Drzwi otwarte a światło się nie zapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fotografik5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 30, 2006 22:35
Lokalizacja: Podkarpacie

Drzwi otwarte a światło się nie zapala

Post autor: fotografik5 » pn paź 30, 2006 23:02

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem nowy na tym forum, może będe mógł liczyć na jakąś pomoc a i odwrotnie gdy bedę coś wiedział, napiszę.
Niedawno zakupiłem Golfa IV 19 SDI i znalazłem w nim kilka usterek, które chciałbym usunąć.
1.Przy otwarciu lewych drzwi nie zapalają sie światełka wnętrza, (prawe drzwi i centralny włączają)- przypuszczam że to wina włącznika ale nie wiem gdzie on jest? -czy w zamku?
2.Nie świeci podświetlenie pokręteł od temperatury, siły nawiewu i jego kierunku-jak do tego sie dobrać?

Pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony sob kwie 19, 2008 21:28 przez fotografik5, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn paź 30, 2006 23:07

Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2006 23:11 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » pn paź 30, 2006 23:09

czujnik otwartych dzwi masz w zespole zamku żeby sie tam dostać tszeba sie troche pomeczyć zdjąć boczek tapicerski odkręcić szybe z łap tylko delikatnie by nie uszkodziś plastikowych elementów ruszających sie po szynie i zblokować ją zdjąć metalową obudowe z mechanizmem szyby i tam pod spodem masz cały zespół nie wiem czy taki wyłącznik da sie dokupić sam wyczyściłem ale czasami też nie działa pozdrawiam. A z nawiewami to może jakiś kabel ale nie wiem.


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 30, 2006 23:09

Wpisz w temacie MKIV zgodnie z regulaminem bo admin usunie.
ad 1 - włącznik jest w zamku, jak wytrzymasz aż szukajka zaczniedziałać na forum to było o tym wiele razy
ad2. pod środkowym pokrętłem jest żarówka 1,2W, wyciagasz je i zmieniasz, także o tym było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fotografik5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 30, 2006 22:35
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: fotografik5 » pn paź 30, 2006 23:18

MKIV Dziękuję za info, dostosuję się, a w wyszukiwarce nic nie znalazłęm na ten temat.
Interesuje mnie także tak dostać sie do tej żarówki, jak zdejmuję sie maskę aby jej nie uszkodzić.

Pozdrowienia.



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » wt paź 31, 2006 00:17

popraw jeszcze temat bo go usuna :P


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt paź 31, 2006 00:31

kiedyś widziałem jak to gość wyszarpał tą gałke ale nie wiem czy to tak sie po fachowemu robi aby nie uszkodzić


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Faraon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 23, 2005 14:40
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Faraon » sob lis 04, 2006 12:39

Sprawa twoich lampek to na pewno wyłacznik który mieści sie w zamku. Musisz jeszcze podac czy masz orginalny centralny czy może założony dopiero później. Jak ci nie działaja te lampki to najprawdopodobniej nie działa ci równiez alarm w tych drzwiach. Tam w zamku są mikrowyłaczniki ale nie można ich dostać samych tylko jako komplet z całym zamkiem. Koszt ogromny. Miałem to samo. Musiałem przerobić instalacje w taki sam sposób jak jest w innych autach zamontowałem wyłacznik na słupku a kupiłem od Cienkusia. I teraz mam juz spokój po pierwsze łatwy dostep w przypadku awarii a oprócz tego dużą kasę w kieszeni. :D



daniel2411
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 04, 2006 14:52
Lokalizacja: CZERNIN

Post autor: daniel2411 » pn lis 06, 2006 20:41

ja mam podobny problem u mnie lampka cały czas sie pali nawet po zamknięciu drzwi nie gasinie wyłączłem ja całkiem bo nie moge sobie z nią poradzić . Jesili ktoś coś wie to będę wdzięczny. Pozdrawiam.


Daniel

fotografik5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 30, 2006 22:35
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: fotografik5 » śr lis 08, 2006 23:42

Witam Wszystkich.

Zarówka podswietlenia pokręteł regulacji nawiewów już wymieniona i świeci. Trzeba mocno czymś złapać srodkowe pokrętło od siły nawiewu i pociągnąć, wyskoczy. Problem jest z wyjęciem starej żarówki, trzeba zdobyć pęsetę z płaskimi końcówkamii do nich przykleić taśmą dwustronną kawałeczki np. cienkiej gumy, aby można było złapać pęsetą za szklaną bańkę żarówki. Zarówkę chwycić pęsetą i wyciągnąć. Nową zarówkę wkłada się bagnetem pionowo i ma swiecić.

Pozdrowienia.



scorpion1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 16:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: scorpion1234 » sob kwie 19, 2008 17:12

A mam jeszcze inne pytanie do tego tematu.

Problem u mnie niby jest podobny po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światło we wnętrzu oraz nie reaguje alarm na te drzwi (po kilkunastu sekundach rygluje ponownie centralny)

ALE kontrolka otwarcia drzwi na zegarach zapala się (przy przekręconym kluczyku oczywiście :-) oraz reaguje pompa paliwa (po otwarciu drzwi dopompowuje paliwo przez kilka sekund) więc moje pytanie brzmi czy w zamku lewych drzwi są dwie krańcówki dla światla wnętrza i dla kontrolki w zegarach/pompa ?

czy umnie może problem jest gdzieś indziej anizeli w zamku (tzn. może coś w instalacji oświetlenie / alarm szwankuje a nie krańcówka zamka) ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości