[mk3 ABF] Brak mocy? prosze o pomoc!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » ndz paź 22, 2006 22:44

Witam, ja mam golfa mk3 ABS i mam ten sam problem. do 3 tys zamulony, powyzej 3tys leci. chyba taka charakterystyka tych silnikow



Awatar użytkownika
bacco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:23
Lokalizacja: Racławice / Krakóvw
Kontakt:

Post autor: bacco » pn paź 23, 2006 00:51

wg mnie to jest zaleta ( i wada ) silnika 16V on lubi obroty i dopiero przy wiekszych pokazuje na co go stac! trzeba redukowac i tyle natomiast jak sie chce jechac gdzies w dluzsza trase z wieksza predkoscia to trzeba sie przyzwyczaic ze silnik sie slyszy :grin:
Ja dzis mialem cos dziwnego ale to chyba od zlego paliwa cos mi kolo 5 tys sie robil mul i niechial wchodzic z normalna szybkoscia na wyzsze obroty ale przewiozlem sie na 2 biegu z pod ronda polsadu pod makro i jakos samo przeszlo :!: a moze ostatnio sam go zamulilem :bajer:



ferduson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:07
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: ferduson » wt paź 24, 2006 12:05

a czy może do tego mieć jakies znaczenie filtr plaiwa albo powietrza



Awatar użytkownika
joki
...
...
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: joki » wt paź 24, 2006 12:23

cześć-wyciąg na chwile filtr powietrza i sprawdz-jak bedzie roznica-to masz odpowiedz :partyman:


Obrazek

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » wt paź 24, 2006 18:42

a od jakich obrotow zaczyna sie wkrecac????jesi "gore" masz dobra to moze silnik jest poprostu leko zamulony w "dole"...dlugo nim jezdzisz?jaka masz charakterystyke jazdy?wiem po sobie ze na poczatku mojej przygody z ABF jezdzilem do 3tys(majac na celu ekonomike)ale w gruncie rzeczy wyrzadzalem mu tylko krzywde :crazy: ...przy wyrzszych obrotach jak chcialem czasami przycisnac nie szedl jka powinien...teraz jezdze normalnie jak przystalo na 16V i jest lepiej...choc nie mam porownania z innymABF-em...generalnie u mnie zabawa zaczyna sie po przekroczeniu 3000obr/min i trwa do samego konca skali obrotomierza :chytry: do tej granicy czyli ponizej 3000 tez brakuje mu jakos pary...ale takie sa 16-ki.Pozdrawiam


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » wt paź 24, 2006 19:54

miałem kiedyś zatkany układ wydechowy i tak :ass: było .,



Awatar użytkownika
bacco
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:23
Lokalizacja: Racławice / Krakóvw
Kontakt:

Post autor: bacco » wt paź 24, 2006 20:36

generalnie u mnie zabawa zaczyna sie po przekroczeniu 3000obr/min i trwa do samego konca skali obrotomierza :chytry: do tej granicy czyli ponizej 3000 tez brakuje mu jakos pary...ale takie sa 16-ki.Pozdrawiam
Ja mam to samo :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości