[ibiza] Przeróbka wydechu - jak sie za to zabrać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[ibiza] Przeróbka wydechu - jak sie za to zabrać

Post autor: Tominator » wt paź 31, 2006 00:34

Hej
Chciałem przerobić trochę układ wydechowy i nie wiem jak sie za to zabrać?MAm tylko ładną końcówkię bo poprzedni właściciel zmienił.Nie zależy mi na jakimś głośnym brzmieniu tylko chciałbym jeszcze wyciągnąć parę kucyków z mojego autka. Może jakąś strumiennicę zamontować? Nigdy nie robiłem żadnych takich modyfikacji,wiec liczę na wasze poraday i pomoc. Mam 1.9 TDI 130KM , ile by mnie to kosztowało i co mam zrobic, kupić itd. PZDR



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt paź 31, 2006 04:42

Najlepiej to wytnij w katalizatorze pasek przy spawach(3 cięcia) i odegnij blachę wtedy wydłubiesz wkład. Zagnij blachę jak była i zaspawaj. Udrożnisz wydech ładnie i poczujesz oddech turbiny(trochę walą spaliny bardziej jak się coś dłubie w garażu na włączonym silniku). Wyrzuć środkowy tłumik i wstaw tylko końcowy przelotowy, koszt to ok 300pln z nierdzewki. Głośno nie będzie bo power z gazów spalinowych zbije turbina i lepiej ją słychać. Możesz wtedy też dobry wkład filtra zapodać z bawełny i wtedy już jest ciekawiej.
Najlepiej jakbyś gołą prostą rurę 2 i pół cala zasadził od kolektora do końca. Miłej zabawy.
Ja mam tak zrobione i głośno nie jest.


http://video.google.pl/videoplay?docid= ... q=tdi+golf



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » śr lis 01, 2006 12:37

A poczułeś chociaż minimalny wzrost mocy czy tylko lepiej gada?



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » śr lis 01, 2006 16:08

jesli masz ?zapchany brzeczy to wteddy wywal jesli jest dobry nie rób tego bo to nic nie da jesli pozbędziesz sie kata a kat był padniety to poczujesz ze auto sie odmuliło i jakieś 15- 20 dB bedzie głosniej http://www.motofakty.pl/artykul/katalizator_2.html tu co znajdziesz :)


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości