Skrzypiące sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GTspecial
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn lis 14, 2005 22:53
Lokalizacja: Zgierz

Skrzypiące sprzęgło

Post autor: GTspecial » pt paź 27, 2006 21:25

przy ruszaniu jak puszaczam sprzęgło mi strasznie skrzypi gdzies przy pedale, co robic może jakies WD40 pomoże
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 19:32 przez GTspecial, łącznie zmieniany 2 razy.


Moja Furka-->
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162478

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt paź 27, 2006 21:37

Bardzo możliwe że to wina linki sprzęgłowej, rozepnij ją od skrzyni biegów i wpuść w nią trochę jakiegoś płynu penetrującego np WD40. Powinno pomóc. pozdro :)



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » pt paź 27, 2006 21:41

GTspecial, ja w poprzednim aucie miałem podobny problem, dostał się piasek tam gdzie nie potrzeba i taki był efekt. WD40 załatwiło sprawę.


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
Ozzy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob paź 29, 2005 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ozzy » sob paź 28, 2006 00:39

Przesmaruj elementy ruchome pedału sprzęgła i będzie po kłopocie ;)


[url=http://www.allegro.pl/item135424374_glowica_vw_golf_iii_1_8_8v.html][size=150][color=blue][b]SPRZEDAM GŁOWICĘ DO REGENERACJI WRAZ Z OSPRZĘTEM[/b][/color][/size][/url]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob paź 28, 2006 09:09

niewiem jak w mk3 ale w mk2 jest tam oska na ktorej chodza pedaly,sciaga sie zawleczke z boku i spadaja 2 pedaly(ham,sprzeg)i smarujesz.troche z tym roboty przy zakladaniu.



Awatar użytkownika
Romeos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Romeos » pn cze 30, 2008 12:13

Witam. Czy w golfie z 97r 1,9 TDI 1Z jest sprzęgło hydrauliczne? Jeśli tak to skąd jest zasilane płynem? Ze zbiorniczka płynu hamulcowego?

Moje sprzęgło też strasznie skrzypi, ale odgłosy wydobywają się spod maski, i razem ze skrzypieniem delikatnie drga metalowy przewód/rurka która wchodzi do tego mechanizmu na skrzyni biegów z regulatorem luzu, do którego są podpięte linki od dźwigni zmiany biegów, ale skąd biegnie ta rurka to nie wiem, od jakiegoś tłoczka przy pedale sprzęgła?

Co może skrzypieć w tym mechanizmie?

Jaszcze jedno poprzedni właściciel miał niedokręcony przewód hamulcowy od abs i wyciekał płyn. Może wyciekło my tyle że zapowietrzył układ sprzęgła? i stad to skrzypienie?
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 12:21 przez Romeos, łącznie zmieniany 1 raz.



dychsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 19:04
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Post autor: dychsm » pn cze 30, 2008 12:39

"sprzeglo hydrauliczne" pracuje na tym samym obwodzie co uklad hamulcowy... jakbys mial zapowietrzony uklad to by slabo bralo. a skrzypienie najbardziej prawdopodobne jest na osi od pedalow, chyba ze wysprzeglik mocno trze o dzwignie sprzegla, odkrec wysprezglik (dwie sruby) i zobacz w jakim stanie jest koncowka


Golf 3 1.8 syncro było
Golf 3 1,9TDI był
Volvo V50 2,0D obecnie

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » czw lip 24, 2008 18:14

Romeos pisze:Moje sprzęgło też strasznie skrzypi, ale odgłosy wydobywają się spod maski, i razem ze skrzypieniem delikatnie drga metalowy przewód/rurka która wchodzi do tego mechanizmu na skrzyni biegów z regulatorem luzu, do którego są podpięte linki od dźwigni zmiany biegów, ale skąd biegnie ta rurka to nie wiem, od jakiegoś tłoczka przy pedale sprzęgła?
Mam to samo przy swoim TDI AHU zaczyna skrzypiec dopiero po nagrzaniu silnika i to nie zawsze, odglos skrzypienia dochodzi z miejsca gdzie wchodzi do skrzyni rurka od sprzegla

dychsm,
dychsm pisze:chyba ze wysprzeglik mocno trze o dzwignie sprzegla, odkrec wysprezglik (dwie sruby) i zobacz w jakim stanie jest koncowka
W ktorym mijscu on sie znajduje ??

Tak myslalem czy moze by pomogla wymiana plynu hamulcowego , golfika mam od 4 miesiecy i kit wie kiedy byl wymieniany ??

Sprzeglo dobrze dziala , nie slizga sie
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 18:15 przez Dzaba83, łącznie zmieniany 1 raz.


posłużę Vagiem

gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Post autor: gaceqq » czw lip 31, 2008 18:18

Dzaba83 pisze:
Romeos pisze:Moje sprzęgło też strasznie skrzypi, ale odgłosy wydobywają się spod maski, i razem ze skrzypieniem delikatnie drga metalowy przewód/rurka która wchodzi do tego mechanizmu na skrzyni biegów z regulatorem luzu, do którego są podpięte linki od dźwigni zmiany biegów, ale skąd biegnie ta rurka to nie wiem, od jakiegoś tłoczka przy pedale sprzęgła?
Mam to samo przy swoim TDI AHU zaczyna skrzypiec dopiero po nagrzaniu silnika i to nie zawsze, odglos skrzypienia dochodzi z miejsca gdzie wchodzi do skrzyni rurka od sprzegla

dychsm,
dychsm pisze:chyba ze wysprzeglik mocno trze o dzwignie sprzegla, odkrec wysprezglik (dwie sruby) i zobacz w jakim stanie jest koncowka
W ktorym mijscu on sie znajduje ??

Tak myslalem czy moze by pomogla wymiana plynu hamulcowego , golfika mam od 4 miesiecy i kit wie kiedy byl wymieniany ??

Sprzeglo dobrze dziala , nie slizga sie
Mam podobny problem ale nie zwracałem czy na ciepłym silniku bardziej skrzypi. Rozwiązałeś może ten problem ze skrzypieniem.



Awatar użytkownika
Romeos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 21:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Romeos » ndz sie 03, 2008 09:45

Skrzypienie osłabło o jakieś 60% gdy nasmarowałem smarem trzpień popychacza w miejscu gdzie styka się z łapą sprzęgła. Odkręciłem ten hydrauliczny siłownik który przymocowany jest do skrzyni biegów. Skrzypienie osłabło ale jednak nadal zostało.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 139 gości