Przednia szyba Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Przednia szyba Golf II

Post autor: Pan Japuk » sob lut 26, 2005 13:25

Mam u siebie przednią szybę wklejaną. Nie dość że jest puknięta kamieniem to przecieka na górze. Można gdzieś kupić szybę wklejaną? Albo czy da się zamiast wklejanej wstawić zwykłą na uszczelce? Orientuje się ktoś z jakim wydatkiem muszę się liczyć żeby coś z tym zrobić?



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » sob lut 26, 2005 13:37

Jak kupisz szybę wklejaną to samemu wcale nie jest trudno ją wkleić. Musisz kupić tylko specjalny klei do szyb (ok25-30zł) wyjąć starą, wszystko dokładnie wyczyścić i wkleić nową.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob lut 26, 2005 13:40

Zgadzam się z Tobą Kolego w 100 % tylko mam problem ze zdobyciem takiej szyby (może w serwisie by była bez problemu). A może po prostu za słabo szukam albo mam za kiepskie układy?



Awatar użytkownika
TACYK
Vw master
Vw master
Posty: 178
Rejestracja: pt gru 31, 2004 15:15
Lokalizacja: Tarnogród
Kontakt:

Post autor: TACYK » sob lut 26, 2005 13:52

Panie Japuk widze ze jest pan z Lublina i ja tez jestem z lubelskiego wiec przy wolnej chwili wyjedz z miasta na trase na Przemysl kilka kilometrów od lublina jadac w strone Biłgoraja-Przemysla po lewej stronie bedzie wielki szrot nigdy nie mialem tam problemu z czescmi do vw.Niestety nie przypominam sobie nazwy miejscowosi w kturej to sie znajduje ale napewno jest to kilka km od lublina.Pozdrawiam i powodzenia


!!!ADRENALINA UZALEŻNIA!!!

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob lut 26, 2005 14:08

Jeszcze w Lublinie (przy trasie na Biłgoraj) jest szrot no i parę kilometrów dalej (w Czerniejowie). Tam niestety nie mają potrzebnego mi artykułu.



Pieter

Post autor: Pieter » sob lut 26, 2005 14:08

nawrotvw pisze:Jak kupisz szybę wklejaną to samemu wcale nie jest trudno ją wkleić. Musisz kupić tylko specjalny klei do szyb (ok25-30zł) wyjąć starą, wszystko dokładnie wyczyścić i wkleić nową.
Trzeba odczekać kilka godzin.Nie wiem dokładnie ile.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » sob lut 26, 2005 14:52

Pieter pisze:
nawrotvw pisze:Jak kupisz szybę wklejaną to samemu wcale nie jest trudno ją wkleić. Musisz kupić tylko specjalny klei do szyb (ok25-30zł) wyjąć starą, wszystko dokładnie wyczyścić i wkleić nową.
Trzeba odczekać kilka godzin.Nie wiem dokładnie ile.
Zgadza się trzeba odczekać bo do wklejania szyb nie używa się silikonów tylko specjalne kleje poliuteranowe. W firmach, które wklejają szyby mają do tych klejów specjalne aktywatory, które powodują, że klej schnie w chyba 2 godziny, natomiast bez aktywatora schnie ok. 12-16 godzin i w tym czasie, a najlepiej przez 24 godziny nie można jeżdzić.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » sob lut 26, 2005 14:58

Pan Japuk pisze:Zgadzam się z Tobą Kolego w 100 % tylko mam problem ze zdobyciem takiej szyby (może w serwisie by była bez problemu). A może po prostu za słabo szukam albo mam za kiepskie układy?
W Łodzi są sklepy z używkami do VW i szyb mają mnóstwo, ale dla ciebie będzie to za daleko. A spróbuj zapytać w firmie zajmującej się wstawianiem szyb np. JAAN i zobacz ile oni ci powiedzą za nową, a może będą mogli załatwić używkę. Ja osobiście jestem zdania, że jak wstawiać przednią szybę to tylko nową. W pasku mam szybę 20 letnią i jest straszliwie porysowana, tragicznie przez nią widać, szczególnie w nocy. W busie natomiast przednią szybę musiałem wymienić zaraz po kupnie i jest krystaliczna, o wiele lepiej się z taką jeżdzi. Więc zastanów się może nad nową, chociaż to zależy jakie masz fundusze. Pozdro :goof:



