[ mk2 ] problem z prawym przełącznikiem do wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

[ mk2 ] problem z prawym przełącznikiem do wycieraczek

Post autor: Chudzik » wt paź 24, 2006 23:13

Witam!

Mam taki problem, mianowicie zawodzi mi prawy włącznik wycieraczek a konkretnie włączanie spryskiwaczy, ciskanie w przód i do siebie owego włącznika. Gdy pojechałem do sklepu motoryzacyjnego koleś mi rzucił wielką biblie z różnymi modelami przełączników i sam nie był w stanie po rysunku/modelu poznać jaki powinien był odpowiedni. Powiedział że najlepiej było by gdybym przywiózł mu rozgręcony moduł i by coś dopasował. Nie bardzo mi to na ręke jest rozkręcanie tego na części. Czy ktoś mógłby mi podać model/nazwe takiego przełącznika? Zbliżają się deszczowe dni także trzeba by wymienić ;-) Dodam jeszcze że w swoim autku mam MFA w tym przełączniku z prawej strony także podejrzewam że będzie to nieco więcej kosztować.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Chudzik



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » śr paź 25, 2006 07:56

a możesz zrobić kilka foto tego przełącznika? pracuje w sklepie motoryzacyjnym i już to sprzedawałem, napisz jeszcze który to rocznik bo to też ważne



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » śr paź 25, 2006 08:03

To i ja się podłącze.
Fabian LDZ ja ma MK 2 90r 1.8 RP z MFA możesz powiedzieć jaka była by cena takiego włącznika wycieraczek?
Jesteś w stanie sprawdzić przymieżyć czy taki włącznik z MK3 pasuje do MK2 ?
Co trzeba ewentualnie przerobić?
Pozdrawiam :pub:


VW RULEZ :)

Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Zdjęcie prawego włącznika z MFA od wycieraczek w MK2

Post autor: Chudzik » ndz paź 29, 2006 22:53

Cześć! Udało mi się sfotografować prawy włącznik od wycieraczek. Mam nadzieje ze zdjęcie będzie ok i uda ci się określić dokładny model :) Jeżeli możesz to poprosił bym o przybliżoną cenę takowego włącznika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 29, 2006 22:59

mi tez to nawalalo i bez rozebrania udalo mi sie spryskiwacz naprawic.popsikalem tam wd40 gdzie sa styki z prawej strony przy kierownicy bo je nawet golym okiem widac i podgielem blaszke co dociska przy dociaganiu menetki i juz dlugo mi dziala.jest tam maly otwor przez ktory je widac.



Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Odp.

Post autor: Chudzik » ndz paź 29, 2006 23:09

Problem w tym że ja to już rozkręcałem i z tymi blaszkami walczyłem, niestety nie działają. Problem początkowo był z właczeniem spryskiwaczy jeżeli wycieraczki nie chodziły wogóle, natomias przy właczonych wycieraczkach było ok, kolejno jak mialem wycieraczki włączone na pierwszy stopień to również zaczął się spryskiwacz zacinać aż kompletnie odmówił posłuszeństwa :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 29, 2006 23:41

kiedys na trasie mi jak to padlo zima to zamienilem wezyki przy zbiorniczku i wciskajac pryskalo mi na przednia zamiast na tylna szybe :) potem zrobilem co predzejnapisalem i jak narazie ok



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » ndz paź 29, 2006 23:45

Są tylko 2 rodzaje,które różnią się gniazdami.I wtyczkami oczywiście.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » pn paź 30, 2006 15:54

do MK II z 90r taki przełącznik z zamiennika kosztuje 120zł nowy, jeśli ktoś chce moge się zorientowac ile taka orginalna nówka będzie kosztowała



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 434 gości