Szarpnięcia w golfie 1.9 GTD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Szarpnięcia w golfie 1.9 GTD

Post autor: piosz7 » czw lut 24, 2005 23:53

Mam następujący problem: podczas jazdy gdy puszczę gwałtownie pedał gazu występują dwa szrpnięcia, po ponownym naciśnięciu gazu znowu to szmo, takie same szrpnięcia są przy zmianie biegów. Wymieniłem poduszkę
z zawieszenia silnika ( z przou ) , ale nic to nie dało. Byłem z tym u kilku mechaników i każdy mówi że wszystko jest sprawne i nie widzą przyczyny. Za wszelkie wskazówki serdecznie dziekuje.



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » ndz lut 27, 2005 00:05

k... dziwne tez chcialem ci napisac ze poduszka ale jak muwisz ze sa ok...to nie wiem,moze to cos ze sprzeglem...hmm...no nie wiem ciezko powiedziec nie zdazylo mi sie jeszcze nic takiego...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » ndz lut 27, 2005 00:55

ja mam mniej więcej coś podobnego. niektórzy twierdzą, ze to może być napinacz paska rozrządu, tzn jak coś niby tam pzreskoczy to się robi bałągan, ja musze i tak wymienić pasek więc jak mi toś pomoerze to Ci napisze i wtedy warto by abys sprawdziłnapinacz. Ale to może być zupełnie co innego, bo jak pojechałem do mechanika to koleś wyminił mi z kilkanaście przyczyn które to moga powodować, przeczytaj posty które ja pisałem na temat szarpania w moim autku i rady które otrzymałem od innych.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » ndz lut 27, 2005 11:51

Dzięki chłopaki.
Unicron- pasek rozrządu z napinaczem miałem wymieniony niedawno. Przy ruszaniu od najwolniejszych obrotów do wysokich nic się nie dzieje (poza drganiami w momencie samego ruszania z miejsca) tylko w trakcie puszczenia pedału gazu następóje szarpnięcie, a potem po ponownym jego wciśnięciu, poza tym obroty na biegu jałowym i w całym zakreśie chodzą płynnie i równo, tak więc pasek nie jest przyczyną, ale dzięki. ( takie 1.9 TDI to by mi pasowało )



Awatar użytkownika
koti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szarpnięcia w golfie 1.9 GTD

Post autor: koti » ndz lut 27, 2005 14:16

piosz7 pisze:Mam następujący problem: podczas jazdy gdy puszczę gwałtownie pedał gazu występują dwa szrpnięcia, po ponownym naciśnięciu gazu znowu to szmo, takie same szrpnięcia są przy zmianie biegów. Wymieniłem poduszkę
z zawieszenia silnika ( z przou ) , ale nic to nie dało. Byłem z tym u kilku mechaników i każdy mówi że wszystko jest sprawne i nie widzą przyczyny. Za wszelkie wskazówki serdecznie dziekuje.
Ja mam benzyne i u mnie takie objawy mam przez wypalone styki w kopulce... Troche sobie z rury strzela i szarpie czasami... A w Dieslu to nie mam pojecia...

Pozdrawiam



obuch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 08:35
Lokalizacja: Warszawa

ten sam problem

Post autor: obuch » pt kwie 01, 2005 10:49

Mam to samo w 1.9 td
Może to sprzęgło?



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pt kwie 01, 2005 21:53

Jest taka możliwość.



P!@sek

Post autor: P!@sek » sob kwie 02, 2005 09:25

może zapłon broi ?



P!@sek

Post autor: P!@sek » sob kwie 02, 2005 09:26

ale gafa nie zauwałyłem że to diesel sorry :bajer::hmm:



P!@sek

Post autor: P!@sek » sob kwie 02, 2005 09:28

Tak apropo to umnie broił zapłon ale w 1.8 !! Był tak do du.. że nie mógł sie uciągnąc na piątce przy 50-60km/h !! :bajer:



P!@sek

Post autor: P!@sek » sob kwie 02, 2005 09:32

też szarpał !!



Awatar użytkownika
miroo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:37
Lokalizacja: Lubelskie

mam ten sam problem...

Post autor: miroo23 » sob kwie 02, 2005 14:24

...dzieje się tak ale tylko jak jest zimny silnik ,jak juz się rozgrzeje problem znika

Może ktoś odpowiedzieć co to za przyczyna?


W Dzisiejszych Czasach Śpiewa Się O Tym,
O Czym Nie Warto Mówić.

Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Re: mam ten sam problem...

Post autor: piosz7 » sob kwie 02, 2005 14:33

miroo23 pisze:...dzieje się tak ale tylko jak jest zimny silnik ,jak juz się rozgrzeje problem znika

Może ktoś odpowiedzieć co to za przyczyna?

A jak na biegu jałowym przegazujesz na zimnym silniku ( oczywiście bez przesady) to obroty masz równe czy też Ci szarpie silnikiem? U mnie na zimnym i na ciepłym silniku chodzi tak samo tz. obroty chodzą płynnie i silnikiem nie szarpie ale przy jeździe gdy puszcze gwałtownie gaz to są szarpnięcia. Ja już się do tego powoli przyzwyczaiłem, ale fajnie byłoby gdyby tego nie było.



Awatar użytkownika
miroo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:37
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: miroo23 » sob kwie 02, 2005 16:29

na jałowym silnik pracuje równo nie szarpie


W Dzisiejszych Czasach Śpiewa Się O Tym,
O Czym Nie Warto Mówić.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości