Hoodliftery (czy jakoś tak... ha, ha)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Hoodliftery (czy jakoś tak... ha, ha)

Post autor: Mariusznia » czw lut 24, 2005 16:00

No więc tak -> zaqpiłem sobie takie hoodliftery, znaczy podnośniki do maski (no, żeby nie musieć walczyc z tą ciężką maską, ryzykując, że cośtam się wysmyknie i mi spłaszczy głowę, jak będę sobie podziwiał silnik ;-)). Na marginesie - jakąś strasznie ciężką mam tą maskę (albo tak osłabłem po wysiłkach spoowdowanych zaqpem Golfa).
Aha - to Wiejski Golf (znaczy Golf Country) ;-).
Taaak... ale mam problem, bo jestem laikiem, oglądam sobie silnik i inne osprzęty, ale... sam się tego raczej nie tykam =; . I tak mi przyszło, że - choc miało to być strasznie proste, jak zapewniał sprzedający toto (Allegro) - to... no... nie jest do końca takie :kac: . Czy ktoś montował coś takiego do Golfa II (toto jest chyba takie same w Golfie Country)? A moze... ten Ktoś mógłby mi pomóc jak toto zamontować (mam ew. wiertarkę itakietam, więc pewnie z fachowymi instrukcjami dałbym radę). Ktosiu odezwij się.

Aha2 -> jest tak jakby... Nowy (na tym forum). To tak gwoli wyjaśnienia :grin: .



Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » pt lut 25, 2005 18:54

To co? Nikt nie ma tych pomocników przy masce...?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt lut 25, 2005 19:10

mało osob ma owego wiejskiego golfa :) ale moim zdaniem maska jest taka samoa jak w normalnym :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt lut 25, 2005 21:20

Ja będę montował ale to w następnym tygodniu bo Koper pojechał po klamoty to w razie czego dam znać co i jak. I fotkę też podeślę jak wyszło.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » sob lut 26, 2005 00:45

O byłoby fajnie TheGwiazdorq :-). No nie wiem jak toto przyczepić (z jednej strony do śrub istnieących, a zdrugiej chyba trzeba coś nawiercić, ale w jakiej odległości...?
Maska jest ta sama zapewne; Wiejski Golf ma budkę od standardowego Golfa II (różnice są podobno w tunelu środkowym i takichtam).
Najfajniej jakby znalazł się ktoś z Wawy; mam miejsce garażowey, więc można by się pobawić pod fachowym okiem...



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 26, 2005 03:03

Macha ta sama. Tu nie ma róźnicy. Mam mieć instrukcje montażu to tego. Jak będe miał to zamieszcze. Ale w galerii jest taki nibieski Golf co to ma zamontowane. Trzeba poszukac. Moze to coś pomoże.


Obrazek

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob lut 26, 2005 03:21

podnisniki dedykowane do mk2, zgodnie z instrukca - w blotniku 3 sroba liczac od gory ja podmieniamy w tym miejscu przykrecamy, i w mocowaniu masce powinnismy otwor miedzy dwoma srobami wywierci natomias mi sie wydaje ze spokojnie mozna zastapic ta srobe blizej przodu samochodu zastapic.

U siebie tego nie mam, przymierzalem i IMHO ni cholery to nie pasyje no chyba ze wyjkrecimy 2 srobe od gory blotnika i go wyklepiemy. Jak bedziesz zakladal to zobaczysz o co mi chodzi, no i wypycha maske... ja osobiscie nie polecam... a dodam ze lifty do mk2 dedykowane byly...

Jak ktos ma u siebie takie zalozone i mu todrze pasuje prosze o foty bo ja nie wierze ze to moze dobrze wygladac i nie wypychac maski...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 26, 2005 11:43

Oto fotki z galerii...jak to jest zamontowane.


Obrazek

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » sob lut 26, 2005 18:36

ta, tylko zbyt wiele to one nie wyjasniaja, dokladnie jest montowane tak jak mowilem, A moze fotki z bilska + z zamknieta maska??

Niech ktos porade zrobi... i zdjecia z zamknieta i otwarta maska pokaze, bo IMHO to nie moze pasowac...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » sob lut 26, 2005 21:22

No podobno Koper ma do tego instrukcje obsługi i np do MK2 mowi że są inne niż do MK3 ale czy to prawda. Nie wiem. Jak mi to przyśle i zamontuję to wyśle foty z bliska z otwartą i zamkniętą machą. Skoro tam jest zamontowane to i w Polsce też się dam.

Instrukcje o ile będzie to zeskanuję i prześle.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » ndz lut 27, 2005 01:54

No qrna wqrzyłem się i zamontowałem to sam bez rysunku :grin: . Po prostu wykręciłem śruby na masce (z każdej strony są dwie -> to te od czoła maski/samochodu) i zastąpiłem tymi w komplecie. Potem założyłem te "hoodliftery do tych śrub, otworzyłem max. maskę i zobaczyłem, że pasuje toto do bodjże 2-gich w kolejności od szyby śrub na błotniku. No więc podmieniłem te śruby, założyłem, zapiąłem takie zapinki (żeby nie wyskoczyło to ustrojstwo i... JEST COOOL!
Qrna - no sam naprawdę siebie podziwiam!
Powiem Wam, że nic to nie przeszkadza, a ta ciężka maska prawie sama się otwiera (tylko delikatnie ją się unosi, a potem... otwiera się sama; podobnie jak pokrywa bagażnika). No REWELACJA! Nie trzeba używać wajchy do podpierania, trzyma się w górnym położeniu super! Potem trzask i macha zamknięta!

Polecam, naprawdę! Superowa sprawa. A jak podbudowuje ego taki sukces ;-)



Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » ndz lut 27, 2005 11:52

Gratuluję sukcesu. :-) Własne osiągnięcie cieszy najbardziej, prawda?

A czy w Golf 3 też by coś takiego podeszło?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz lut 27, 2005 14:58

Mariusznia pisze:No qrna wqrzyłem się i zamontowałem to sam bez rysunku :grin: . Po prostu wykręciłem śruby na masce (z każdej strony są dwie -> to te od czoła maski/samochodu) i zastąpiłem tymi w komplecie. Potem założyłem te "hoodliftery do tych śrub, otworzyłem max. maskę i zobaczyłem, że pasuje toto do bodjże 2-gich w kolejności od szyby śrub na błotniku. No więc podmieniłem te śruby, założyłem, zapiąłem takie zapinki (żeby nie wyskoczyło to ustrojstwo i... JEST COOOL!
Qrna - no sam naprawdę siebie podziwiam!
Powiem Wam, że nic to nie przeszkadza, a ta ciężka maska prawie sama się otwiera (tylko delikatnie ją się unosi, a potem... otwiera się sama; podobnie jak pokrywa bagażnika). No REWELACJA! Nie trzeba używać wajchy do podpierania, trzyma się w górnym położeniu super! Potem trzask i macha zamknięta!

Polecam, naprawdę! Superowa sprawa. A jak podbudowuje ego taki sukces ;-)
no t ogratulacje, a jak po zamknieciu? maska nie odstaje? moze jakies foty zapodasz? albo dokladnie sprawdz na ktore sroby zakladales


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » ndz lut 27, 2005 20:38

Nic nie odstaje, pasują idealnie. Kupiłem toto na Allegro -> szukajcie hoodlifterów dedykowanych do konkretnych modeli; myślę, że do Golfa III też się znajdą, a naprawdę fajna rzecz, bo ta macha jest ciężka i niewygodna w otwieraniu. Założenie, to - jak się wie, które śruby zamienić - 5min.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości