[mk2] jaki ostani tłumik ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

[mk2] jaki ostani tłumik ?

Post autor: marcinxp » wt paź 24, 2006 15:08

Kiedys wymienialem tumiki na nowe i strasznie wyciszylo to caly uklad prawie go nie slychac wic postanowilem wyciac co nieco.
Chialem wyciac kata jak sie okazlo juz go nie ma. Kazalem wyciac srodkowy i wstawic rurke :) mam nadzieje ze bedzie glosniej ale pewnie jeszcze przyda sie zeby ostni fabryczny wywalic i dac przelotowy tylko nie wiem jaki ? co poroponujecie.
Z moich poszukaiwan najlepszy bylby tłumik ULTER NRS-002



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 24, 2006 15:35

marcinxp pisze:Kazalem wyciac srodkowy i wstawic rurke mam nadzieje ze bedzie glosniej a
też wyciąłem i jest sporo głośniej, nawet za głośno. Wstzrymaj się z końcówką, zobaczysz ( usłyszysz) jak będzie bez środka.



marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: marcinxp » wt paź 24, 2006 17:12

Odebralem auto i efek jest fajny na wolnych obrotach slychac delikatne mruczenie :) ale na wyszych brak basu i glosnie by sie przydalo jednak wymienie go na cos glosnieszego z przelotem :).
I co mnie bardzo zdziwilo auto dostalo kopa jak by odzylo do setki przyspiesza o niebo lepiej sam az bylem w szoku jak by szybciej sie wkrecalo na wysze obroty poprzednio powyzej 3000 jak by cos dlawilo a teraz idzie plynie az milo deptac :D
W tym srodkowym tłumiku ponoc woda stala lalo sie jak z wiadra... i co zauwazylem ze jest strasznie cieszki jak na aluminowy tłumik.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt paź 24, 2006 18:39

A tak z ciekawości zapytam po co ci głośny ryczący wydech ? :-s


=-Pinhead-=

marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: marcinxp » wt paź 24, 2006 18:56

Pinhead pisze:A tak z ciekawości zapytam po co ci głośny ryczący wydech ? :-s
Nie chce ryczacego wydechu tylko mruczacego basu... poprostu taki dzwiek lubie wiem ze czasem bywa uciazliwy (dlugie trasy) ale lubie ten dzwiek. To namiastka dzwieku jakie daja kultowe superauta.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt paź 24, 2006 19:06

Bez środkowego tłumika, bez katalizatora i z końcowym przelotowym to ryczy że cała wieś słyszy więc o jakim basiku my tu gadamy ? :) To jest rykacz którego słychać zanim jeszcze widać. Z dźwiękiem superaut (którym Golf II na pewno nie jest) to ma tyle wspólnego co nic. Miej świadomość że większość ludzi w miastach będzie to postrzegać jako wioche a policja po ostatnich nagonkach na "wieś tuning" od razu zabierze Ci dowód rejestracyjny.


=-Pinhead-=

marcinxp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 23:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: marcinxp » wt paź 24, 2006 19:42

Pinhead pisze:Bez środkowego tłumika, bez katalizatora i z końcowym przelotowym to ryczy że cała wieś słyszy więc o jakim basiku my tu gadamy ? :) To jest rykacz którego słychać zanim jeszcze widać. Z dźwiękiem superaut (którym Golf II na pewno nie jest) to ma tyle wspólnego co nic. Miej świadomość że większość ludzi w miastach będzie to postrzegać jako wioche a policja po ostatnich nagonkach na "wieś tuning" od razu zabierze Ci dowód rejestracyjny.
Obecnie mam 2 tłumiki + ostani i uwierz mi ze naprawde chodzi to cichutko.
Jak mialem jeszcze srodkowy to prawie wogule nie bylo silnika slychac... tylko to co mruczalo pod maska a z tylu cisza...

I chce miec cichy basowy tumnik a nie ryczacy z koncowka uniesina do gory !



Awatar użytkownika
Direct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 04, 2006 20:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Jaworze
Kontakt:

Post autor: Direct » wt paź 24, 2006 20:49

Ja powiem swoje.
Ja na początku wywaliłem ostatni i wsadziłem Supersprinta ( Trochę przerobiony)
Z montażem było dużo kłopotu, bo kompletnie nie pasował. Ale jak się okazało to praktycznie był słyszalny tylko na niskich obrotach (do 3000). Wiec poszedłem dalej i wywaliłem środkowy, wstawiając rurkę. W następnym etapie było szukanie mocy, wiec pozbyłem się katalizatora.
Autko naprawdę zaczęło inaczej jeździć.
Efekt:!!!
Przyjemny basik (zwłaszcza pomiędzy 2800 a 3500 ).
Wszystko zostało tak opracowane, aby moje autko nie stało się kolejną ryczącą bestią.
Jak układ wydechowy jest zimny to wpada w nie sam owicie przyjemny dla ucha rezonans.
Minus jest taki, że na dalsza trasę (do Gdańska) to raczej bym z tym nie jechał.

A oto fotka jak to u mnie wyglada..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 499 gości