[mk3] osłona nad tłumikiem końcowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

[mk3] osłona nad tłumikiem końcowym

Post autor: kijannaa » ndz paź 29, 2006 12:06

Witam, w moim mk3 odpadły śruby mocujące osłonę aluminiową nad końcowym tłumikiem. Strasznie mi ona drgała więc pojechałem do mechanika na kanał aby ją dokręcić. Mechanik powiedział że jest ona mi niepotrzebna i wyrzucił ją całkowicie. Powiedział że można bez niej jeździć bez żadnych obaw. Mam pytanie czy nic się nie stanie jak będę jeździł bez tej osłony ? czy jest ktoś kto jeździ bez tej osłony? Dzięki za pomoc



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » ndz paź 29, 2006 12:11

mi tez odpadly..ale bede walczyc zeby ja zamontowac...po co ma mi sie grzac podloga za mocno...a mechanicy robia zawsze jak im wygodniej..przeciez latwiej wyrzucic niz zamontowac...przy takim podejsciu ..za kilka lat bedzie brakowac polowa samochodu ;)



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » ndz paź 29, 2006 12:20

też jestem tego samego zdania dlatego też zabrałem tą osłonę ze sobą ( koleś jeszcze na mnie dziwnie się spojrzał że ją chcę) U mnie strasznie to brzęczało że nie dało się z tą osłoną nie dało już się tak jeździć. Czy wiesz może jakie są tam potrzebne śrybu mocujące bo jak patrzyłem to nie są one stadnadrowe



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 29, 2006 12:20

jest to osłona akustyczno -termiczna przecież żadnego problemu nie było aby ją podwiesić ja zastosowałem nakrętki z podkładkami jak się nie mylę 5



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » ndz paź 29, 2006 12:28

dzięki, czyli muszę ją spowrotem włożyć. Najgorsze jest to że teraz nie ma żadnych śrub bo te które były kolo od razu wyrzucił :grrr:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 29, 2006 12:31

Oryginalnie to nie sa śróby. tylko sprężynujące okrągłe zatrzaski z otworem w kształcie gwiazdki, i kosztują grosze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » ndz paź 29, 2006 12:35

Paweł Marek wielkie dzięki :kufel:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 29, 2006 12:46

A ja zwykle używam przedziurawionych zakrętek po Pepsi, bo nie mam nigdy zatrzasków jak potrzebuję. Bardzo to trwałe bo nie koroduje :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz paź 29, 2006 20:33

Paweł Marek pisze:. tylko sprężynujące okrągłe zatrzaski z otworem w kształcie gwiazdki,
zgadza się ale te nakrętki które miałem pod ręką fajnie weszły



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości