[MK2 PL] Dynamika silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK2 PL] Dynamika silnika

Post autor: Romek13 » pt paź 27, 2006 00:39

Witam, mam pytanie odnośnie pracy silnika, chodzi mi konkretnie o dynamikę (wkręcanie się na obroty), od czego to może zależeć, dodam że przed założeniem lpg było tak jak przystało na GTI, po założeniu lpg jest jak w normalnym samochodzie, oczywiscie chodzi mi odynamikę na PB, dla informacji dodam że próbowałem następujacych zabiegów:
1. Wyciagniecie miksera brak
2. Wyciągnięcie filtra
3. Odpiecie kompa gazowego
Jest taka opcja że nawala sonda lambda, ale takie coś nie wyskoczyło by nagle.
Pozostaje chya tylko problem z zapłonem, czy to mozliwe że jest zbyt przypieszony dla PB i dlatego tak pracuje?
Moze wyda się wam to troche dziwne, w końcu to nie jest az taki problem, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć co jest nie tak.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt paź 27, 2006 20:20 przez Romek13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 27, 2006 08:40

A może to przez zwężke na dolocie :?:



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

obroty

Post autor: pepu12 » pt paź 27, 2006 11:04

witam a moze miałes cos takiego jak strzał gazu w kolektor ssacy bo ja miałem i juz mój golfik niechce chodzic tak jak wczesniej do 5000obr normalnie a potem sie muli prwdopodobnie rozdzielacz mi padl a narazie nie mam kasy zeby to sprawdzic :crazy:

to uzadzenie czyli rozdzielacz paliwa jest bardzo czuły i wytarczy mały uraz i juz nie dziala tak jak trzeba ale to moze byc równie sto innych powodów pl ma to do siebie ze jest bardzo tajemniczy iciezko do czegos dojs ale zycze powodzenia :D



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » pt paź 27, 2006 11:35

Kubus20 pisze:A może to przez zwężke na dolocie :?:
Sprawdzałem na oryginalnym dolocie, bez efektu

Jest jeszcze taka opcja. bo coś kombinował gazownik z klapkami od przepływomierza, zakładał jakąś do gazu i była za cięzka i dał inną, nie wiem czy moją, możliwe że założył grubszą i przez to cięższą, żeby nie pogięło jej przy strzale.
Co do strzału to może być taka opcja, ale tylko i wyłacznie w czasie montarzu gazu, bo zaraz jak go odebrałem już było nie tak.
Jeśli ta klapka była by za to odpowiedzialna, to najlepiej było by ja zważyć i porównać z oryginalną:P bo teoretycznie ma to sęs wg. mnie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » pt paź 27, 2006 11:45

wiec jezeli twierdzisz ze gazownik grzebal przy przepływomierzu to na 99% to jest przyczyna tego ze na obroty nie wchodzi współczuje ci ze nie mozesz korzystac z jego prawdziwej mocy jezeli załozył ciezsza klapke no to wszystko jasne to jest bardzo delikatne urzadzenie i trzeba umiec sie z nim obchodzic a gazownik widocznie nie miał o tym zielonego pojecia pozdrów go odemnie powodzenia w przywróceniu golfika do formy

Ładnie sie prezentuje ten twój golfik fajny masz difigza ?



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » sob paź 28, 2006 14:42

pepu12 pisze:wiec jezeli twierdzisz ze gazownik grzebal przy przepływomierzu to na 99% to jest przyczyna tego ze na obroty nie wchodzi współczuje ci ze nie mozesz korzystac z jego prawdziwej mocy jezeli załozył ciezsza klapke no to wszystko jasne to jest bardzo delikatne urzadzenie i trzeba umiec sie z nim obchodzic a gazownik widocznie nie miał o tym zielonego pojecia pozdrów go odemnie powodzenia w przywróceniu golfika do formy

Ładnie sie prezentuje ten twój golfik fajny masz difigza ?
Dzięki, jeśli difigz to jest to co myśle, a myśle że są to elektroniczne zegary, to nie mam.

Widze że ty też masz PL-ke, fajnie się wkręca na obroty??:), z tego co pamietam to jest to reakcja natychmiastowa.

mam prośbe, zakładając że będzie ona cięższa, to musi być grubsza, to jeśli miałbyś chwile czasu to zmieżyłbyśmi jej gróbość, oczywiscie jesłi to nie problem. Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 365 gości