MK2 PRZEGLĄD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 06, 2005 15:48
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

MK2 PRZEGLĄD

Post autor: maus » wt paź 24, 2006 12:01

Pytanko jest takie: czy jak pojade na przegląd i nie bede miał osłony katalizatora to moge czasem wrócić do domu bez przeglądu? Czy lepiej ją pospawać ciutke i nie mieć problemu?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt paź 24, 2006 12:05

zalezy od diagnosty, na kogo trafisz. Ale raczej nie powinien zwrócić uwagi, a osłonę zamontuj dla siebie a nie dla przeglądu.
Pozdrawiam.



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » wt paź 24, 2006 12:28

Ale na przeglądzie nie sprawdzają fizycznego stanu ani jego obecności tylko działanie - przez analizę spalin. Może go nie być ale ma działać :bigok: Możliwe że się mylę...



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt paź 24, 2006 12:37

cosmaty1986 pisze:Ale na przeglądzie nie sprawdzają fizycznego stanu ani jego obecności tylko działanie - przez analizę spalin. Może go nie być ale ma działać :bigok: Możliwe że się mylę...
Autorowi pytania chodziło o OSŁONĘ kata a nie sam katalizator.
A co to tego co piszesz- rzadko sprawdzają spaliny (nie ma na to czasu jak czeka następne autko do kontroli), tylko przejezdza się ścieżkę z rolkami i szarpakiem, sprawdza zgodność numerów i wizualnie ocenia samochód. I o to się rozcgodzi- podbniosą autko to będą patrzeć czy jest katalizator juz odruchowo, a jak jest to dadzą sobie z tym spokój. A osłona katalizatora, ma go izolować, ponieważ nagrzewa się do kilkuset stopni, i dla samego siebie wypada ją mieć.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » wt paź 24, 2006 13:44

Ja dzisiaj byłem na przegładzie i sprawdzali mi hamulce swiatła czy wszystkie swieca oraz ustawienie swiateł, podniesli auto i sprawdzali luzy, i w jakim stanie sa opony. Chyba tyle spalin nie sprawdzali. A zapłaciłem 100 zl.



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » wt paź 24, 2006 19:07

sory ale podlacze sie do tematu, ja musze w tym tygodniu zrobic przeglad tzn mam do czwartku, ale nie dam rady pojechac pooniweaz samochod jest w naprawie i do tego czasu go nie bede mial, czy beda z tego powodu jakies problemy jesli na przeglad pojade np o tydzien pozniej?>
pozdr



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » wt paź 24, 2006 21:59

nie bedzie zadnych problemow jak pojedziesz pozniej, chyba ze policja zlapie cie podrodze



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » wt paź 24, 2006 22:01

Panowie ja mam rurke zamiast kata ze o oslonie nie wspomne i juz 3 przeglady robilem i nikt sie nie dowalil poprostu konkurencja jest duza i szkoda zeby klient wiecej nie wrocil przez taki szczegulik a w dodatku wszystkim znajomym powiedzial zeby tam nie jechali bo kolesie na tej stacji sa swietojebliwi

hamulce zawieszenie swiatla sprawdzaja bo te elementy bezposrednio moga wplymac na zycie i zdrowie uzytkownika ale nie jakas oslona czy katalizator
bez paniki !!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 305 gości