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz lut 27, 2005 00:22

Dzięki za informacje. Masz jakieś namiary na te sklepy w Łodzi? To tak na wszelki wypadek. Jeżeli są dobrze zaopatrzeni to dobrze wiedzieć o takiej "mecie". Do Łodzi mam tylko 250 km hehe. A co do firmy JAAN to jakoś nie kojarzę żeby byli w Lublinie ale zaraz spróbuję sprawdzić (chyba mają swoją stronkę?).



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lut 27, 2005 00:54

Pan Japuk pisze:Dzięki za informacje. Masz jakieś namiary na te sklepy w Łodzi? To tak na wszelki wypadek. Jeżeli są dobrze zaopatrzeni to dobrze wiedzieć o takiej "mecie". Do Łodzi mam tylko 250 km hehe. A co do firmy JAAN to jakoś nie kojarzę żeby byli w Lublinie ale zaraz spróbuję sprawdzić (chyba mają swoją stronkę?).
Prędzej znajdż sobie jakiś sklep bliżej ciebie, do Łodzi w końcu masz kawał drogi. Natomiast jak nie ma w Lublinie JAANA to znajdż jakąś inną firmę wstawiającą szyby samochodowe.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz lut 27, 2005 01:27

Z większych firm zajmujących się szybami w Lublinie mamy NIC hehe. Jest Hanesco działające lokalnie (mają kilka warsztatów) i są na dobrą sprawę monopolistą jak chodzi o autoszyby. Jak wspomniałem o wklejanej szybie to powiedzieli tylko tyle że to są kosmiczne pieniądze a czas oczekiwania niewiadomy. Słyszałem też o firmie Szybex ale ona też nie ma przedstawicielstwa w Lublinie. Na takiej wsi właśnie mieszkam.



Awatar użytkownika
DIESEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lis 09, 2004 18:23
Lokalizacja: kraków

Post autor: DIESEL » ndz lut 27, 2005 10:36

Witam
Mój znajomy zawodowo zajmuje się montarzem szyb, byłem z nim kilka razy na robocie, czas wymiany szyby to góra 2 godziny, urzywa specjalnych klejów szykbo schnących (nie pamiętam nazwy), odzyskuje naklejki z numerem rej, klijent od razu może jeżdzić autem, za montarz szyby bierze ok. 100zł.



Awatar użytkownika
majcool
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 07, 2004 11:32
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: majcool » ndz lut 27, 2005 11:33

Pan Japuk pisze:Z większych firm zajmujących się szybami w Lublinie mamy NIC hehe. Jest Hanesco działające lokalnie (mają kilka warsztatów) i są na dobrą sprawę monopolistą jak chodzi o autoszyby. Jak wspomniałem o wklejanej szybie to powiedzieli tylko tyle że to są kosmiczne pieniądze a czas oczekiwania niewiadomy. Słyszałem też o firmie Szybex ale ona też nie ma przedstawicielstwa w Lublinie. Na takiej wsi właśnie mieszkam.
Nie wiem jaka kwote Ci zaspiewali- ja szukalem namiarow i w woj. lubelskim znalazlem troche... Ceny od ca. 240-330 za szybe do mk3 i 100-140 robocizna. Mam gdzies jeszcze nr-y telefonow- jesli chcesz odezwij sie na priv.
Pzdr.



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » ndz lut 27, 2005 11:34

najlepiej chyba kupic nowa wcale nie sa takie drogie a moze nawet tansze niz uzywane. cena zalezy od tego czy przyciemniana czy biala, czy ma pasek u gory, itp. za zwykla biala do seata ibizy dalem cos okolo 150-170 pln produceny-firma NORDGLASS (chyba przez dwa "s") Zapytaj w lublinie czy bedzie ci pasowala z uszczelka, jezeli tak to moze prowadza sprzedaz wysylkowa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości