[MK3 1.4 97] Problem z brzęczykiem świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janeq75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:12
Lokalizacja: Chojna

[MK3 1.4 97] Problem z brzęczykiem świateł

Post autor: janeq75 » sob lut 26, 2005 19:51

WITAM WSZYSTKICH.Proszę o poradę w sprawie mojego mk3.Otóż po montarzu felernego radia spalił mi się bezpiecznik.Po jego wymianie i sprawdzeniu wszystkich pozostałych, radio (nowe) działa,natomiast przestał poprawnie działać brzęczyk od włączonych świateł.Przy włączonym silniku i zapalonych swiatłach ,otwierając drzwi kierowcy włącza się.Wcześniej taka sygnalizacja występowała tylko przy wyłączonym zapłonie`.Owa sprawa związana jest również z możliwością wyłączenia radia po przez wyjęcie kluczyka ze stacyjki.To równiez wcześniej działało.Sprawa byc może błacha ale niestety nie potraię sam sobie z tym poradzić.Za wszelką pomoc z góry DZIĘKUJĘ.
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 12:13 przez janeq75, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

witam

Post autor: tomileszek » sob lut 26, 2005 21:46

hej....u mnie tez jak silnik jest odpalony i mam wlaczone swiatla, otwierajac drzwi zaczyna dzialac brzeczek.Wydaje mi sie ze tak jest orginalnie.Mialem tak od poczatku i u kumpla tez tak jest w golfie.Moze jak wymieniales jeden bezpiecznik od radia to wymieniles rowniez drugi jakis i naprawiles to.Co do radia to pewnie masz podlaczone na stale (bez stacyjki), ja tez tak mam.Wyciagam kluczyk i nadal dziala.Dla mnie dobrze.Jak chcesz to zmienic to musisz wlaczyc zaplon i znalezc + ktory dziala tylko na zaplonie i do niego podlaczyc radio.Trzeba chyba jeszcze zmostkowac kabelki zeby pamieci nie tracilo radio po dluzszym wylaczeniu zaplonu


Dude wher's your car?

janeq75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:12
Lokalizacja: Chojna

Post autor: janeq75 » sob lut 26, 2005 22:11

Jak już wspomniałem wcześniej, problem z brzęczykiem wystąpił dopiero po kombinacjach z uszkodzonym radiem.Wcześniej nic takiego nie było.Jest to ostatni wypust mk3i cała instalacja jest orginalna.Co do radia to też w tej chwili mam podłączone na stałe bo brak jest napięcia sterującego ze stacyjki.To akurat mi odpowiada.Próbuje jedynie powiązać oba te fakty w celu zlokalizowania usterki.Fakt że radio przestało się wyłączać kluczykiem stwierdziłem zaraz po wstawieniu spowrotem orginalnego volkswagenowskiego.



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

nie

Post autor: tomileszek » sob lut 26, 2005 23:00

nie mam zbyt duzego doswiadczenia ale wydaje mi sie ze ten brzeczek jest tak orginalnie (brzeczy jak sie otworzy drzwi a silnik pracuje)


Dude wher's your car?

piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » sob lut 26, 2005 23:21

jezeli by tak bylo to tem brzeczyk nie mial by sensu. On powinien dzialac kiedy wylaczysz silnik i nie wylaczysz swiatel, zeby ci o nich przypomniec



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » sob lut 26, 2005 23:55

piott pisze:jezeli by tak bylo to tem brzeczyk nie mial by sensu. On powinien dzialac kiedy wylaczysz silnik i nie wylaczysz swiatel, zeby ci o nich przypomniec
Co by u Ciebie nie miało sensu ?????



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: nie

Post autor: briano » ndz lut 27, 2005 00:21

tomileszek pisze:nie mam zbyt duzego doswiadczenia ale wydaje mi sie ze ten brzeczek jest tak orginalnie (brzeczy jak sie otworzy drzwi a silnik pracuje)
U mnie ten brzęczyk włącza tylko przy wyjętym kluczyku i otwartych dzrwiach jak kluczyk siedzi nic nie brzęczy i tak chyba powinno być



Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » ndz lut 27, 2005 00:33

mialem podobna sytuacje, tez sie tak zrobilo po montazu radia. wystarczylo miec zapalone swiatla i o tworzyc drzwi i zaczynal brzeczec. juz sie nawet do tego przyzwyczailem:) ale po jakims czasie zaczelo znowu dzialc poprawnie:)



janeq75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:12
Lokalizacja: Chojna

witam

Post autor: janeq75 » ndz lut 27, 2005 01:13

A może to wina stacyjki.Jakieś braki stykach,



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » ndz lut 27, 2005 08:30

Dokładnie tak. W kostce satcyjki jest dodatkowy styk do radia co wyłacza radio po wyjeciu kluczyka(nie po wyłaczeniu stacyjki)oczywiscie jeśli radio jest tak podłączone. Brzeczyk od świateł korzysta z tego styku z tym,że działa odwrotnie-czyli wtedy kiedy jest przerwa(wyjety kluczyk)wydaje sygnał. U ciebie ten styk się spalił i jest cały czas zwarty.



yablko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob lis 20, 2004 13:14
Lokalizacja: piaseczno k. warszawy

Post autor: yablko » ndz lut 27, 2005 15:17

tez mam mk3 1,4 tylko z 92 roku, jednak nie mam zadnego brzeczyka, mam pytanie czy byl on montowany w podstawowej wersji, jesli tak to gdzie on jest umieszczony ?



janeq75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:12
Lokalizacja: Chojna

Post autor: janeq75 » ndz lut 27, 2005 17:38

Na pytanie czy był on montowany w podstawowej wersji nie potrafię nie potrafię odpowiedzieć.Natomiast u mnie znajduje się on przy bezpiecznikach w gnieżdzie przekażników.



fragy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 19, 2005 23:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fragy » ndz lut 27, 2005 23:05

Brzeczyk był montowany w golfie mk3 od 95 roku modelowego.



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Zainstalowanie brzęczyka

Post autor: Jozef » pn lut 28, 2005 13:46

Golf 3 New Orleans 1993 r. nie mam takiego brzęczyka i b.często zapominam o światłach, Czy może ktoś doradzić (schemat+opis) jak dostawić taki ustrojstwo samemu? Mam dobre rozeznanie w elktrotechnice, nie chciałbym jednak za dużo eksperymentować samodzielnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości