[MK3] włącznik świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Qba31

[MK3] włącznik świateł

Post autor: Qba31 » pn kwie 04, 2005 00:04

Chcę zmienic podświetlanie włącznika światel w mk3 na czreony/czerwono-niebieski. Zrobienie tego graniczy z cudem. Czy wlącznik światel z VW T4 z 2000 roku (świeci na czerwono) pasuje do golfa mk3 bo z wyglądu nie ma różnicy ale może byc np większy o 2 mm i już nie wejdzie. Czy ktoś już sprawdzal taki włącznik???? czy ma ktoś może do sprzedania taki czerwony.czerw.-nieb. do mk3 ???
Ostatnio zmieniony czw paź 05, 2006 20:03 przez Qba31, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn kwie 04, 2005 09:44

Zrobiłem taki włącznik w swoim Golfie i wcale nie graniczy to z cudem, jeden nawet sprzedałem na Allegro. Jeśli masz problem, chętnie pomogę, a co do włączników to mam w domu spisane elementy z Golfa IV Cabrio który środek ma jak nasze MK III ale z czerownym podświetlaniem. Dostępność niestety tych przełączników jest tylko w servisach VW więc cena też będzie świetna.
W najbliższych dniach będę zminiał kolejny włącznik swiateł więc jeśli będzie mi się chciało to zrobię tutoriala.



kalus666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kalus666 » pn kwie 04, 2005 09:50

''Rydzu" moze masz dostep do zegarow od golfa IV Cabrio jak tak to jaka jest cena takich zegarow??? dzieki



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pn kwie 04, 2005 10:04

poecam zajrzec http://www.blauetachos.de/doc/vw/schalt ... f_blau.htm wszystko jest. jak wejdziesz poziom wyżej znajdziesz wiele cennych porad jeśli chodzi o podświetlanie czegokoliwek w jakimklolwiek golfie



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn kwie 04, 2005 10:33

Więc po kolei:
Co do dostępu do zegarów z Cabrio to niestety nie mam, mogę ewentualnie poszukać numerów według VW.
Co do opisów na stronach podanych przez kolegę to są one troszeczkę za bardzo rozbudowane, jak robiłem podświetlanie na niebiesko to wystarczyła jedna dioda w miejsce fabrycznej żarówki, tak jak to jest pokazane w dziale porad naszego forum. Mam plana na najbliższe dni zmienić znowu całość podświetlania w moim VW, wcześniej miałem tylko przełącznik świateł, włącznik ogrzewania szyby tył, boź na kasety i zegary. Licznik uważam za swoja porażkę i jestem w trakcie nowego projektu, jak skończę to napisze tutorial dla wszystkich, jesli natomiast chcecie zdjęcia mojego środka po zmianie to jutro pojawią się tutaj.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt kwie 05, 2005 07:55

No i jak napisałem tak też zrobiłem. Efekt niestety był mizerny. Wcześniej miałem niebieskie podświetlanie z czerwonymi elementami, teraz chciałem zrobić full VW, czyli czerwone podświetlanie z niebieskimi akcentami. Okazało się że:
1. Włącznik od ogrzewania ma barwiona otoczkę na zielono i nie udało mi się tego usunąć, po podświetleniu czerwonym wygląda świetnie (zdjęcia) ale po podświetleniu na niebiesko jest po prostu do dupy. Niebieski wygląda jak do niebieskiego nie podobny.
2. Przy włączniku świateł czerwona dioda zastosowana do podświetlenia jest za słaba, symbole są lipnie podświetlone.
Reasumując, wracam więc do niebieskiego podświetlenia a dla potwierdzenia moich argumentów dokładam kilka zdjęć tego co juz zrobiłem wcześniej w moim VW ale postanowiłem głupi zmianić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » pt wrz 29, 2006 12:37

Witam.
Ja tez zmieniałem podświetlenie wedłog twoich porad, za soba mam juz nawiew i sterownik lusterek elektrycznycg, dzis postanowiłem sie wziąść za włacznik świateł, wyjąłem go i odpiołem od kabli, jednak nie moge dostac sie do srodka i tu moje pytanie czy trzyma go 6 zatrzasków po 3 z kazdej strony czy jeszcze cos?? Pytam bo niechce nic połamać.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob wrz 30, 2006 11:08

Ale wykopałeś, temat z kwietnia 2005 ale spoko. Często dostaje takie pytanie na PW więc chętnie napiszę na forum.

Po odczepieniu zatrzasków jedyna rzecz która trzyma przełącznik to płytka drukowana. Jak odepniesz zatrzaski to środek przełącznika wychodzi tak około 1cm. W tym momencie trzeba użyć troszeczkę sprytu i siły.
Od strony pokrętła świateł z boku włącznika jest otwóęrz przez który widać płytkę drukowaną. Należy złapać w tym miejscu palcem, tak żeby płytka była dociskana do tylniej obudowy przełącznika.Z drugiej zaś strony łapiemy za tył obudowy. Należy troszeczkę mocniej pociągnąć i przełaćznik ładnie się nam otworzy.



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » wt paź 24, 2006 23:00

Nie miałem czasu sie zabrac az w koncu znalazlem, jednak nie otrzymałem pozadanego efektu, dioda z rezystorkiem, która wstawiłem zamiast żarówki nie swieci sie, czy przy niej tez trzeba zachowac bieguny? Probowałem ja przekrecac i nic, ale pod bateria 9V działa, zniechecilo mnie to troche, a jest to ostatni element jaki mi został do zmienienia koloru podswietlenia, co radzisz z tym zrobic??
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt paź 24, 2006 23:58

Sprawdzić polaryzację-przy diodach to podstawa!!

Czerwony - Plus
Niebieski - Minus
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » śr paź 25, 2006 10:41

juz kilka razy przeglądałem twoją stronę i chyba wreszcie w ten weekend zabiorę się za zmianę podświetlenia tych przełączników na niebieski bo z tego co piszesz to wychodzi najlepiej. tym bardziej że zegary będą na niebiesko właśnie w sobotę a klameczki ( przestrzeń za nimi ) już jest :)

już nawet rozbierałem włącznik świateł ale brakuje tam chyba diód. nie ma tej od chalogenów i przeciwmgielnego - tył. i brakuje też tej która u ciebie jest na pomarańczowo nad samym pokrętłem.

w każdym razie zamierzam próbować aż do uzyskania zamierzonego efektu :)P



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr paź 25, 2006 10:55

Jarecki26 pisze:na niebieski bo z tego co piszesz to wychodzi najlepiej
Ja mam na czerwono, na niebiesko już mi się znudziło i w nocy męczyło wzrok :-)
Jarecki26 pisze:a klameczki ( przestrzeń za nimi ) już jest
jakie klameczki? O czym mówisz bo nie za bardzo kumam?
Jarecki26 pisze:już nawet rozbierałem włącznik świateł ale brakuje tam chyba diód. nie ma tej od chalogenów i przeciwmgielnego - tył. i brakuje też tej która u ciebie jest na pomarańczowo nad samym pokrętłem.
Włączników jest bardzo dużo wersji i nie każdy ma te diody. W swojej praktyce spotkałem się z wieloma różnymi typami i niektóe tylko miały komplet diód do kontrolek.



Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » śr paź 25, 2006 11:01

wsadziłem diody za klameczki tak że w nocy oświetlają przestrzeń za nimi. raz że fajnie wygląda a po drugie czasem ludzie w nocy szukali klamek. teraz nie ma problemu.

czyli jest możliwość że tych diód o których pisałem po prostu tam nie było ??

czy w takim razie jest możliwość ich podłączenia ??



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr paź 25, 2006 11:19

Jarecki26 pisze:czyli jest możliwość że tych diód o których pisałem po prostu tam nie było ??
Jeśli w płytce nie ma otworu w polu lutowniczym to nawet pewne że ich tam nie było :-)
Jarecki26 pisze:czy w takim razie jest możliwość ich podłączenia ??
oczywiście, wystarczy zrobić otworki i wlutować diody. Sprawdz jednak, czy w obudowie przełaćznika jest okienko przez które dioda będzie świeciła bo innaczej nie ma sensu zabawa w lutowanie.

Co do klameczek, to widziałem już takie wymalazki i osobiście jakoś nie mogę się przekonać.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 442 gości