[MK3] Kontolka poduszki powietrznej - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fantomas102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 27, 2006 19:25
Lokalizacja: Białystok

[MK3] Kontolka poduszki powietrznej - problem

Post autor: Fantomas102 » pt paź 27, 2006 19:56

Witam

Mam mały problem ze swoim Golfikiem ( Golf III 1.9 TDI 97r.) Na chwilę musiałem odłączyć poduszkę powietrzną kierowcy. Zdjąłem plastykową obudowę, która jest za przełącznikami-kierunkowskazy, długie itd... i rozłączyłem kostkę. Czas rozłączenia - ok 5 min. W tym czasie był uruchamiany silnik. Podłączyłem poduszkę i ......... po przekręceniu kluczyków nie gaśnie kontrolka od poduszki (zgaśnie dosłownie na 1s i dalej się świeci).
Taśma od poduszki, którą rozłączałem jest sprawna.
Natknąłem się na artykuł, w którym był opis zdejmowania kierownicy z poduszką. Wspomniane było, że najlepiej tą operację dokonać na odłączonym akumulatorze. Nie trzeba wtedy resetować komputera itd.
Ja operację odłączania poduszki dokonałem na podłączonym akumulatorze i prawdopodobnie dlatego komputer sygnalizuje błąd poduszki.

Czy możecie podpowiedzieć jak się teraz pozbyć tego komunikatu - paląca się kontrolka AIR-BAG? Jak wykonać owy reset komputera i czy on w ogóle pomoże? A może jest inny sposób? (oczywiście odpada wyjęcie żaróweczki :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 27, 2006 20:31 przez Fantomas102, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt paź 27, 2006 20:12

Trzeba bylo odlaczyc aku a problemu bys nie mail.

O odlaczaniu klemy na jakis czas w celu skasowania tego mozesz od razu zapomniec.
Podjedz do kogos kto ma Vag'a i sie troche zna to Ci szybko i latwo to skasuje. Koszt ? Zalezy, ok 50zl...



Fantomas102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 27, 2006 19:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Fantomas102 » pt paź 27, 2006 20:27

Odłączanie klemy było pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy. Przetestowane z marnymi rezultatami.

Już wcześniej zastanawiałem się nad zaopatrzeniem się w program serwisowy do Golfika. Ten problem przyśpieszył decyzję - szukam sofciku.

Dzięki za radę :)



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 27, 2006 21:29

A jak masz torchę pojęcia o elektronice i dostęp do laptopa, to proponuję zrobić sobie samemu interfejs - ja zrobiłem, działa bez zarzutu. Koszt - max. 25zł + troche pracy. Można sobie błąd poduszki skasować i wiele innych rzeczy - polecam. Poza tym masz 25zł w kieszeni.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości