[mk2 PN] Jaka jest pojemność układu chłodzenia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

[mk2 PN] Jaka jest pojemność układu chłodzenia?

Post autor: Agamek12 » czw paź 26, 2006 08:27

Bo mam taką sytuację: spuściłem płyn na ciepłym jeszcze silniku, zdejmując cybant przy samej pompie wody na przewodzie idącym od chłodnicy. Poczekałem kilkanaście minut aż zleci cały i zalałem nowy płyn. Włączyłem silnik, poczekałem, aż załączy się wentylator, dolałem płynu do maximum. Pojeździłem następnie kilka dni, ale ponieważ poziom płynu się ustabilizował, nic już nie dolewałem. A teraz najlepsze: do układu wlałem jakieś 3,5 l płynu, a z tego co pamiętam, tam wchodzi około 4,5l. Co się stało z tym 1 litrem? Czy napewno spuściłem cały płyn? A może układ jest wciąż zapowietrzony? W aucie jest ciepło, szybko się nagrzewa, nie przegrzewa się. A może pojemność to 3,5 litra?

Doczytałem się właśnie, że pojemność układu w Passacie B3 z silnikiem 1.6 (EZ) to około 5,5 l.
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2006 09:57 przez Agamek12, łącznie zmieniany 1 raz.


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk2 PN] Jaka jest pojemność układu chłodzenia?

Post autor: RobertP » czw paź 26, 2006 09:28

Agamek12 pisze:Co się stało z tym 1 litrem? Czy napewno spuściłem cały płyn? A może układ jest wciąż zapowietrzony? W aucie jest ciepło, szybko się nagrzewa, nie przegrzewa się. A może pojemność to 3,5 litra?
spora ilośc jest w silniku tzn. w jego kanałach, pewnie trochę zostało w nagrzewnicy
czasami pomaga przy wymianie odkręcenie termostatu i wywalenie tamtędy
płynu, układu napewno nie masz zapowietrzonego, bo skoro ci się dobrze nagrzewa,
i w środku auta i silnik się nie przegrzewa, to o zapowietrzeniu zapomnij tym bardziej
że układ jest samoodpowietrzający
3,5 to trochę mało, nie wiem ile ma mieć PN ale dieslek mk2 1,6 ma w całym układzie
pojemnośc płynu chłodzniczego 6,3l i wchodzi tam tylko tyle wtedy gdy mały nowy silnik
niegdy nie udało ani mi ani moim znajomym zlać do końca do zera całego płynu :okej:



Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » czw paź 26, 2006 11:54

cały układ chłodniczy w PN mieści około 4 litrów, więc te 0,5 mogło gdzieś zostać.


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Awatar użytkownika
kamillotop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:23
Lokalizacja: centralna Polsza
Kontakt:

Post autor: kamillotop » sob paź 28, 2006 09:45

marcinmarszalek pisze:cały układ chłodniczy w PN mieści około 4 litrów, więc te 0,5 mogło gdzieś zostać.
To czemu w ksiazce serwisowej napisane jest ze do wszystkich gaznikowcow nalezy lac plyn chlodniczy w proporcji: 3 dm3 koncentratu i 3 dm3 wody?

Ja mam zamiar wlasnie wymieniac i teraz nie wiem gdzie lezy prawda.
Jak najlepiej sposcic plyn, zeby zlecialo najwiecej?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 28, 2006 10:32

Bo wchodzi nie 3, nie 4 tylko 6,3-6,5 litra.
Ściągniuęcie węża od chłodnicy nie wystarcza, trzeba ściągnąć jeszcze drugi za nim od pompy wody, który dochodzi do niej za termostatem, albo wyjąć termostat ale to niepotrzeba robota.
Casami oryginalny termostat ma zrobiony maleńki otworek, wtedy wystarczy ścitgnąć wąż od chłodnicy i odpowiednio długo poczekać, wyleci wszystko, ale szkoda czasu. Zdjęcie obu węży do 2 minuty.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » sob paź 28, 2006 15:26

ja zalalem dzis miedzy 5,5 a niecale 6 litrow. Na poczatku spuscilem z dolnego weza (tak jak pisales), pozniej odkrecilem zamocowanie termostatu (zaraz obok na 2 sruby) i wylecialo prawie drugie tyle plunu. Przy zalewaniu swiezego dostalem mala instrukcje w sklepie motoryzacyjnym zeby najpierw zalac plyn do chlodnicy przez gorny waz,a pozniej uzupelnic przez zbiorniczek. Wtedy masz pewnosc ze w ukladzie nie masz powietrza. Oczywiscie odpalasz samochod przy odkreconym korku i w miare ubywania plynu dolewasz do poziomu. Takim sposobem weszlo mi wlasnie niecale 6 litrow,zobacze za godzinke jaki jest poziom bo moze bedzie trzeba "kapke" zalac.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 28, 2006 15:30

wegi pisze:instrukcje w sklepie motoryzacyjnym zeby najpierw zalac plyn do chlodnicy przez gorny waz,
co do vw - niepotrzebny kłopot

[ Dodano: Sob Paź 28, 2006 3:33 pm ]
wegi pisze:Oczywiscie odpalasz samochod przy odkreconym korku
Co najwyżej pierwsze uzupełnienie można tak zrobić, tzn dodać gazu i to co ubedzie po pierwszym zalaniu uzupełnić. POtem jak sie rozgrzeje a jeszcze nie będzie odpowietrzony jak należy to zronisz sobie fontannę pod maską bez zakręconego korka. Nie ma co kompliokowć prostej czynności.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kamillotop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:23
Lokalizacja: centralna Polsza
Kontakt:

Post autor: kamillotop » sob paź 28, 2006 16:53

Paweł Marek pisze:Bo wchodzi nie 3, nie 4 tylko 6,3-6,5 litra.
Ściągniuęcie węża od chłodnicy nie wystarcza, trzeba ściągnąć jeszcze drugi za nim od pompy wody, który dochodzi do niej za termostatem, albo wyjąć termostat ale to niepotrzeba robota.
Casami oryginalny termostat ma zrobiony maleńki otworek, wtedy wystarczy ścitgnąć wąż od chłodnicy i odpowiednio długo poczekać, wyleci wszystko, ale szkoda czasu. Zdjęcie obu węży do 2 minuty.
Pawel Marek ma racje. Do ukladu wchodzi ponad 6l, a poza tym nie ma co robic sobie kłopotu z wyciaganiem termostatu, wystarczy zdjac waz za nim i wszystko zleci, przy uprzednio sciagnietym wezu od chlodnicy of course :)



truskawaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr maja 24, 2006 20:18
Lokalizacja: Hatfield/KRAPKOWICE
Kontakt:

Post autor: truskawaa » pn paź 30, 2006 00:25

w PN jest 5.5 litra pojemności (układ chłodzenia)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości