam czy nie tarły może poprzedni
właściciele zjechali tak klocki i tarcz, a opiłki zostały ... :okej:



beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: beeck » ndz lis 05, 2006 23:00

Dzieki za podpowiedz :)
Dzis przy takiej pogodzie to wogole nie zgasła , obawiam sie ze ktorys czujnik padł :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 05, 2006 23:18

beeck pisze:obawiam sie ze ktorys czujnik padł
nie ma co się martwić. Na allegro 25 złotych siemensy one sa dobre. Kabel do czujnika uszkodzony da takie same objawy i błąd na kompie jak czujnik, więc jeszcze można sprawdzić go miernikiem. Dochodzi do kompa ABS, trzeba z niego zdjąć wtyczkę i sprawdzać czy kabel nie ma przerwy - kolega w czasie sprawdzania niech nim rusza przy kole. U mnie te kable są ponumerowane na karteczkach przyklejonych, a obok każdego z numerkiem jest drugi od danego czujnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 05, 2006 23:36

Witam.
No jasne! Błąd czujnika nie oznacza, że to czujnik! Dobrze koledzy powyżej piszą.
najprerw trzeba go przeczyścić, sprawdzić przewody czy gdzieś się nei przetarł, nie urwał itp, potem sptrawdzić ołączenia jeśli czujnik jest z wtyczką sprawdzić wtyczkę. Sama wymiana czyjnika nie musi pomóc :)
Co do diagnostyki samego czujnika podałem wszysko w tym temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... zujnik+abs
Looknij tam, nie wypada tego wszystkiego kopiować/spamować :bajer: bo ostrzezenie dostane :grin:
Zanim go wymienisz, przeczytaj to, weź jakiś multimetr i pobaw się. Wcześniej przeczyść przerwy między "ząbkami" na piaście, magnesik czujnika (ewentualne opiłki- jeśli miałeś mocno starte klocki).
Stawiam, że na 70% to nie czujnik sam w sobie, lecz albo syf , albo coś w kablekach.

P.S. Powiedzicie koledzy gdzie w moim jest sterownik ABS :D wszyscy mówią, że pod tylną kanapą ale kiepa, nie ma tam pod fotelem pasażera może? Pod plastikami na tunelu na 100% też nie ma. Variant'a Syncro TDi.
Pozdtrawiam!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz lis 05, 2006 23:55

Grzesiekk1982 pisze:Wcześniej przeczyść przerwy między "ząbkami" na piaście,
Grzesiekk1982 te ząbki to są na przegubie :-) :jezor: :okej:
no ale jakby nie było wiemy co chodzi :-) :okej:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 05, 2006 23:57

RobertP pisze:te ząbki to są na przegubie
jak je zwał tak zwał :D :D ale dzięki :bigok:
A wiesz może gdzie w MK3 Variant Syncro TDi jest moduł ABS?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 06, 2006 00:00

Grzesiekk1982 pisze:A wiesz może gdzie w MK3 Variant Syncro TDi jest moduł ABS?
niestety nie ale doszedł bym po kablach
a masz fotke spod maski pompy hamulcowej z ABS-em, bo cos mi przyszlo do głowy
ale nie wiem czy to możliwe...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 125 gości