[MK2 1.8 16V] Na pych pali, normalnie nie chce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK2 1.8 16V] Na pych pali, normalnie nie chce

Post autor: Romek13 » pn paź 30, 2006 22:43

Witam, mam mały problem, autko nie chce palić na zimnym silniku przy niskich temperaturach, na pych pali bezproblemowo. Rozrusznik jest zregenerowany, akumulator nowy 60 Ah, poprzedni też nowy 45 Ah, nawet przy cieplejszych dniach miał problemy 60 lepiej sie spisywała, świece nowe, kable maja rok, nowa kopułka i palec, zmieniony komputer. Tak jakby cos za dużo prądu pobierało przy normalnym rozruchu, no ale przy odpalaniu na pych odpada tylko rozrusznik, no i akumulator nie jest tak istotny,
Dodam że słabo kręci, jak jest zimny, jest to możliwe że powodem tego słabego kręcenia może być brak oleju w skrzyni biegów będz jego niski stan (chociaż to też odpada, bo przy wcisnietym sprzęgle skrzynia jest odłączona), bo silnikowy jest ok, mineralny bo mineralny, ale to chyba nie problem., podpowiedzcie co to może być, może dobrze kombinuje, a może jest coś jeszcze o czym nie pomyślałem, jeśłi nie wy to chyba wizyta u mechanika pozostaje, bo już rok męcze sie z tym:)
Ostatnio zmieniony wt paź 31, 2006 00:22 przez Romek13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn paź 30, 2006 23:47

Posprawdzaj i przeczyśc klemy no i połączenie masowe akusa z karoserią



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pn paź 30, 2006 23:49

rozrusznik zregenerowany-a tulejka od stronu zębatki-niepamiętam czy ona jest w bloku czy w skrzyni,jest wymieniona czy tylko w rozruszniku są wymienione
może masz zasłaby(zacienki) kabel masowy albo ten gruby plusowy-między rozrusznikiem a klemą plusową,sprawdź czy się niegrzeją gdy próbujesz odpalić
takie moje pomysły


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » pn paź 30, 2006 23:53

Poza problemem z odpalaniem nie ma innych kłopotów? Odpalając na pych "wyrzucasz" z układu rozrusznik. Moze regeneracja rozrusznika nie została dobrze wykonana. Albo aku sam sie rozładowuje. Próbowałeś z kabli od kogos odpalić? Rozumiem ze jak silnik jest ciepły to palił bez kłopotów? A jak było w lato?


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » wt paź 31, 2006 09:14

Mysle że rozrusznik został dobrze zregenerowany, bo kreci jak głupi:), na ciepłym. Co do rozładowań, kiedyś ogladałem instalacje i zlikwidowałem pobory prądu, i było idealnie, zobacze teraz, poogladam jeszcze te klemy i kable i poczyszcze je, a czy są złe?, jakos to sprawdze, a najprościej by było jakby mi ktoś podał srednice plusowego do aku z rozrusznika, silnik 1,8 bo chyba ma to znaczenie, z góry dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt paź 31, 2006 09:45

A może rozrusznik został jednak żle zrobiony bo jak piszesz po rozgrzaniu kręci czyli jak jest ciepły od silnika i wszystkie elementy jego rozgrzane (rozszerzone temperaturowo) czyli cos w tym musi być Pozdrowienia



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » wt paź 31, 2006 13:21

ja jednak stawiam na aku bo jak dlugo postoi to nie chce krecic a jak pojezdzisz to sie podladuje i zakreci. Spróbuj odpalic od kogos po nocy.


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 310 gości