[MK3] Dioda od oleju i piszczenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sfiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:17
Lokalizacja: Szczecin / Nowogard
Kontakt:

Post autor: sfiq » pn paź 30, 2006 00:03

jeśli to do mnie to akurat powiem Ci że nie bardzo wiem jak sprawdzić cisnienie
samej pompy oleju, ciśnienie w cylinrach owszem wiem i niejednokrotnie
mierzyłem sam, ale żeby sprawdzić samą pompę oleju to nie wiem
i grzecznie poprosiłem, a nie chce napisać to nie pisz a nie odsyłasz do mechaników
forum jest po to żeby pomagać online a nie od razu wysyłac do warsztatu
Tak do ciebie , nie mialem niczego zlego na mysli a jedynie podalem najprostrza droge zebys szybko rozwiazal problem bo przeciez nie masz sprzetu to tego a dla mechanika to chwila i jak napisal ci kolega herflik95 wezmie poprostu na piwo i nie musisz sie niczym martwic.
Nie to ze ukrywam jakas wielka tajemnice ale sam nie wiem jakie powinno byc odpowiednie cisnienie bo w roznych modelach moga byc inne wartosci , jesli bedziesz to sprawdzal w domowym zaciszu to zapytam kuzyna mechanika , ale najprosciej jak juz wspomnialem wczesniej .... :okej:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn paź 30, 2006 11:18

sfiq pisze:Tak do ciebie , nie mialem niczego zlego na mysli a jedynie podalem najprostrza droge zebys szybko rozwiazal problem bo przeciez nie masz sprzetu to tego a dla mechanika to chwila i jak napisal ci kolega herflik95 wezmie poprostu na piwo i nie musisz sie niczym martwic.
Nie to ze ukrywam jakas wielka tajemnice ale sam nie wiem jakie powinno byc odpowiednie cisnienie bo w roznych modelach moga byc inne wartosci , jesli bedziesz to sprawdzal w domowym zaciszu to zapytam kuzyna mechanika , ale najprosciej jak juz wspomnialem wczesniej .... :okej:
no to OK, :okej: :pub:
a co do sprzetu warsztatowego to mam jakiś dostęp, no może nie do każdego
ale mam, a mechaniorowi kótry mi udostepnia warsztat po godzinach nie chce
zawracać głowy bo więcej go nie ma w warsztacie niż jest, ma poprostu inne zajęcie
i dlatego mogę sobie pogrzebać w swoim autku na prządnym warsztacie
stąd też moje pytanie, sfiq dzięki za info :pub:



Awatar użytkownika
sfiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:17
Lokalizacja: Szczecin / Nowogard
Kontakt:

Post autor: sfiq » pn paź 30, 2006 16:06

wlasnie sie dowiedzialem ze powinienes miec 2 atmosfery przy 2000rpm :bigok:
pozdro
:pub:



Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: bewerber39 » śr lis 01, 2006 17:36

Przyczyna moze nie pomoze moze warto wlac syntetyka :) moze bedzie sie mniej grzal



Awatar użytkownika
preestonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 13:29
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: preestonn » sob lis 04, 2006 14:54

Mi rowniez dzisiejszego dnia zaczela piszczec i migac kontrolka oleju, ale na szczescie okazalo sie ze urwal sie kabelek przy czujniku oleju pod ta gumowa oslonka.
Dlatego najpierw proponuje przyjzec sie czujnikom oleju.


[img]http://img180.imageshack.us/img180/6730/pociag5iz8.gif[/img]
[img]http://img247.imageshack.us/img247/2898/preestonnqk7.jpg[/img]
[b][color=yellow]Ten Ogień i Ten Lód
Tak To Właśnie JA [/color][/b]

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob lis 04, 2006 14:59

Ja tak miałem z piszczeniem i mruganiem.Początkowo czasami,aż coraz częściej i wkońcu strzelił mi czujnik 1.8 bara ten na filtrze oleju i wywaliło mi olej i miałem konserwację podwozia zrobioną.....


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

darek_3-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:32
Lokalizacja: kozienice
Kontakt:

Post autor: darek_3-1 » czw lis 16, 2006 02:15

to co piszesz to wina lezy po stronie tablicy wskazników to ze lampka cisnienia oleju zapala sie a wiem bo jezdze z lampką migająca i jezdziłęm do mechaników i kazdy co innego ze pompa do wymiany ze silnik do remontu az w koncu znajomy mi polecił fachowca i jak pojechałem to odrazu mi powiedział ze czesto takie usterki mają vw ze to przyczyna tkwi w zestawie wskazników

[ Dodano: 16 Lis 2006 01:21 ]
mialem ten sam problem z lampka oleju jak 1 razem zapaliła sie to pojechałem do mechanika a mechanik silnik do remontu kolejny ze pompa do wymiany inny ze panewki a ja tak jezdziłem i znajomy polecił mi mechanika i pojechałem oczywiscie sprawdził cisnienie oleju ze jest ok i zaznaczył odrazu ze volkswagen ma tą wade ze tablica wskazników nawala ja juz jezdze b długo z tą lampką tylk mam odłączony sygnał dzwiekowy tak wiec to zestaw wskazników bo tam układ siadł :bigok:



Awatar użytkownika
oskar34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 09, 2006 04:02
Lokalizacja: OLAWA

mkIII

Post autor: oskar34 » czw lis 16, 2006 05:58

witam.wkreć nowy czujnik i po sprawie. on mryga bo jest uszkodzony,pewnie myles silnik??? :bigok:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lis 16, 2006 14:26

A ja tez mialem taki problem, wymienilem olej, filtr i nic piszczal i piszczal w koncu pojechalem do znajomego i wylaczyli mi czojnik od piszczalki(drugi zostawili), sprawdzili cisnienie oleju i cos tam jeszcze, wszystko ok i nie piszczy szukam teraz czojnika nowego ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lis 16, 2006 15:14

Ja miałem w B3 TD podobnie tzn. zaczynało piszczeć i migała dioda i po sprawdzeniu ciśnienia oleju okazywało sie ,że jest OK.Gdy właczał sie sygnał wystarczało przegazować autko i wszystko wracalo do normy.Dopiero po wymianie filtru oleju (był jakiś tam nawet nie pamietam ale tani i niefirmowy za parę zł) na filtrona jak ręką odjął i juz nigdy nie piszczało.



Awatar użytkownika
oskar34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 09, 2006 04:02
Lokalizacja: OLAWA

mkIII

Post autor: oskar34 » pt lis 17, 2006 07:31

witam,wymien brozowy i bedzie o.k !!! daj.odp.pozdrawiam!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości