[mk2] silnik nierówno pracuje na PB

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

graves
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 28, 2006 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

[mk2] silnik nierówno pracuje na PB

Post autor: graves » sob paź 28, 2006 22:03

Witam, jako że to moj pierwszy post tutaj, pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Niedawno zakupilem golfa mk2 89r 1.3 z wielopunktowym wtryskiem z lpg i problem mam taki:
silnik przerywa pracujac na PB, tzn. jakby gubil zapłony na jakims cylindrze, a dodajac gazu lekko dusi sie i szarpie. Po przełączeniu na LPG silnik chodzi perfekcyjnie. Ponadto czesto ciezko jest go odpalic na zimno na PB. Gdzie szukać przyczyny tych dolegliwosci?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz paź 29, 2006 00:59

napiszę to co usłyszałem u jednego z wrocławskich mechaników w zakładzie Polakgdy odstawiałem koleżanki mk2 1.3 na wielopunkcie-też z lpg(nierówna praca na benzynie,gaśnięcie,problemy z rozruchem na benie)-jak spojrzał pod machę powiedział digifant,że wszystko musi sprawdzać na piechotę, i ,że wtryski źle reagują na lpg-znaczy się mimo iż auto jest odpalane na PB i czasem na PB jeżdżone, to i tak więkrzość czasu jeździ sie na lpg i "wtryski się zabijają" i nawet niewielkie zabicie pogarsza pracę silnika na PB-faktycznie gość przekopał digifanta,nic nieznalazł,założył swój komplet wtrysków i od miesiąca koleżanka niema problemów z PB-gość zaznaczył też,że i te wtyski mogą niewytrzymać tyle ile powinny
czyli chyba wtryski ale pewność da diagnostyka silnika


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: bewerber39 » ndz paź 29, 2006 04:36

Masz GAZZZ masz problem nie po to silnik benzynowy jezdzi na benzyne a gzem mozna dom ogrzac ;)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz paź 29, 2006 08:30

t-tas pisze:napiszę to co usłyszałem u jednego z wrocławskich mechaników w zakładzie Polakgdy odstawiałem koleżanki mk2 1.3 na wielopunkcie-też z lpg(nierówna praca na benzynie,gaśnięcie,problemy z rozruchem na benie)-jak spojrzał pod machę powiedział digifant,że wszystko musi sprawdzać na piechotę, i ,że wtryski źle reagują na lpg-znaczy się mimo iż auto jest odpalane na PB i czasem na PB jeżdżone, to i tak więkrzość czasu jeździ sie na lpg i "wtryski się zabijają" i nawet niewielkie zabicie pogarsza pracę silnika na PB-faktycznie gość przekopał digifanta,nic nieznalazł,założył swój komplet wtrysków i od miesiąca koleżanka niema problemów z PB-gość zaznaczył też,że i te wtyski mogą niewytrzymać tyle ile powinny
czyli chyba wtryski ale pewność da diagnostyka silnika
a ja mysle ze cie naciagnal. na te wtryski:) co do problemu, kolegi wyzej to posprawdzaj szczelnosc wszystkich przewodow i polaczen, takze odmy nie moze byc nigdzie najmniejszej dziurki w dolocie i odpowietreniu skrzyni korbowej. nawet wyjety bagnet w sprawnym aucie powoduje zmiane obrotow


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

graves
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 28, 2006 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: graves » ndz paź 29, 2006 12:31

Dzieki za odpowiedzi :) Mam jeszcze pytanko: czy dodanie uszlachetniacza do benzyny pomoze wyczyscic wtryski?



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz paź 29, 2006 15:01

może i pomoże- napisałem tylko to co mi ten mechanior powiedział,niech się wypowie ktoś kto grzebał przy wtrysku


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości