[MK3] Chmurka dymu przy odpalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

johnny125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:37
Lokalizacja: Leszno

[MK3] Chmurka dymu przy odpalaniu

Post autor: johnny125 » wt paź 24, 2006 17:42

Witam,
Problem moze wyda sie smieszny ale moj Golfik III 1.8 90KM (benzyna bez gazu) przy rozruchu potrafi "wypuscic" chmurke siwego (bialego?) dymu. Wiadomo, ze rano gdy jest zimny bedzie to naturalna reakcja. U mnie sytuacja rozgrywa sie gdy auto przestoi np 8 godzin u mnie pod praca. Rano przejezdzam 15km i zostawiam auto na parkingu - po wyjsciu z pracy, po przekreceniu kluczyka i odpaleniu auta przez 1-2sekundy widze z tylu auta wlasnie taka chmurke dymu. Po ruszeniu auto jest wyraznie slabsze z tendencja do przygasania :-( Dodam, ze dwa tyg temu wymienilem wszelkie paski, olej, i filry. Czy to moze byc woda w baku czy jeszcze jakis inny problem?
Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » wt paź 24, 2006 18:49

z rana to raczej normalne ten biały dym to raczej para ale czemu dym jest na rozgrzanym silniku tego ci nie powiem



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt paź 24, 2006 19:49

Prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe do roboty.Ubywa olej?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt paź 24, 2006 19:56

zwróć na jedno uwagę mianowicie jak juz odczuć można na dworze jest coraz zimniej po dłuzszym postoju wiadomo wilgoc w całym układzie wydechowym i równiez w kolektorze najprawdopodobniej nie dzieje sie nic niepokojącego z twoim silnikiem ( sprawdz na wszelki wypadek poziom płynu chłodniczego czy poprostu go nie ubywa stan oleju czy sie nie podnosi i kolor czy nie zmienia barwy na jasny )



johnny125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:37
Lokalizacja: Leszno

Post autor: johnny125 » wt paź 24, 2006 19:59

Najsampierw ;-) dzieki za szybkie odpowiedzi. Co do pytan;
Wlasnie oleju nie ubywa/nie ubywalo (przed wymiana). Co do rozgrzania silnika to po 8 godzinach postoju tez jest raczej zimny :-) i ten dymek nie jest taki jak rano. Ciezko to opisac - ale dymek jest taki jakby zgasic zapalke - krotka chwila i nie ma. Takze raczej nie jest to para wodna. Chyba ze ja przewrazliwiony jestem? ;-) Chociaz... czasami rano po odpaleniu zdarza mu sie mrugnac (nie piszczy tylko raz mrugnie) kontrolka oleju - ale to tez nie zawsze (nie ma na to reguly). Moze VAG by cos pokazal?



Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: zamioculcas » wt paź 24, 2006 20:12

wg. mnie to calkiem normalne i nie ma się czym przejmować



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt paź 24, 2006 20:33

JOHNY nic się nie martw !!!!!!! :bigok: :bigok:



johnny125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:37
Lokalizacja: Leszno

Post autor: johnny125 » wt paź 24, 2006 20:38

To mowicie ze przewrazliwiony jestem? ;-)
Ale stan oleju i inne plyny bede sprawdzal :-P
A tak przy okazji - jakbym zakupil jakis interfejs na alledrogo - to podlacze do niego golfy trojke i czworke. Pytam bo brachol ma MK4 w TDI i ciekawi mnie czy na jednym interfejsie moglibysmy sobie sprawdzic dwa auta. Czy to juz zupelnie inne bajki sa?



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » wt paź 24, 2006 22:45

tez tak mam ale tylko na zimnym plynu ioleju nie ubywa



ŁukaszP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 16, 2007 22:45
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: ŁukaszP » czw cze 28, 2007 17:16

Tez mam golfika III 1,8 90km i troche podobna sytuacja jak u autora postu tzn przestoi dobe lub dluzej i przy odpalaniu wywali mi chmure dymu potem jak mu troche pogazuje to dymi na bialo trudno okreslic i nagle cisza caly dzien dymka poznej nie pusci. Teraz nasuwa sie pytanie czy cos jest nie tak czy raczej sie nie martwic dodam ze auto zostalo sprowadzone dlugi czas stalo nie uzywane w niemczech i nie mial jeszcze wymienianych plynow ani nic. Wie ktos co mze byc przyczyna dymienia ???



johnny125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:37
Lokalizacja: Leszno

Post autor: johnny125 » czw lip 05, 2007 15:08

U mnie problem caly czas istenieje, ale w zasadzie tylko leje benzyne i jezdze ;-)
poza dosc glupio wygladajacym dymkiem wszystko jest ok :grin:

jedyne co zauwazylem ostatnio to ubytek plynu z chlodnicy :( - ale ta sytuacja pojawila sie ja wiem - miesiac temu a dymek byl juz duzo wczesniej



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » czw lip 05, 2007 15:46

jedyne co zauwazylem ostatnio to ubytek plynu z chlodnicy - ale ta sytuacja pojawila sie ja wiem - miesiac temu a dymek byl juz duzo wczesniej
mogą to byc objawy padającej uszczelki pod głowicą, ubytek płynu i jasny dym co może oznaczać że spala płyn chłodniczy więc uszczelka pod głowicą zaczyna zdychać...


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Drozu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:50
Lokalizacja: Ostrzeszów/Opole
Kontakt:

Post autor: Drozu » czw lip 05, 2007 17:41

U mnie 1.8 ABS przy odpalaniu nigdy nie zakopci ani nie zadymi... czyste przezroczyste powietrze wydawać by się mogło wylatuje z rury... jednak wylatuje ono strasznie mocno... mam na mysli strasznie mocno dmucha... hmmm nie wiem czy tak powinno byc :P


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/336190.html][img]http://images.spritmonitor.de/336190.png[/img][/url] LPG

johnny125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 21:37
Lokalizacja: Leszno

Post autor: johnny125 » czw lip 05, 2007 22:50

No tak, ale jakby palil ten plyn to ten dymek bylby caly czas - a ja mam problem tylko rano, albo czasami przy wilgotnym powietrzu w innej czesci dnia. Plynu ubylo jak zaczely sie upaly - wiec moze po prostu wyparowal? zreszta nie wiem czy nie mam tam wlanej samej wody - bo od zakupu tego plynu nie wymienialem.
Nie wiem - ale po roznych konsultacjach jeszcze padlo podejrzenie na kable zaplonowe - miejmy nadzieje, ze to jest to, bo jednak te kable sa chyba tansze niz ta uszczelka?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości